Największa na świecie agencja pracy tymczasowej Adecco poinformowała we wtorek, że jej zysk za trzeci kwartał wzrósł o 42-proc., a na rynku pracy nie dostrzega ona oznak spowolnienia.

Zysk netto osiągnął 128 mln euro i był wyraźnie wyższy od kwoty 106 mln euro, prognozowanej przez analityków – podaje agencja AFP. W swoim komunikacie Adecco podkreśliło, że popyt na jej usługi w przemyśle pozostaje "bardzo zdrowy", podczas gdy zapotrzebowanie na pracowników biurowych zaczęło wzrastać.

"Rozwój na naszych głównych rynkach we Francji i w Ameryce Północnej jest bardzo dynamiczny" – powiedział dyrektor wykonawczy firmy, Patrick De Maeseneire – "Równocześnie zwiększamy aktywność w Niemczech, krajach Beneluksu, Włoszech, państwach nordyckich i w Szwajcarii, gdzie notujemy dwucyfrowe tempo wzrostu przychodów i dobrą rentowność".

Zysk operacyjny agencji podskoczył o 69 proc. do 216 mln euro, a przychody ogółem wyniosły 5,1 mld euro, czyli były większe o 36 proc.

"Nie dostrzegamy oznak spowolnienia, zamierzamy dalej wykorzystywać możliwości, jakie stwarzają obecne warunki" – dodał De Maeseneire.