Chcemy pracować dłużej: coraz więcej Polaków popiera podniesienie wieku emerytalnego

autor: Ewa Wesołowska06.04.2011, 03:00; Aktualizacja: 06.04.2011, 08:06

Tylko połowa Polaków protestuje przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że im dłużej będą pracować, tym wyższe świadczenia dostaną na starość.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (150)

  • LM(2011-04-15 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z tym, że najchętniej dłużej popracują ci co mają lekką praę za duże pieniądze i to wcale nie jest kwestia wyksztacenia sporo ludzi po studiach pracuje fizycznie bo nie mają tzw." pleców".

    Odpowiedz
  • bezrobotni beda szczesliwi(2011-04-18 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    Bezrobotni beda szczesliwi, ze panstwo coraz pozniej bedzie im placic emeryture. Bo o to tak naprawde chodzi - panstwo chce jak najpozniej wyplacac swiadczenia, ktore powinno placic tym, ktorzy nie moga np. znalezc pracy. To jest zwykly bandytyzm i pozbawianie srodkow do zycia tych, kltorzy i tak juz niewiele maja.
    Najpierw niech w PL bedzie praca po 50 rozku zycia a potem dopiero mobilizujmy ludzi, by pracowali dluzej. Najlatwiej kazac pracowac tym, ktorzy i tak nie moga znalezc pracy.

    Odpowiedz
  • klakier(2011-04-21 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    Co za idiota i ZA ILE te "wypociny" umieścił w internecie. Krótko pisząc-powinno być:- emerytury za czas pracy [lata] tzn. 35K, 40M -obydwoje bez wieku. Mają to być TYLKO lata pracy wg.ZUS, bez dodatków, no ew. płatne bezrobocie!!. A na starość to można dostać tylko "łopatą w dupę". Polski katolici rząd klerykałów, chba przegiął pałę. te debile nie umieją liczyć, a wystarczy OBALIĆ konkordat i jest 10mld dla ludzi. Można też dyskutować o dobrowolnym przejściu na emeryturę -kto kiedy chce !-i odpowiednio za to płacić- szczegóły opracować.

    Odpowiedz
  • kierownik(2011-04-21 16:09) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś WYOBRAŻA sobie kobietę nawet 65 letnią w zakładzie pracy, firmie produkcyjnej. To ten człowiek jest psychicznie chory, jak twórcy emerytury dla kobiet. Osobiście zwolnię każdą kobietę z firmy po 55 latach życia, póżniej w/w nadaje sie tylko do sprzatania i wynoszenia śmieci, ale jest potrzebana tylko 1 [jedna]. Rządowi debile- pomyślcie o tym, a NIE tylko Bogu, jp2 i własym tyłku, jak "wyrąbać" tych głupszych i biedniejszych.

    Odpowiedz
  • niezalezny(2011-07-11 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    chca podwyzszac wiek, ale z kolei nie ma pracy ani stanowisk dla tych ludzi mimo fachowosci ze to sa specjalisci, bo jest trendy na nepotyzm PO a nie bezinteresowne zatrudnianie fachowcow i kompetentnych ludzi..kolesiow i dworu Grabarczyka ..itp.

    Odpowiedz
  • przyszły emeryt(2011-05-29 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego mężczyznom wylicza się dalsze trwanie życia w tym roku na 208,6 miesięcy tj ponad 17 lat ,co jest totalnym kłamstwem GUSu, mężczyzna średnio żyje na emeryturze ok 130 miesięcy i od tego powinna być wyliczana emerytura, to jawne złodziejstwo rządu.

    Odpowiedz
  • Edwardo9(2011-04-10 00:19) Zgłoś naruszenie 00

    Najpierw dajcie ludziom prace i wytepcie tych co wykozystuja niewinnych ludzi,bez urlopow,praca po godzinach bez wynagrodzenia,siedem dni w tygodniu i inne uchybienia niezgodne z regulaminem pracy, a dopiero mowcie o reszcie.Epoka niewolnictwa joz sie skonczyla.

    Odpowiedz
  • ola(2011-07-11 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    Skutecznośc leczenia nowotworów w Polsce jest taka ,że w zeszłym roku zmarała na raka płuc niepalaca nigdy moja 47 letnia znajoma a w tym roku druga 46 latnia tez na raka. Obie dbające o siebie kobiety. ich dolegliwości były przyez lekarzy lekceważone. ot lepsza opieka zdrowotna.
    Z tą świadomością społeczną to zwykła ściema. Ilu policjantów zrezgnowało z ,,wczesniejszej emerytury,, ???

