Pracujący emeryci bez części świadczeń

autor: Bożena Wiktorowska01.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 01.09.2010, 07:49

Osoby pobierające emerytury, które nadal są aktywne zawodowo, nie otrzymują części świadczeń przysługujących innym pracownikom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (52)

  • 70(2011-01-12 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z "emerytka-urzędniczka" dodam jeszcze, że tym paniom "chorym na ciążę" powinni zabrać 100% płatne chorobowe - będzie większy pożytek - wszak ciąża to nie choroba.

    Odpowiedz
  • TOMASZ(2011-01-11 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ortografia jest jedynym wykładnikiem wykształcenia ? Czy osoba która pisze słowo KTURY jest naprawdę bardziej wykształcona od tej która pisze KTÓRY. Przecież ten przykład napisałem tą samą ręką.

    Odpowiedz
  • emeryt(2010-11-24 18:46) Zgłoś naruszenie 00

    Może GP zainteresuje się DLACZEGO PRACUJĄCY EMERYCI PŁACĄ SKŁADKĘ RENTOWĄ ???

    Odpowiedz
  • emerytka(2010-11-24 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego emeryci płacą składkę rentową???

    Odpowiedz
  • ed(2010-11-10 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    Do Bobi 32 - na tym właśnie polega demokracja , żyję jak chcę , jestem na emeryturze i pracuje , bo taka moja wola i nic nikomu do tego .
    Po 40 latach pracy mam prawo życ po swojemu , a ja lubie paracować.

    Odpowiedz
  • EMERYT MA PRAWO DO ZASIŁKU CHOROBOWEGO !!!!(2010-09-08 14:57) Zgłoś naruszenie 00

    Dopoki pracuje moze chorowac tak jak każdy pracownik - otrzymuje zasiłek chorobowy.
    Natomiast jesli umowa sie skoczy kazdy inny pracownik ma prawo jeszcze do zasiłku chorobowego, rehabilitacyjnego - a emeryt juz nie.

    WSTYD gazeto prawna(?) WYPISYWAC BZDURY i prowokowac ludzi do wpisywania emojonalnych komentarzy majacych sie nijak do rzeczywistości
    i TEMATU SPRAWY.

    Odpowiedz
  • córka pracującej emerytki(2010-09-07 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowny Panie Jan. Czy jest pan w stanie utrzymać rodzinę,za 1370,- proszę się
    zastanowić,a emeryt za 80% tego wynagrodzenia pracę podejmie .
    Więc nie kłóćmy się tylko co zrobić, żeby wrosły realnie płace i emerytury.
    Pomyśleć należy co zrobić aby płynnie następowała wymiana kadr,a nasi emeryci
    nie umierali bo brakuje im na lekarstwo.

    Odpowiedz
  • ala(2010-09-07 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam ,że tylko nieliczni emeryci pracują dla przyjemności większość emerytów
    dorabia do bardzo niskich emerytur co pomaga im przeżyć i nie być ciężarem dzieci i państwa.Pracujący emeryci zarabiają o wiele mniej, jak przeciętny pracownik.
    Gdyby emerytury były godne to emeryci nie zajmowali by miejsc (własnym dzieciom),Po 52 latach pracy pobieram bardzo wysoką emeryturę tj.2400,-zł,wykształcenie wyższe i podyplomowe,na kierowniczym stanowisku więc nie pracuje, ale za 1100,- samotna osoba to ani żyć ,ani umrzeć Więc jak się uda pracować to co robić ? pracować czy ...

    Odpowiedz
  • nie do wiary(2010-09-07 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    ." Rzecznik praw obywatelskich (RPO) w wystąpieniu do Jolanty Fedak, minister pracy i polityki społecznej, zwraca uwagę, że chociaż składka chorobowa w całości jest finansowana z własnych środków ubezpieczonych, to pracujący emeryci nie mogą w pełni korzystać z przysługujących innym pracownikom świadczeń z tego tytułu. Dotyczy to m.in. zasiłku chorobowego i świadczenia rehabilitacyjnego.

    Osoby te, w odróżnieniu od pracowników, płacąc takie same składki, nie mają prawa z niego korzystać bez względu na to, czy tytuł do ubezpieczenia istnieje, czy też ustał."

    tak sie zastanawiam dlaczego ta gazeta nazywa sie <prawna>:)))
    kolejna niescisłóśc, żeby nie powiedziec brednia:)

    wierzyc sie nie chce, ze podobna interpretacja przepisow wyszla z biura RPO, ale jesli tak to dziennikarz gazety ,prawnej. powinien uważać co pisze, a nie powtarzać jak papuga co mu gdzies powiedza.
    Podobne głupoty wypisywano przy okazji odwieszenia zawieszonego przepisu odnośnie rozw. umowy o prace przed przejsciem na emeryture.

    Odpowiedz
  • bg(2010-09-07 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    Albo emerytura albo pensja .Branie 2 wynagrodzeń jest niemoralne wobec innych którzy idą na dno.

    Odpowiedz
  • Szanowna emerytko urzędniczko-do rzeczy:)(2010-09-07 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    wasze 'dyskusje' to jakaś korespondencja - nie na temat- artykułu !
    czy faktycznie Pracujacy EMERYT NIE MA WYPLACANEGO ZASIŁKU CHOROBOWEGO JESLI ZACHORUJE ???
    i co?
    siedzi w domu za darmo???

