Samozatrudniony otrzyma zasiłek dla bezrobotnych

autor: Paweł Jakubczak27.01.2011, 03:00; Aktualizacja: 27.01.2011, 09:54

Samozatrudniony, który zawiesi działalność gospodarczą albo odroczy termin jej rozpoczęcia, będzie miała od lutego prawo do ubiegania się o zasiłek dla bezrobotnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • pirat(2013-06-25 18:39) Zgłoś naruszenie 00

    3 miesiące musi czekać taki bezrobotny po samozatrudnieniu i ziemię gryźć ale jak ponownie firma się rozkręci to kasę ZUS i US chce od razu

    Odpowiedz
  • zenio(2012-10-17 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    czy moge dostac zasilek jako bezrobotny jesli mam dlug wobec zus skladki.a bylem samozatrudniny przez okres ponad 4 lata

    Odpowiedz
  • piotr(2011-02-03 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    witam serdecznie . wlasnie ja mam zamiar zawiesic działalność od 1-03-2011r a zawieszam z tego względu iż nie stać mnie na opłaty takie jak zus itp. mam również zaległości wobec zus niem mam żadnych dochodów i jak ja nie otrzymam zasiłku przez trzy miesiące to już wogule jestem pozbawiony środków do życia!!! to ja jako uczciwy obywatel zakładając co prawda małą firme płaciłem składki za ostatnie pieniądze bo byłem ścigany za każdym razem co się spużniłem ze składkami a teraz mam zostac bez dochodu przez 33miesiące. baja !!!

    Odpowiedz
  • iza(2011-01-27 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Jakubczak zapomniał Pan dopisać, że ten zasiłek "otrzyma" po 90 dniach. No załóżmy że nasz "rząd" czegoś nie wymyśli. Należy precyzować wypowiedzi a nie pisać bo pisać.

    Odpowiedz
  • jsgw(2011-01-27 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    i na takie debilizmy idą pieniądze podatników... brak slów

    Odpowiedz
  • Ossi(2011-01-27 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    taaakkk to jest wlasnie wspieranie dzialalnosci gospodarczej...to przedsiebiorca z mocy ustawy jest stawiany jako potecjalny przekretas czyli czlowieku udowodnij ze nie jestes wielbladem. Ale do placenia skladek, podatkow to wszyscy sa rowni...POpapranicy...

    Odpowiedz
  • GK(2011-01-27 08:02) Zgłoś naruszenie 10

    "To dobrze, że ci, którzy zawieszą działalność, będą musieli poczekać na zasiłek trzy miesiące, bo to może ukrócić nadużycia z ich strony – mówi Wiktor Wojciechowski z Forum Obywatelskiego Rozwoju FOR.

    Podkreśla, że takie nadużycie może polegać na tym, że bezrobotny jednocześnie pobierałby zasiłek i otrzymywał pieniądze od kontrahentów za sprzedane przez siebie towary i usługi, zanim zawiesił działalność."
    - podobnej głupoty jak żyję nie słyszałam! To tak, jakby nadużyciem ze strony bezrobotnego, który utracił pracę, było to, że otrzymał od byłego pracodawcy zaległe wynagrodzenie! Nadal w oczach niektórych każdy przedsiębiorca, to oszust. Pan Wojciechowski myśli kategoriami z byłego systemu.

    Odpowiedz
  • ewulqa(2011-01-27 07:40) Zgłoś naruszenie 00