Renciści zostaną w OFE

autor: Bożena Wiktorowska09.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 09.09.2010, 11:24

Resort pracy podtrzymuje propozycję likwidacji możliwości łączenia emerytury z pracą bez konieczności zwolnienia się z pracy. Równocześnie chce znieść limity dorabiania dla rencistów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (28)

  • Jaromir(2010-09-20 18:03) Zgłoś naruszenie 00

    Ta ustawa raczej nie ma szans na wprowadzenie w życie,jeżeli żyjemy w państwie prawa...

    Odpowiedz
  • emerytka(2010-09-20 17:55) Zgłoś naruszenie 00

    TO JAKAŚ PARANOJA III Ludzie, w jakim kraju my żyjemy ???
    Zakazuje się kontynuowania pracy emerytom, natomiast zachęca się do pracy rencistów... Chyba tylko po to, żeby za rok odebrać im renty: " Jak jesteście zdolni do pracy, to zdecydujcie się, praca czy renta"... Ten rząd ma nielogiczne pomysły !

    Odpowiedz
  • niepelnosprani.(2010-09-16 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    fedak to nieuk i chamka, klnie, na wizjii. nic nierobi dla niepelnosprawnch..precz z nia...

    Odpowiedz
  • misiek(2010-09-14 18:18) Zgłoś naruszenie 00

    uwazam ze emeryt nie powinien pracowac w swoim maciezystym zakladzie albo pracuje albo pobiera emeryture -

    Odpowiedz
  • wcześniejsz emerytka(2010-09-11 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    Donaldzie T.
    50 tys.głosów wcześniejszych pracujących emerytów w 100 % masz w plecy.Do zobaczenia przy urnach.

    Odpowiedz
  • ALA(2010-09-09 16:14) Zgłoś naruszenie 00

    ZOBACZYMY ZA ROK JAK RENCIŚCI BĘDĄ DOSTAWAĆ WEZWANIA NA KOMISJE. MAJĄ SIĘ WZĄŚĆ I ZA TYCH CO MAJĄ NA STALE .

    Odpowiedz
  • xx(2010-09-09 16:12) Zgłoś naruszenie 00

    Związki zawodowe negatywnie zaopiniowały haniebny projekt tej ustawy. Uzasadnienia związków są dostępne na stronie MPiPS.

    Odpowiedz
  • Brawo Ludmiła!(2010-09-09 15:52) Zgłoś naruszenie 00

    Do p. Ludmiły! Brawo! Tak właśnie będzie - generalnie bilans wyjdzie na zero - budżet nie zaoszczędzi, ZUS tez nie, emeryci będą NADAL PRACOWAĆ!! ale, ale, ale NIE CI SAMI<NIE CI SAMI!! Mistrzem świata w tworzeniu układów kolesiowych jest PSL i taki układzik montuje właśnie w biały dzień. Powszechna dostepność - każdego, kto spełni warunki Ustawy jest kołkiem w oku - najlepiej wprowadzić UZNANIOWOŚĆ - wtedy sie pożyje, porządzi, czy nie tak, buraczki? Pozdrawiam. A tak na marginesie - kto daje i zabiera ten sie w piekle poniewiera. Tę ustawę w tej kadencji uchwalił Sejm na wniosek naszej najpiękniejszej madamy Fe Dak.

    Odpowiedz
  • xx(2010-09-09 15:37) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd oszukuje rencistów. Namawia chorych ludzi podstępnym przepisem do podjęcia pracy, a w ślad za tym ZUS odbierze im renty. I co wtedy? Nie ma zdrowia, nie ma środków do przeżycia...! Ale ZUS będzie miał więcej na KRUS, mundurowych itd.

    Odpowiedz
  • Maria(2010-09-09 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    Coś jest nie tak, i myślę,że ta sprawa powinna trafić do Trybunału... Przecież to rząd (minister Fedak) wprowadził zasadę przejścia na emeryturę i pobieranie części emerytury bez konieczności zwalniania się z pracy... Jeżeli teraz, ten sam rząd (ta sama pani minister), po tak krótkim czasie wprowadza zmianę i nakazuje emerytom zwalnianie się z pracy, to jest to nic innego jak PRZYMUSZENIE EMERYTÓW DO USUNIĘCIA SIĘ Z RYNKU PRACY, bo jak to inaczej nazwać, przecież to oczywiste,że większość z tych ludzi przejdzie na emeryturę,bo pracodawca skorzysta z "możliwości" i nie zatrudni ich ponownie, a jeżeli tak to na gorszych warunkach... Stracą pracę wcześniej niż zamierzali, dzieki rządowi,który ich do tego finansowo zachęcił,żeby za chwilę odebrać im wszystko !
    Według tego samego scenariusza będzie można potraktować emerytów. Teraz da im się możliwość podjęcia pracy, a jak już zaczną pracować, to za rok odbierze im się rentę ! Takie decyzje rządu nie budzą zaufania do państwa i budzą watpliwości co do kompetencji osób,które te decyzje podejmują...

    Odpowiedz
  • qwe(2010-09-09 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    Artykul ciekawy.

    Odpowiedz
  • niepełnosprawny..(2010-09-09 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    Do 14. Czytaj ze zrozumieniem, w nowym projekcie renciści socjalni także będą mogli dorabiać bez ograniczeń.
    Do 15. Co Cie boli? Jak uważasz że niepełnosprawnym jest tak cudownie z rentą 528zł to sie zamień..