    Odpowiedz
  • NOWY(2011-07-16 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    JAK TO JEST MUNDURÓWKA -15 LAT PRACY 1900ZŁ EMERYTURY+RENTA NA KRĘGOSŁUP 800 ZŁ LUB COŚ MA Z GŁOWĄ,OD PSYCHIATRY RENTA. A CAŁE SPOŁECZEŃSTWO POLSKIE MA PRACOWAĆ DO 70 LAT+ NADGODZINY.MY TAK NIE CHCEMY.PRACUJCIE SAMI SOBIE.

    Odpowiedz
  • NOWY(2011-07-16 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    NIECH SIĘ WEZMĄ ZA LUDZI, CO NIE SIEJĄ-A PLONY ZBIERAJĄ.NIE SCHANBILI SIĘ CZYSTĄ ,UCZCIWĄ ,PRACĄ DARMOZJADY.

    Odpowiedz
  • basia(2011-09-12 22:07) Zgłoś naruszenie 00

    A ja uważam, że powinniśmy mieć wybór: pracować czy nie... Ja zatrudniona jestem od 40 lat i muszę odejść z pracy, bo tak chce pracodawca. A ja? Czy ja mam głos? Pomimo, ze jestem zdrowa, sprawna umysłowo i fizycznie, to czy ja mogę sama podjąć decyzję? Nic z tego! Aż nie chce mi się o tym pisać...

    Odpowiedz
  • Lila(2011-10-26 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie można zobaczyć ten sondaż, bo to zwykla propaganda rządu. Co za niesprawiedliwy kraj. Dokąd zmierzasz Polsko.Przeciętny 50 latek jest już wykończony życiem i brakiem perspektyw w tym kraju.Kto to widział żeby tak dowalić osobom pracującym w tym kraju. Ta krzywda zawoła o pomstę do nieba. Komuś sie to obbije czkawką i nie tylko. Tego życzę pomysłodawcom, właśnie wiecznej czkawki.

    Odpowiedz
  • bobgreg(2011-11-08 16:42) Zgłoś naruszenie 00

    Nie utyskujmy , wyjdźmy na ulice. Mieszkańcy całej Europa potrafią dbać o swoje interesy tylko nie Polacy. Każdy sobie ... . LUDZIE należy władzy pokazać ogniem i mieczem kto jest podmiotem w tym kochanym kraju a kto tylko powołanym do stołka na czas okreslony.

    Odpowiedz
  • bobgreg(2011-11-08 16:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekaw jestem co za idiota uważa nas za idiotów podając , że ponad połowa społeczeństwa jest za podniesieniem wieku emerytalnego. Są to chyba agent Tomuś, prezydent, premier , 500 posłów i senatorów, kilku prezesiunów i ich przydupasów i może jeszcze biskupi i klechy ( bo i tak nie płacą za swoje emeryturki.

    Odpowiedz
  • andrzej(2011-04-11 16:30) Zgłoś naruszenie 00

    a co dalej z projektem opzz o latach przepracowanych jeśli nieroby w krawatach chcą pracowac to powodzenia mogą nawet do setki ale jeśli ktoś w kanale przepracował 40 lat to wystarczy

    Odpowiedz
  • ja(2011-04-11 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Cały czas działa tutaj cenzura.
    Moje dwa wpisy zostały usunięte.
    parl.sejm.gov.pl/WydBAS.nsf/0/D8FD27CD446CB5DDC12573E800318FA1/$file/infos_027.pdf

    Odpowiedz
  • Do sapera post 99(2011-04-06 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo ładnie napisałeś tylko szkoda, że nie na temat. Napisz proszę czy to może Ty chcesz pracować dłużej ? Uzasadnij dlaczego tak lub nie.

    Odpowiedz
  • MT(2011-04-06 22:35) Zgłoś naruszenie 00

    I znów z Polaków chcą zrobić głupków, ten artykół to stek bzdur. GRATULUJĘ REDAKTOROWI ! ! ! ! !

    Odpowiedz
  • mirabel(2011-04-06 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    Wydłużenie wieku emerytalnego tylko po to aby dzisiaj uzyskac prawo do emerytury a jutro zejść z tego świata.Dziury w ZUS i tak nic nie jest w stanie załatać . Zamiast dyskutować o wydłuzeniu wieku emerytaknego dajcie kudziom pracę!...Osoba po studiach jej nie dostanie bo nie ma doswiadczenia i musi zarabiać za granicą.Starszy pracownik dostanie kopa w tyłek po 30 latach pracy i mimo doswiadczenie pracy nie znajdzie bo jest za stary.

    Odpowiedz
  • kurt(2011-04-06 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    wciskanie kitu

    Odpowiedz