Po czterech latach stała umowa o pracę. Pakiet antykryzysowy będzie działał dłużej?

autor: Aleksandra Kurowska04.02.2011, 03:00; Aktualizacja: 04.02.2011, 11:02

Pracodawcy chcą pójść ze związkowcami na układ w sprawie prawa pracy i przedłużyć działanie pakietu antykryzysowego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • Zbycho(2011-02-04 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    PO czterech latach wyzysku łaska w postaci umowy na stałe. Brawo! Gdzie jest Wałęsa i Solidarność ze swoimi ideałami? Jestem niewolnikiem, ale oczywiście nowoczesnym na miarę 21 wieku. Dziękuję Donaldzie!!! Żeby żyło się lepiej.

    Odpowiedz
  • Mat(2011-02-04 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    Okazało się że Wałęsa walczył o chleb dla siebie i rodziny,Teraz dostanie od ryżego podwyżkę,to będzie opowiadał o zaciskaniu pasa-oczywiście dla innych.

    Odpowiedz
  • gaga(2011-02-04 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    W naszej firmie wprowadzono 12 miesięczny okres elastycznego rozliczania czasu pracy i mogę powiedzieć z autopsji , ze jest to czysty wyzysk człowieka pracującego który nie ma dla siebie i swojej rodziny czasu. Pracodawca robi co mu się żywnie podoba nie licząc się dosłownie z niczym człowiek jest jak niewolnik na każde zawołanie w ciągu dnia i nocy.

    Odpowiedz
  • drej(2011-02-04 10:13) Zgłoś naruszenie 00

    A co z dziecmi ,kiedy rodzice będą pracować po 20h ( tak,tak do tego są zdolni nasi "pracodawcy") co z rodziną ,mniej pazerności" Panowie Szlachta"
    Chcecie" Arabskiej Wiosny" !!!

    Odpowiedz
  • JakoTako(2011-02-04 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    do Gagi - Z twojej wypowiedzi wynika, że pracujesz w tak zwanym systemie przerywanego czasu pracy lub systemie zadaniowego czasu pracy. Decydując się na pracę w państwowych jednostkach musisz się liczyć, że będą np. inkasentem będzie miała przedłużony okres rozliczeniowy. Więc pracując w państwówce, nie masz tak źle :):):):)

    Odpowiedz
  • ur1952(2011-02-04 12:56) Zgłoś naruszenie 00

    Chciało się solidarności,to ją macie,ośmiogodzinny dzień pracy i 42 godziny w tygodniu się nie podobało,teraz oczy wam się otworzyły,teraz Wałęsa walczył o siebie,a co myślałeś durny Polaku że o ciebie.

    Odpowiedz
  • Darek(2011-02-04 15:35) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli znowu przedłużą umowy na czas określony o 4 lata (juz dwa były z ustawy kryzysowej) .Mam przykład na sobie - już 8 lat pracuję , a nadal umowa na czas określony.

    Odpowiedz
  • aida(2011-02-04 15:51) Zgłoś naruszenie 00

    no właśnie ..a ja 6 lat i dalej nie mam umowy na stałe ( gdyby nie ta ustawa tobym już po 3 umowie miała na stałe umowę ale akutrat zachciało się buble wprowadzac w życie ) ,oby tak do emerytury i żaden bank nie udzieli mi kredytu na mieszkanie :( antykryzysowe buble!!! nie wspierające wogóle polityki rodzinnej pracowników .

    Odpowiedz
  • Zniesmaczony(2011-02-04 19:01) Zgłoś naruszenie 00

    Jak przewodniczący OPZZ może nie znać tak ważnego szczegółu ustawy jak to , że umowy na czas określony nie mogą byc łącznie dłuzsze niż 2 lata . Natomiast Pan Andrzej mówi o 3 latach .Jeśłi tacy ludzie za nas walczą to w sierpniu pewno stracę prace. Wtedy kończy mi się umowa , minie dokładnie 2 lata od wejścia ustawy antykryzysowej w życie. Szacun wielki dla tego , kto to wymyślił

    Odpowiedz
  • roby1977(2011-02-05 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    Jak się nie podoba w cywilu to zapraszamy do MONu !!!
    Tu same przywileje i nieróbstwo na maxa, no i super wyjazdy na wycieczki do Afganistanu - Zapraszamy !!!

    Drodzy państwo w MONie od zawsze jesteśmy do dyspozycji 24h/dobę - więc o co to halo ???
    Potraficie krytykować i wytykać wszystkim, a jak was coś dotyka to wtedy dopiero rozumiecie co się dzieje.

    Odpowiedz
  • kadrówka(2011-02-05 13:27) Zgłoś naruszenie 00

    12 miesięczny okres rozliczeniowy - to zaproszenie do złodziejstwa. Po pierwsze jakim cudem pracodawca będzie mógł przewidzieć koniunkturę na rynku pracy za pół roku?. Może w PO korzystają z wróżek, ale reszta ludzi twardo stąpa po ziemi. Więc teraz może kazać pracownikom zapierniczać po 13 godzin na dobę, później sobie splajtuje i zwieje i tyle go będziecie widzieli.
    Tak samo praca po 13 godzin dziennie uwzględnia politykę prorodzinną POkemonów.

    Umowa powinna zawierać na wstępie czas pracy bez mowy o żadnych nadgodzinach czy rocznych okresach rozliczeniowych.
    Żeby porównać skalę pomyślcie do tej pory dla czasu równowaznego był miesięczny okres rozliczeniowy, POkemony wprowadziły roczny. Normalne robienie sobie jaj z pracowników.

    Odpowiedz
  • Jacki(2011-02-05 14:51) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy co psiocza na swoich pracodawców i umowy. Niech zajładaja własne firmy, przecież nikt wam tego nie broni!!! Dlaczego tego ludzie nie robią??? Bo prowadzenie firmy to to jest bardzo trudna sprawa!! rAZ JEST KASA RAZ JEJ NIE MA!!

    Odpowiedz
  • Bezczelność tego chamstwa bez granic(2011-02-06 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    związkowcy nie ulegajcie temu chamstwu i obłudzie pracodawców, chyba ze jesteście z nimi w zmowie i działacie na szkodę ludzi pracy, a wszystko wskazuje ze tak jest.

    Odpowiedz
  • _autor(2011-02-06 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    do roby1977 - po co szedłeś do wojska jak cię to meczy ? wojsko jest dla tych co to lubią. Ale może myślałeś, że będzie spokój, gra w tenisa, wszystkie przywileje a może załapiesz sie na wydawanie papieru toaletowego w ciepłej izbie.
    Wracając do tematu. Przepisy o czasie pracy sa zbyt pogmatwane. Według mnie wszystkie szczegóły pracy (warunki) dotyczące możliwości wyzysku pracownika powinny byc opisane w umowie indywidualnej. I wtegy godzisz sie lub nie. Dopasowujesz umowe do własnego życia. Co nie ma w umowie to juz osły nie mogły by ci wyregulować na twoją niekorzyść. Tylko ramy regół a nie miliony knotów w przepisach.

    Odpowiedz
  • rtyu(2011-02-06 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    Tam, spalić Mercedysy szefów a ich samych zgilotynować. Głowy przywiązać do samochodów i ciągnąć przez całe miasto, dla przestrogi.
    Potem zająć się rodziną by żadnych spadkobierców nie było.

    Odpowiedz
  • łukasz(2011-11-16 15:54) Zgłoś naruszenie 00

    na chwile obecną nie mogę kupić telewizora na raty nie mówiąc o romącie w domu

    Odpowiedz