    Odpowiedz
  • Maria(2010-09-09 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    W tym "projekcie" brak logiki. Renciści, czyli osoby odsunięte od pracy ze względu na chorobę - zachęca się do pracy !? Chyba po to, żeby za rok zabrać im rentę ! Natomiast emerytów, często ludzi zdrowych i sprawnych - pozbawia się możliwości dalszego zarobkowania, bo przecież jak zwolnią się z pracy, to większość z nich nie zostanie ponownie zatrudniona... Chyba,że zastąpią ich renciści ... Czegoś tak głupiego dawno w tym państwie nie było i mam nadzieję,że ten projekt nie zostanie przyjęty w Sejmie, tak głupio chyba jeszcze w tym kraju nie jest... Tak naprawdę, prawo do pracy powinni mieć wszyscy, i emeryci i renciści, jeśli czują się na siłach i mogą wykonywać określony rodzaj pracy... Pomysły pani minister Fedak są kuriozalne, może należałaby się już emeryturka?

    Odpowiedz
  • Ela(2010-09-09 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jak rencista niby chory a pracuje cos jest nie tak?

    Odpowiedz
  • Emeryt(2010-09-09 14:01) Zgłoś naruszenie 00

    Do 11 Chyba mówisz o rencie socjalnej a ta dalej ma ogranioczenia w zarobkowaniu

    Odpowiedz
  • Ludmiła(2010-09-09 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    Dla mnie strasznie przykrym, wręcz nie do zniesienia aspektem odebrania emerytur pracownikom na etatach jest powrót konstrukcji zależności w instytucji od decyzji szefa, który oto DAJE PRACĘ albo NIE DAJE PRACY emerytowi, bo nie i już... To "NIE I JUŻ" niesie ze sobą powrót płaszczenia się lizusostwa, podgryzania jedni drugich, ohyda. Pamiętam, jak za komuny moja śp. matka, doskonały lekarz co roku szła na rozmowę z pierwszym sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej, bo od jego decyzji zależało czy pani doktor dostanie w kolejnym roku kilka godzin w szkolnym gabinecie lekarskim... To było takie upokorzenie, że zostawiło w całej rodzinie niezatarty ślad do dziś. Dziś ja sama jestem w takiej sytuacji - od 1 stycznia 2009 roku pobieram WYPRACOWANĄ emeryturę (jej część, bo zbyt dużo zarabiam na etacie w administracji) i co miesiąc mówiłam moim dzieciom, że ta emerytura bez konieczności rozwiązywania stosunku pracy oczyszcza państwo Polskie z hańbiącego traktowania starszych pracowników w poprzednich latach. Bo cóż proszę państwa się zmieni w nowych przepisach? Czy emerytowi zabroni isię pracować? Nie. Emeryta podda się władzy swojego dyrektora, układów i presji. Czy o to wam chodziło, panowie politycy? Z obliczeń wynika, że tylko o to. No to gratulacje, nadal wychowuje was komunu. Gratulacje.

    Odpowiedz
  • obywatel(2010-09-09 12:57) Zgłoś naruszenie 00

    LUDZIE WALCZCIE O SWOJE A NIE WYMWIAJCIE INNYM. zgadzam sie z decyzja o dorabianiu bez ograniczen dla emerytow i rencistow.PODZIWIAM TAKIE OSOBY JAK POST 11
    ZYCZE POWODZENIA

    Odpowiedz
  • A ja przedstawię sprawę z punktu widzenia rencisty(2010-09-09 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    Mnie cieszy zniesienie limitów. Na studiach zachorowałam na nowotwór, tuż po urodzeniu dziecka, nie miałam jak wyrobić lat pracy więc otrzymałam rentę socjalną 525 zł netto od tego roku. Po 4 latach leczenia okazało się, że chemia odniosła sukces i rak mnie nie zabije, ale na tyle osłabiła mój organizm, że 8-10 razy w roku ciężko choruję, 2-3 razy w miesiącu muszę jeździć do lekarzy i na badania, na leki potrzebuje średnio 4 razy więcej niż człowiek nie dotknięty przewlekłą chorobą. Spróbujcie wyżyć za to i utrzymać 6 letnie dziecko. Nie mam siły pójść na cały etat, ale muszę pracować, bo inaczej nie wyżyję. Przez chorobę jestem gorszym pracownikiem, bo często na zwolnieniach, niedyspozycyjna, i w dodatku z limitem dorobienia 930 zł brutto!!! Wiecie jak ciężko znaleźć taką pracę. Więc nie przesadzajcie z tym psioczeniem, bo nikt z was nie jest pewien czy jakiś rak nie zźera go od środka i czy czasem nie przyjdzie mu się zmierzyć z rzeczywistością polskiego rencisty, a nie jest łatwo. Choć jak nie dasz się leczeniu i je zniesiesz to podobno już nic Cię nie zabije. Ot taka dygresja.

    Odpowiedz
  • niepelnosprawny.(2010-09-09 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    albo jestes chory pobierasz , rente ,godna na przerzycie 900 pln abo do roboty koniec tu troch i tu...renta tylko dla niepelnosprawnych niezdolnych do pracy...

    Odpowiedz