Lewiatan nie chce wolnego w święto Trzech Króli. Będzie skarga do TK

autor: Grzegorz Osiecki29.12.2010, 03:00; Aktualizacja: 29.12.2010, 14:46

Organizacja pracodawców w styczniu zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego (TK) przepisy o ustanowieniu dnia wolnego od pracy w święto Trzech Króli. Powodem są – jak ocenia Lewiatan – negatywne skutki rozwiązania dla przedsiębiorców.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • Tra.la.la(2010-12-29 05:29) Zgłoś naruszenie 00

    Jak dlugo kler będzie wspólrządzil w naszym kraju, tak dlugo będą od czasu do czasu wyplywać takie kwiatki. Jeden trzepnięty czlowiek coś wymyśli nazbiera podpisów babć i dziadków, a następnie otumanieni poslowie to zaakceptują. Ale co się dziwić, jakich mamy p-oslów takie mamy prawo. A dla kleru liczy się tylko kasa, bo w święto wierne owieczki coś rzucą na tacę. I jestg OK.

    Odpowiedz
  • pracownik(2010-12-29 05:36) Zgłoś naruszenie 00

    a moze by tak lewiatan powalczyl o najnizsze place w polsce dla najmniej zarabiajacych pracownikow a stanowia wiekszosc , i moze by tak popatrzyli na europe , porownali place a nie dni wolne ktorych i tak nie ma za dozo w europie pracuje sie relatywnie mniej , wiec panowie lewiatani realizmu wam zycze , a nie napychanie wlasnych kabz

    Odpowiedz
  • zx(2010-12-29 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieję, że Lewiatan nie zapomni zaskarżyc także zapisu pozbawiajacego pracowników dnia wolnego za świeto przypadające w sobotę.

    Odpowiedz
  • Wolfram(2010-12-29 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ty Tra la la polikwidowalibyście wszystkie niedziele i pozostałe święta kościelne zostawiając tylko szabas czyli soboty, co? A najlepiej wzorem oświeconych rewolucjonistów z rzeżnikiem Robiespierem na czele wprowadzili 10 dniowy system czyli co 10 dzień wolny, oczywiście dla gawiedzi. Wybrani mają wolne jak se chcą.

    Odpowiedz
  • zdziwiony(2010-12-29 12:17) Zgłoś naruszenie 00

    Święto trzech króli. Komu to potrzebne ???

    Klerowi , fanatykom religijnym , oraz nierobom którzy najchętniej świętowali by cały rok.

    Biedna ta Polska / a może bogata/ , która praktycznie świętuje od 24 grudnia do 10 stycznia - 13 DNI !!!

    Odpowiedz
  • nep(2010-12-29 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    "Polskich rodzin nie stać na dłuższe świętowanie." Z punktu widzenia organizacji Lewiatan, należy przyznać im rację, przy głodowych pensjach, jakie dają pracodawcy swoim pracownikom, należałoby zlikwidować wszystkie święta i ograniczyć urlopy do minimum. Przcież i tak takiego pracownika nie stać na wypoczynek i siedzi bezczynne w domu, a przez ten czas mógłby zrobić tyle dobrego dla swojego "chlebodawcy".

    Odpowiedz
  • pawoj(2010-12-29 17:07) Zgłoś naruszenie 00

    Lewiatan nie chce wolnego w święto Objawienia Pańskiego bo w większości jego członkowie to starocerkiewni.

    Odpowiedz
  • Do 5(2010-12-29 17:58) Zgłoś naruszenie 00

    Człowieku większośc Polaków już dawno zapomniała o świętach! W jakim ty świecie żyjesz? Może lewiatanowcy odpoczywają w kurortach na antypodach lub Alpach. Nieliczni zwykli ludzie biorą urlopy jak im kasa i szef pozwoli a to oznacza, że już w innym terminie nie poodpoczywają bo urlop to 26 dni w całym roku i ani dnia więcej.

    Odpowiedz