Ministrowie chcą zwalniać starszych urzędników

autor: Artur Radwan13.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 13.09.2010, 10:16

Ministrowie, jeśli zostaną zmuszeni do 10-proc. redukcji zatrudnienia w urzędach, będą zwalniać emerytów i starszych pracowników.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (45)

  • robol(2010-09-13 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    BONI WON

    Odpowiedz
  • Jaśko(2010-09-13 17:23) Zgłoś naruszenie 00

    Pamiętacie jeszcze Prawo Parkinsona? Zgodnie z nim administracja ma tendencję do ciągłego rozrastania się. Z tego choćby powodu co pewien czas muszą być redukcje. Tam gdzie jest do wykonania konkretna robota, tam z pewnością nie zostanie zwolniony fachowiec.
    Aż trudno zrozumieć, z jakiego powodu, wśród tylu litościwych obywateli, nie znajdzie się nikt, kto założyłby firmę dającą dożywotnie zatrudnienie z doskonałym wynagrodzeniem i wieloma przywilejami socjalnymi. Wszak ludzie tego oczekują...

    Odpowiedz
  • @(2010-09-13 13:54) Zgłoś naruszenie 00

    i jak to się ma do rządowego programu "50+"

    Odpowiedz
  • Wszyscy niech się zwolnią sami(2010-09-13 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    Byleby tylko nie zwalniali ich tak udanie jak Kamińskiego:)

    prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/451008,nie_mozna_zwolnic_ze_sluzby_tego_kto_w_niej_nie_byl.html

    Odpowiedz
  • 123(2010-09-13 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    KOLEJNY DEBILNY POMYSŁ BONIEGO. ON JEST NIEBEZPIECZNY!!!

    Odpowiedz
  • starszy(2010-09-13 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    Oni są też starsi więc najpierw niech zwolnią siebie i dadzą przykład.

    Odpowiedz
  • Tosia(2010-09-13 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwolnią urzędników to wy myślicie że będą nabory na te wakaty??? ci co pozostaną to będą klany rodzinne i będą pracować jak na1,5 etatu za te same pieniądze taka będzie rzeczywistość- najpierw zlikwidować nepotyzm w urzędach. U mnie pracuje mamusia, syn, synowa i kuzynka, ich wiedza jest żenująca mimo ukończenia studiów zaocznych, które to zaczynali będąc pracownikami i jeszcze dostawali dodatkowe urlopy szkolne - taka jest rzeczywistość-Panie Boni - sam się zwolnij bo jesteś też wiekowy

    Odpowiedz
  • 123(2010-09-13 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    najpierw nich zwolnią te 40 tyś co przez ostatnie 3 lata przyjęli i to na kierownicze stanowiska za takie pieniądze, że szeregowy pracownik przez rok tego nie zarobi co taki na miesiąc.

    Odpowiedz
  • obywatel(2010-09-13 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego zwalniac starszych pracownikow a dlaczego jesli maja 40 lat pracy nie moga otrzymac emerytury???

    Odpowiedz
  • Cat od Cheshire(2010-09-13 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    A pan adwokat z Krakowa niech troszkę się pouczy .Jak wynika z orzecznictwa sądowego , osobie zwalnianej z przyczyn zakładu i mającej równocześnie prawo do emerytury przysługują DWIE odprawy.

    Odpowiedz
  • zxc(2010-09-13 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    do 30 - masz rację; ale ci od min.Boniego i min.Fedak na to nie wpadną,aby np.to rołożyć na kilka lat ; Mężczyzna - 40 lat pracy składkowej i emerytura , Kobieta-35 lat -to samo.SKŁADKOWEJ. Ci co przeszli na wczesniejszą mieli zaledwie 35 i 30 lat pracy. Dłuższa praca-większa emerytura-BCC. Oni chyba nie wiedzą,że ludzie biorą 500 - 600 zł emerytury.5 lat dłuższa praca i wyższa emerytura o 50 zł.Kpina.

    Odpowiedz
  • do 22(2010-09-13 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    ten idiota "bji" to głupek z PO

    Odpowiedz
  • zxc(2010-09-13 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    obniżono składkę rentowąBrakuje rocznie 20 mld zł.Dla 1 osoby to oszczędność 40-50 zl.Jak się można było spodziewać komisje ZUS uzdrawiają na akord.Ludziom odrastają ręce i nogi -badają ich interniści, psychiczni /niezdolni do samodzielnej egzystencji/- zdrowieją-badają ich wewnętrzni,itp,itd.Fajnie jest.

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-09-13 19:58) Zgłoś naruszenie 00

    a tymczasem dług publiczny w ciągu 12 miesięcy wzrósł o przeszło 100 miliardów złotych. Jeżeli rząd nie rozpocznie poważnych działań oszczędnościowych, za rok możemy mieć kłopot z pozyskiwaniem funduszy unijnych. Jeszcze wcześniej zaczną się problemy wynikające z ograniczeń zapisanych w naszej konstytucji.

    Odpowiedz
  • Korina(2010-09-13 21:51) Zgłoś naruszenie 00

    To jest program 50+ PO. Żenada.

    Odpowiedz
  • prowincjuszka(2010-09-13 22:00) Zgłoś naruszenie 00

    "A rząd sie sam wyżywi"?

    Odpowiedz
  • xyz(2010-09-13 22:13) Zgłoś naruszenie 00

    popieram obywatela z poz. 30, ja również mam przepracowane 40 lat i chętnie opuszczę miejsce pracy dla młodszego. A w urzędach to niech przewietrzą tych nadprodukowanych pociotków, dyrektorów, kierowników, doradców i innych liderów.

    Odpowiedz
  • ja(2010-09-14 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    Czy, pani prof. Barbara Kudrycka, pani Fedak i pani Pitera to kobiety w wieku emerytalnym? Jeśli tak to co tu jeszcze robią? Do domu na emeryturę zasłużoną a nie pobierać kasę. Emerytki.

    Odpowiedz
  • M.J.(2010-09-14 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    Do ja/40/: Wszystkie ,wymienione z nazwiska panie, nie osiągnęły jeszcze ustawowego wieku emerytalnego, tj. 60 lat. Widocznie praca dla obecnego rządu, tak postarza... Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • cd(2010-09-19 19:50) Zgłoś naruszenie 00

    Dawno powinni być wymienieni na młodych nieskorumpowanych i niepowiazanych rodzinnie ludzi

    Odpowiedz