Jakie prawa przysługują pracownikowi na urlopie wychowawczym

27.12.2007, 17:32; Aktualizacja: 13.02.2008, 16:45
Okres urlopu wychowawczego jest szczególnym rodzajem urlopu bezpłatnego, przeznaczonego na sprawowanie osobistej opieki nad dzieckiem. W czasie tego urlopu pracownik nie świadczy pracy i nie otrzymuje wynagrodzenia, ale przysługują mu pewne uprawnienia. Jakie?
wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

 • JM(2009-06-01 22:31) Zgłoś naruszenie 00

  Do wszystkich kobiet!
  Nie myślcie, że same przepisy was ochronią. Pracodawcy mają swoje sposoby na zwalnianie niewygodnych pracowników, a takimi właśnie się stajecie w momencie, gdy zostajecie matkami. Sama się przekonałam ile kosztuje naiwne wierzenie w tą przereklamowaną ochronę praw rodzicielskich. Samo przedłożenie wniosku nie wystarczy, najlepiej jest przy świadku wysyłać dokumenty za pośrednictwem poczty i za zwrotnym potwierdzeniem. W mojej firmie dokumenty niewygodne giną. Nawet jeśli sądzicie (tak jak ja kiedyś), że wasz pracodawca jest super i nie macie mu nic do zarzucenia - zabezpieczcie się i nie składajcie wniosku o urlop wypoczynkowy czy wychowawczy osobiście.
  Dlaczego nie ma artykułów na temat tego jak sobie radzić w sytuacji bezprawnego działania pracodawcy? Do kogo się zwrócić o pomoc? Dlaczego nie podaje się procedur, jak odbywa się etap zgłoszenia do sądu? Jak przebiegają takie sprawy w procesie? Jakie są szanse na wygraną? Kto płaci?
  Zapewne wiele kobiet (w tym również i ja) w efekcie zaskoczenia, zastraszenia i strachu rezygnuje z walki - podpisuje rozwiązanie za porozumieniem.
  Proszę o nagłośnienie podobnych historii. Pomóżcie bezprawnie krzywdzonym matkom.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane