Firmy sprzątające zarabiają na wiosennych porządkach. Ofert w sieci nie brak. Ogłaszają się i profesjonalni przedsiębiorcy, i studenci.

Według firmy sprzątającej Mysprzatniemy.pl klientów zainteresowanych wynajęciem ekipy porządkującej mieszkania jest nawet trzy razy więcej przed Wielkanocą niż przed Bożym Narodzeniem. Właścicielom mieszkań zależy nie tylko na tym, by mieć w domu czysto, ale także by odświeżyć lokal po zimie.
Na sprzątaniu można zarobić. Uprzątnięcie mieszkania o powierzchni 70 mkw. kosztuje ok. 60 zł, ale pod warunkiem że dostarczymy ekipie detergenty. Jeśli tego nie zrobimy, cena wzrośnie o 20 zł. Ale to cena, którą się przedstawia klientowi „na starcie”. Potem dowie się on, że za każdą godzinę, jaką ekipa spędzi na sprzątaniu, będzie musiał zapłacić dodatkowo 15 zł. A całe sprzątanie trwa ok. 8 godzin.
Niektóre firmy rozbijają w cenniku każdą czynność na czynniki pierwsze. I tak np. umycie metra kwadratowego okna kosztuje 3 zł, a wyczyszczenie płytek metodą parową – 2,5 zł za metr.
W sieci można też trafić na tańsze oferty studentek oraz ogłoszenia gospodyń domowych z wieloletnim doświadczeniem.