Pracujący emeryci bez części świadczeń

autor: Bożena Wiktorowska01.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 01.09.2010, 07:49

Osoby pobierające emerytury, które nadal są aktywne zawodowo, nie otrzymują części świadczeń przysługujących innym pracownikom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (52)

  • Koczani -emeryci pracują na czarno(2010-09-01 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    a POco płacić składki na DONALDA?

    Odpowiedz
  • czek(2010-09-01 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Jedno jest pewne .Dieci rodzić powinni emerytki a robić dzieći powinni 70,a nawet 80 letni emeryci Bo to oni mają je za co utrzymać wychwać i wykształcić Bo to oni mają pieniądze pracę iemeryturę Młodzi wykształceni ludzie są na bezrobotnym lub siedzą w domu a niektuży olali Polskę i pojechali zagranicę Tak Rząd Polski widzi rozwiązanie niżu demograficznego

    Odpowiedz
  • Janina(2010-09-01 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    Do 2. Ty 'niektuży" wykształcony bezrobotny. Czy za wykształcenie uważasz ukończenie szkoły podstawowej lub gimnazjum. Jeśli już się wypowiadaz to w swoim imieniuk Kto chce pracować ten pracę znajdzie!!!

    Odpowiedz
  • m.a.m.a.(2010-09-01 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Janino a gdzie ta praca jest , proszę podac mi oferty dla technika elektryka- elektronika lat 47 z Zagłębia budowy wykluczone za 1317 zł Dośc Emeryci zakaz pracy i Renciści zgadzam się z nr,2 , klawiatura nie pokazuje litery ,,c,,z kreseczką więc wytykanie komuś pisowni , Świadczy tylko o inteligencji Pani , wyrazy szacunku , żona bezrobotnego , który stracił pracę bo zakład padł a chętnie go przyjmą do pracy z; grupą ,rentą i emeryturą , w jakim świecie pani żyje

    Odpowiedz
  • Janina(2010-09-01 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    Do 4: Nie jestem pośrednictwem pracy, ale ten co szuka znajdzie, pewnie, że za 1317 nie opłaci się, to za ile? pytam. A tak na marginesie. Złej tanecznicy przeszkadza i rąbek u spódnicy. Zganiać na klawiature to już śmieszne, tym bardziej gdy pisze się "u" zamiast "ó" lub inne rażące błędy ortograficzne. I wydaje mi się, że większość psioczących na pracujących emerytów to własnie ci pseudo wykształceni, którym za 1300 zł nie chce się pracować i tyle!

    Odpowiedz
  • Wciąż okradają najbiedniejszych!!!!(2010-09-01 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryci płacą składki które nic im nie dają a są jedynie HARACZEM dodatkowym!!!. Chyba za pobieraną jałmużnę.
    Jakim prawem emeryci płacą np. składkę rentową, skoro już nigdy rencistami nie będą??? Dlaczego płacą pełną składkę zdrowotną, skoro nie należy sie im zasiłek chorobowy i świadczenie rehabilitacyjne???
    SKANDAL!!!
    Dobrze, że uciekłem z tego kraju gdzie panuje przeklęte rządzenie...
    I całą swoją rodzinę wywiozłem też. I wszyscy znajomi też uciekli stąd. Za to wygnanie "dziekujemy" całej elicie rządzącej krajem...

    Odpowiedz
  • gość(2010-09-01 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    Zadaje ponownie pytanie, dlaczego pracujący emeryci płacą składkę RENTOWĄ???

    Odpowiedz
  • agata(2010-09-01 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    To jakim prawem zabiera się te pieniądze gdzy nie ma się praw do tego za co się zapłaci,-dziwne to,ale wracajac do pisowni przez tzw "wykształciuchów" to naprawde młodzi po tzw magisterkach takie błędy ostograficzne robią ,że sie w głowie nie mieści nie mówiąc już o wysławianiu się czasem wydawałoby się prostych słów/nie myślę o ich żargonie/.Ale tak nawiasem to przecież w zyciu nie przyjmą innych ludzi na miejsce emeryta ,tylko rozdzielą pracę między innych,tak że miejsc pracy napewno nie przybedzie

    Odpowiedz
  • Jan(2010-09-01 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryci na emerytury a młodzi do pracy ,dośc blokowania etatów

    Odpowiedz
  • phi(2010-09-01 11:10) Zgłoś naruszenie 00

    Pani mamo- jeżeli jako wykształcony wydawałoby się technik ,pisownię
    "niektuży" zganiasz na klawiaturę to zapewniam Cię, że w ten sposób pisząc trzeba wykazać sporo dodatkowej inicjatywy, a przy tym jednym wyrazem wyczerpać limit błędów na maturze ( starej)

    Odpowiedz
  • emeryt(2010-09-01 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ten koszmar trzeba zmienić !!! jak można popierać takie bezprawie Panie Premirze !!! pobieranie składki rentowej jest bezprawne albo nasze prawo jest Chore!!! Zmienmy to!!!