    Odpowiedz
  • emerytka-urzędniczka(2010-09-07 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    do 26 obiektywna. - Uczyłam pracy wielu stażystów. Niektórzy chcieli się czegoś nauczyć, i większość z nich wygrywała nabory do pracy w urzędzie i pracuje do dziś. Jeżeli jestem opiekunem stażysty to muszę wykonać swoją pracę i odpowiadać za pracę którą wykona lub zawali stażysta. Nie zarabiam wtedy więcej, a ponoszę konsekwencje za błędy lub nieodpowiedzialne zachowania stażysty. Dlatego po kilku tygodniach albo przykładam się do nauki jeśli widzę że stażysta na to zasługuje, albo on do końca stażu adresuje koperty. Natomiast pisząc że nie ma kto i kiedy uczyć pracy, miałam na myśli sytuację kiedy nagle pracownik idzie na długie zwolnienie lekarskie i ktoś musi od zaraz samodzielnie wykonać jego pracę. Tego raczej nie zrobi nawet ambitny stażysta, a poza tym nie będąc pracownikiem nie może tej pracy firmować. Musi być zaangażowany jeszcze jakiś urzędnik, który weźmie na siebie odpowiedzialność. Umowa na zastępstwo zawarta z emerytem na czas nieobecności pracownika jest dobrym rozwiązaniem dla pracodawcy. Natomiast pracownik (nie emeryt) jest bardziej zainteresowany pracą na stałe, niż na okres nie do przewidzenia i dokładnego określenia. Tak więc uważam że niekoniecznie zabrałam miejsce pracy jakiejś młodej osobie.

    Odpowiedz
  • M.J.(2010-09-07 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    Do 39: Właśnie okazujesię, że nie ma . Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Wracajac do meritum:))(2010-09-06 17:58) Zgłoś naruszenie 00

    Nie za bardzo wiem o co chodzi w tym artykule, emeryt jest pozbawiony zasiłku chorobowego??
    Przeciez jak pracuje i zachoruje to ma chorobowe.

    Odpowiedz
  • mario(2010-09-06 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    do 35: jak długo jeszcze tak mozna ??? z IP: 78.8.60.* (2010-09-05 13:03)

    najgłupszy argument to ,ze emeryt lub rencista zabiera miejsce pracy zdrowego byczka czy jałówki. Ludzie wy się opamietajcie , o przyjeciu do pracy decyduje obecnie wyłacznie PRACODAWCA , to on kalkuluje kogo mu się bardziej opłaca ( ukłon do złodziejskiego fiskusa, ZUSu itd... ) jak ma płacić pełny ZUS , to woli zatrudnic kogoś na zlecenie lub na niepełny etat ! 75 % pracodawców kombinuje z zatrudnieniem pracowników , czy wy za to obwiniacie rencistów i emerytów , śmieszne !!!

    I tu masz bardzo dużo racji, to pracodawca kombinuje jak najtaniej zatrudnić pracownika!!!
    Jak zabronią pracy emerytom, to pracodawcy zaczną zatrudniać na czarno lub umowy zlecenia, umowy o dzieło - bo tańsze koszty pracy.
    A młodzi i tak tych miejsc nie dostaną - maja zbyt duże wymagania finansowe!!!

    Odpowiedz
  • pracująca emerytka(2010-09-06 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    odmawianie komukolwiek pracy jest barbarzyństwem! - nieważne czy to emeryt, czy rencista, życzę Wam młodzi abyście tak jak my - pracujący emeryci - dożyli w zdrowiu naszych lat i mogli dać tak wiele pracodawcom jak właśnie my! Jesteśmy doświadczeni zawodowo, mobilni i lojalni - tych cech, stwierdzam z przykrością, wielu młodych nie posiada. Często macie wymagania nie do przyjęcia przez pracodawców, żądacie "zielonej wyspy" od razu, stąd Wasza frustracja.

    Odpowiedz
  • 123(2010-09-05 15:28) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego w ogóle płacimy dwie składki emerytalną i rentową - powinna być tylko jedna ponieważ z dwóch świadczeń jednocześnie nikt nie korzysta. Korzysta albo z emerytury albo z renty. A co ze zgromadzonymi środkami na drugim koncie? Ano przepadają w majestacie prawa. Nigdzie na świecie tak nie jest. Przestańmy pozwalać okradać się przez rządzących!!!

    Odpowiedz
  • jak długo jeszcze tak mozna ???(2010-09-05 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    najgłupszy argument to ,ze emeryt lub rencista zabiera miejsce pracy zdrowego byczka czy jałówki. Ludzie wy się opamietajcie , o przyjeciu do pracy decyduje obecnie wyłacznie PRACODAWCA , to on kalkuluje kogo mu się bardziej opłaca ( ukłon do złodziejskiego fiskusa, ZUSu itd... ) jak ma płacić pełny ZUS , to woli zatrudnic kogoś na zlecenie lub na niepełny etat ! 75 % pracodawców kombinuje z zatrudnieniem pracowników , czy wy za to obwiniacie rencistów i emerytów , śmieszne !!!

    Odpowiedz
  • Albin(2010-09-04 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    Tu nie chodzi kto jaki zawod ma kazday musi miec prace a zwlaszcza glowa rodziny,zeby na starosc miec emeryture.Ale w naszym kraju maja pracowac emeryci a mlodzi bez pracy.To 50+ jak straca prace powinni pobierac bezrobotne bo sa wypracowani, a nie mlodzi ktorych sie zacheca do kombinowania zasilek w kraju a dorabianie za granica.

    Odpowiedz
  • Emerytka(2010-09-04 19:44) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli emerytowi nie należą się świadczenia, to składek nie pobierać. Przecież to jasne. Takie idiotyzmy tylko w Polsce. Płacisz za coś z czego nigdy nie skorzystasz.

    Odpowiedz