ZUS pobierze składki od służbowych samochodów

autor: Bożena Wiktorowska03.01.2011, 03:00; Aktualizacja: 03.01.2011, 11:10

Przedsiębiorcy umożliwiający pracownikom nieodpłatne korzystanie z samochodów służbowych po pracy będą musieli wpłacić do ZUS składki na ubezpieczenie społeczne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • ewa(2012-05-17 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    zus placi za zwolnienia .a oni pracuja i z kratkami jezdza -wakacje dzialki

    Odpowiedz
  • Leszek(2011-01-08 17:19) Zgłoś naruszenie 00

    Żyć , nie umierać dla kontrolerów wszelakich. Premia murowana!! Później może być i potop!

    Odpowiedz
  • wezyr(2011-01-03 21:41) Zgłoś naruszenie 00

    tajemnica poliszynela -wszystkie firmy dają pracownikom samochody również do celów prywatnych. Zobaczyć można po godz pracy-parkingi przy firmie są puste. Jak ktoś ma urlop to zabiera samochód. A w niedzielę w supermarkietach to połowa samochodów(albo dużo więcej) jest służbowych.Rekordzista przejeżdża ponad 3500km miesięcznie(w każdą niedzielę jedzie za Warszawy do Lublina-lub Kielc- i okolic do rodziny)-tylko umiejętnie tankuje.

    Odpowiedz
  • ZAWSZE MIAŁO BYC LEPIEJ komu pytam(2011-01-03 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    kupuja auto z kratka i do koscioła na sume szpanuja
    ja pieszo hodze

    Odpowiedz
  • gruby klijent o.p.s(2011-01-03 20:11) Zgłoś naruszenie 00

    po cichutku zawlaszczaja coraz wiecej przestrzeni az w koncu zabiora wszystko i poprosimy o pomoc lukaszenke bo tutaj nie bedzie mozna funkcjonowac to chyba nie sa polacy tylko jakies obce istoty mowiace perfekcyjnie po polsku taki awatar albo inny jakis matrix

    Odpowiedz
  • piotr(2011-01-03 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    Komuś w rządzie brakuje oleju ? ... z pierwszego tłoczenia.
    Jeśli cuda Tuska & ferajny piłki kopanej polegają na zniszczeniu polaków,to ja DZIĘKUJĘ.
    Jeszcze kilka miesięcy horroru.

    Odpowiedz
  • Gos(2011-01-03 13:42) Zgłoś naruszenie 00

    Cóż, dla mnie nic nowego. Mieszkałam w bezplatnym (teoretycznie ) funkcyjnym mieszkaniu. Z własnej kieszeni musialam przez kilka lata dokladać do Zusu i podatku. Takie jest życie...

    Odpowiedz
  • Podatek - tak...Ale składka na ZUS??(2011-01-03 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    Co ma prywatny użytek z ZUSem??

    Ja z firmy biorę wiertarki i agregaty do robót w weekendy??? To co - składkę ZUS za wiertarkę mam płacić..??


    Znaczy się jak samochód czy wiertarka się zepsuje ---To ZUS ją wyleczy???

    To jesze wlepić VAT i podatek dochodowy...

    Odpowiedz
  • Piotr(2011-01-03 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Idąc tym tokiem rozumowania, to pracownicy wykorzystujący samochody prywatne do celów słuzbowych powini kosrzystać z tych samych stawek jakie biorą do obiczenia .
    Chyba ze się mylę.

    Odpowiedz
  • a czy Donaldowi i Radnym tez zabierze(2011-01-03 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    ???

    Odpowiedz
  • do bufetowa(2011-01-03 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze nie ale kto wie czy nasz wspaniały rząd właśnie nie szykuje kolejnej rewolucyjnej inicjatywy ustawodawczej zmierzającej do objęcia przedmiotem opodatkowania i takich korzyści. To tak w ramach obniżania podatków i przyjaznego państwa. Można było nie lubić PIS za dorabianie ideologii do wszystkiego ale przynajmniej obniżali podatki np akcyza na benzynę. Obecny rząd umie się tylko pokazywać w sprzyjających mu mediach.

    Odpowiedz
  • bufetowa(2011-01-03 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    A jak żona mnie wykorzystuje w łóżku to też musi zapłacić podatek?

    Odpowiedz