    Odpowiedz
  • Janina(2010-09-01 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    Do Jan. Popieram. Emeryci na godziwą emerytuę. Młodzi do pracy, nawet za 1300. Dość podnoszenia bezrobocia w Polsce przez młodych "wykształconych" foachowców.

    Odpowiedz
  • MK(2010-09-01 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego pełnowartośćiowi pracownicy zaliczają się do emerytów ??
    Należało by w pierwszej kolejnośći ,tych wszystkich którzy nie osiągneli wieku emerytalnego 60-65 -lat uznać za pracowników i przywrócić ich do pracy !
    Rzecznik Praw Obywatelskich nich spyta TK czy przepisy emerytalne są zgodne z prawem KONSTYTUCYJNYM

    Odpowiedz
  • emerytka(2010-09-01 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    Chociaż ten rząd nie jest do końca rządem moich marzeń ale nareszcie ktoś mądrze pomyślał-emeryci powinni ustąpić miejsca pracy młodym ludziom.Wypłaca się emerytom z budżetu państwa emerytury ponadto pobierają wynagrodzenie od pracodawcy natomiast w urzędach pracy zarejestrowani są bezrobotni którzy od lat nie mają pracy z powodu braku miejsc pracy które m.in. zajmują emeryci. Są bezrobotni którzy otrzymują zasiłki dla bezrobotnych, a więc też z budżetu państwa, ponadto przebywanie na bezrobociu rodzi dalsze konsekwencje.Młodzi ludzie kształcą się po to aby przebywać na bezrobociu to jest a moralne.Postawienie przez rząd warunku wyboru zatrudnienia lub emerytury jest słuszne.Słuszna jest również kwotowa rewaloryzacja emerytur w następnych latach.To my z niskimi emeryturami otrzymamy najwięcej kwota ponad 300 zł jest znacząca w budżecie biedniejszego emeryta a dla bogatszego też nie jest bagatelna.Życzę rządowi konsekwencji w zamierzeniach i nie zwracajcie uwagi na protesty bo one zawsze były i będą a najważniejszy jest mądre ekonomiczne myślenie.

    Odpowiedz
  • k(2010-09-01 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    Do 14.
    Te około 300 zł dostanie pani w skali roku a nie miesiąca. Każdy emeryt otrzyma około 30 zł miesięcznie.Nie wiem czy to jest wg. pani kwota odpowiednia.

    Odpowiedz
  • ALA(2010-09-01 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    A CZY EMERYCI SĄ BIEDNI WCALE NIE BO NIE WOLNO NAM DOROBIĆ TAK JAK RENCISTOM. A CZY RENCISTA JEST CHORY SKORO PRACUJE COŚ MI SIĘ ZADAJE ŻE RZĄDOWI SIĘ KLEPKI POMIESZAŁY. EMERYT MA LIMIT ZAROBKÓW A DLACZEGO RENCISTA PONOĆ CHORY LIMITU NIE MA.

    Odpowiedz
  • Joanna(2010-09-01 13:28) Zgłoś naruszenie 00

    Do Emerytki (14)
    Radziłabym podszkolić się w czytaniu ze zrozumieniem. Na marginesie - emerytury nie są wypłacane z budżetu państwa. Są to pieniądze pochodzące ze składek samych emerytów w trakcie ich pracy zawodowej.

    Odpowiedz
  • obywatel(2010-09-01 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    DO JOANNA- emerytury emerytom wyplacane sa z biezacych skladek emerytalnych wplacanych przez obecnie pracujacych .ale to nie wystarcza juz we wrzesniu brakuje na emerytury

    Odpowiedz
  • baca(2010-09-01 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    do 18: obywatel --- Nie dziwcie się za bardzo temu co was spotyka na co dzień.To jedynie konsekwencje waszych własnych wyborów, dopadają was.

    Odpowiedz
  • Klemens(2010-09-01 14:26) Zgłoś naruszenie 00

    Osoby pracujące na etatach powinny płacić wszelkie zobowiązania wobec państwa na tych samych zasadach.Pobieranie emerytury czy zasiłków nie powinno wpływać na cokolwiek.Pora przerwać to udawanie,mające wszelkie cechy wygłupów.

    Odpowiedz