Premier na rozpoczęciu roku szkolnego: zrobię wszystko, by płace nauczycieli były wyższe

01.09.2010, 09:55; Aktualizacja: 01.09.2010, 14:06

Premier Donald Tusk zadeklarował w środę w Gdańsku, że zrobi wszystko, by płace nauczycieli "były sensowniejsze" i coraz wyższe. Jak podkreślał, bycie nauczycielem w Polsce to wciąż niełatwe zadanie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (39)

  • taka jest prawda(2010-09-01 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    konDonek kupuje sobie wyborców.. haha

    Odpowiedz
  • obietnice Tfuska(2010-09-01 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejne obietnice premiera. Donald Tusk tym razem zapowiada, że nauczyciele dostaną "sensowne" podwyżki

    Odpowiedz
  • bajka(2010-09-01 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    rybak złowił złotą rybkę i zapytał, spełnisz moje trzy życzenia? Na to rybka, daj spokój ja jestem z Platformy, ja tylko obiecuję

    Odpowiedz
  • Jan(2010-09-01 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie inne branże??? co pracują za krótko i za mało???

    Odpowiedz
  • Olek(2010-09-01 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    He, he, he... Zrobię wszystko... He, he, he. Tak powiedział nierób.

    Odpowiedz
  • apel(2010-09-01 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    Dziennikarze! Przestańcie w końcu pisać o tym, co premier MÓWI, a zacznijcie o tym, co rząd ROBI!

    Odpowiedz
  • :-)(2010-09-01 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    "Sensowniejsze i coraz wyższe" - powiedział premier mając na względzie dwa zupełnie odrębne kryteria. Chyba, że to pleonazm był.

    Odpowiedz
  • remi(2010-09-01 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    rzad nie robi nic wiecznie ma jakis problem jak nie aborcja to krzyz zeby tylko siac zadyme a teraz mamy kult motorniczej prosty uczciwy czlowiek nie mam nic do gadania jeden jeden pracuje 15cje lat inny 25 a reszta zeby zarobic na to talatajstwo niech pracuje cala 100we

    Odpowiedz
  • bnm(2010-09-01 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli nauczyciele dostana jedna podwyzke w tym roku rzedu 7%.

    Odpowiedz
  • Klemens(2010-09-01 12:11) Zgłoś naruszenie 00

    Także premier ,jak widać i słychać nie może się uwolnić od znanego w marksistowsko-leninowskich czasach,centralizmu decyzyjnego.Nawet przydził majtek i ręczników w dowolnej gminie wówczas regulował minister.Rząd a ściślej minister oświaty powinien określać wymogi dla zaliczenia określonego poziomu wiedzy.I ustalić minimalne wynagrodzenie dla nauczyciela określonej szkoły /podstawowa,zawodowa,średnia,wyższa/.Natomiast rzeczywiste potrzeby etatowe, płace,premie,podwyżki dla nauczycieli powinny regulować samorządy.One wiedzą ilu i gdzie oraz jakich specjalistów należy zatrudniać.
    Ciężko odchodzi sie od nawyków ale to konieczność.

    Odpowiedz
  • Ulka(2010-09-01 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    Obiecanki-cacanki. A głupi się ucieszy?

    Odpowiedz
  • do Klemensa(2010-09-01 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    on sie nie uwolni, za głupi jest na to

    Odpowiedz
  • Gościu -najpierw znieś abonament RTV(2010-09-01 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    - czyz nie to też obiecałeś?

    Odpowiedz
  • do 13(2010-09-01 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk tylko obiecuje. Jest juz nawet kawał na ten temat:

    rybak złowił złotą rybkę i zapytał, spełnisz moje trzy życzenia? Na to rybka, daj spokój ja jestem z Platformy, ja tylko obiecuję

    Odpowiedz
  • Dziwaczna edukacja(2010-09-01 14:08) Zgłoś naruszenie 00

    - pensje w GÓRĘ;
    - wymagania w DÓŁ.
    DOKĄD ZMIERZASZ SZKOŁO??

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-09-01 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    obiecywanie nic nie kosztuje i tak głupki z PO uwierzą we wszystko

    Odpowiedz
  • Klemens(2010-09-01 14:20) Zgłoś naruszenie 00

    System oświatowy w Polsce jest przeetatowany .Czyli zatrudnia o wiele więcej ludzi niż powinien.Trzeba pamiętać,że nic nie wytwarza a tylko czerpie z budżetu.Te przerosty zatrudnienia nie dotyczą wyłącznie nauczycieli ale przede wszystkim szeroko pojętej administracji. Tworzenie wielkiego molocha edukacyjnego miało sens po wojnie aby przyśpieszyć nauczanie ludzi pisania i czytania.Liczyć uczyli się sami.Mimo znacznego upływu czasu,przerosty w zatrudnieniu utrzymują sie nadal.

    Odpowiedz
  • radosna szkoła(2010-09-01 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    premierzy mój kochany kiedy zkończenie roku szkolnego 2010/11 bo na stronie men jest data 31/08/2011

    Odpowiedz
  • Sukinsynski oszuat ! Cejrowski(2010-09-01 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy ten sukinsyn oszust przestanie mamrotac i seplenic.POglupek debilny.Rzaem z sowiecki agentem WSI Komorowskim sprzedaja Polske,a naiwni wciaz daja sie POtumaniac propagandzie obcych warchlakow.

    Odpowiedz
  • konkret(2010-09-01 15:56) Zgłoś naruszenie 00

    do 18 aaaaaaaaaaaaaaa było trzeba zostać nauczycielem, miałłbyś/miałabyś się świetnie.W szkole nie trzeba w ogóle pracować: przerwa ,kawa, kubeł na głowie, policja i do domu.
    Masz szanse zrobić strajk zarabiających minimum - działaj.

    Odpowiedz