Tylko sąd obroni przed zwolnieniem urzędnika

autor: Artur Radwan29.12.2010, 03:00

Urzędnik, który został objęty 10-proc. redukcją zatrudnienia, może odwołać się od wypowiedzenia umowy do sądu pracy. Może kwestionować kryteria zwolnień i uzasadnienie wypowiedzenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • niedlaignorancji(2010-12-29 07:34) Zgłoś naruszenie 00

  Cała ta ustawa jest napisana biegunowo odlegle od zasad prawa i konstytucji. Po jej uchyleniu przez TK pewien rudy historyk czyt. ignorant prawny będzie musiał złupić obywateli na odszkodowania dla zwalnianych według kryterium- widzimisię. Ciekawe czy wtedy wpłaci do budżetu 12 krotność pensji / rażące naruszenie prawa / a następnie się zracjonalizuje.

  Odpowiedz
 • iks(2010-12-29 08:57) Zgłoś naruszenie 00

  Może "profesjonalna" Gazeta Prawna poprosiłaby jakiegoś nadwornego eksperta o merytoryczny komentarz do tej ustawy?

  Odpowiedz
 • Kobra(2010-12-29 10:51) Zgłoś naruszenie 00

  Autor komentarza napisał: "Zwolniony pracownik może też kwestionować uzasadnienie wypowiedzenia. Powinno ono być konkretne i odnosić się do określonej osoby. Nie może ograniczać się jedynie do samego faktu redukcji zatrudnienia w urzędzie." Proponuję przeczytać bmienie art 12 ust 1 ustawy, oto jej pierwsze zdanie: "Objęcie pracownika racjonalizacją zatrudnienia stanowi samoistną podstawę do rozwiązania z nim stosunku pracy...". Jedynie źle wybrane przez pracodawcę kryteria doboru pracowników do zwolnień dają pole manewru na drodze sadowej.

  Odpowiedz
 • Helikopter(2010-12-29 13:00) Zgłoś naruszenie 00

  Ta ekipa nie cierpi urzędników i próbuje cała odpowiedzialność za niepowodzenia zwalić na urzędy... a wtedy urzędniku broń się sam. Co za matoły !!!
  A uważają siebie za propaństwowców w przeciwieństwie do tego co robią !!!
  Matoły do kwadratu !!!

  Odpowiedz
 • mały(2010-12-29 18:26) Zgłoś naruszenie 00

  Mysle że tą ustawą debile z PO i PSL wydali na siebie wyrok w najbliższych wyborach . Czepiają się Łukaszenki o łamanie prawa a tutaj to co pisz wymaluj to samo tylko bez mordobicia demokratycznie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane