Małżonek powinien mieć prawo do świadczenia pielęgnacyjnego

autor: Michalina Topolewska25.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 25.08.2010, 09:11

Rzecznik praw obywatelskich chce uchylenia przepisów, które nie pozwalają przyznać świadczenia pielęgnacyjnego, gdy osoba wymagająca stałej opieki ma małżonka.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • ewa(2012-02-13 14:17) Zgłoś naruszenie 00

    żona jak widać ,to ciągle "biały murzyn" nic jej się nie należy .
    A obiecywane było coś innego,jak zwykle przed wyborami,na obiecankach się skończyło.
    Mamy 21 wiek,a my żony opiekujące się niepełnosprawnymi.mężami dalej w dżungli.Paranoja,za co ,a raczej na co my wszyscy płacimy podatki?

    Odpowiedz
  • Lenzi(2011-03-25 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy wreszcie wprowadza ustawe ktora umozliwi pobieranie swiadczenia pielegnacyjnego przez ZONE na MEZA /czy odwrotnie/ Przeciez tyle samotnych malzenstw jest w okropnej sytuacji kiedy na nikogo nie moga liczyc i jeden rezygnuje z pracy by drugim sie opiekowac i co wtedy... Niech RZAD sie zastanowi co z tymi ludzmi ??? To jest chory przepis i musi sie zmienic bo dochodzi do paradoksow!!! CZEKAMY JUZ DLUGO >>>>

    Odpowiedz
  • emerytka(2011-01-26 22:08) Zgłoś naruszenie 00

    Od obecnego rządu niczego się nie doczekacie, nie będziecie mieli żadnych świadczeń a za porady lekarzy specjalistów już trzeba płacić. Likwidują narazie małe szkoły na wsiach bo poco mają uczyć się dzieci biedoty niech najlepiej odrazu zaczną pracować, płacić podatki i łatają dziurę budżetową, którą wysmarowało PO. To jest widok szczęscia, które obiecał wam Tusk. Szykujcie się do wyborów i znowu popierajcie tych oszustów z PO niech im rośnie!!!

    Odpowiedz
  • nowa(2011-01-01 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    Biedna zona nie może pobierac zasiłku na chorego męża bo to jej obowiązek.Ale ten kto ustala tą chorą ustawe w podobnym przypadku ma na tyle dochodu ze wynajmie osobe do opieki bo go stac na to.

    Odpowiedz
  • Nowa(2011-01-01 21:00) Zgłoś naruszenie 00

    nasze kochane polskie ustawy to paranoja. Nie liczą sie ludzie biedni chorzy tylko.Zasiłki otrzymuja ludzie bogaci tacy co zarabiaja po trzy tysiące mają samochody.ale czego nie da sie załatwic po znajomosci.

    Odpowiedz
  • basia(2010-12-11 07:20) Zgłoś naruszenie 00

    jak długo będziemy czekać na świadczenie pielęgnacyjne na małżonka ,będziemy ubiegać się o swoje prawa w sądzie.

    Odpowiedz
  • niepelnosprawny z 1 grupa z 477 zl(2010-10-03 17:55) Zgłoś naruszenie 00

    wszystkim ktozy upieraja sie przy starych nieludzkich przepisach zycze zeby to co najbardziej kochaja mieli takie zdrowie jak ja zycze im tego z calego serca.

    Odpowiedz
  • benia.(2010-09-29 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    ludzie w tym kraju sa biedni, chamy sa w wladzy, a lud, zdycha z glodu, los zgotowala nam platforma. glosuje na lewice oni maja dobry program dla niepelnosprawnych o swadczenach pielegnacyjnych.

    Odpowiedz
  • Graza(2010-09-02 18:58) Zgłoś naruszenie 00

    od 6 lat opiekuję się niepełnosprawną mamą.Ma 1 grupę inwalidztwa.Zrezygnowałam z pracy i jestem na świadczeniu przedemerytalnym.Mam pytanie czy mogę starać się o jakąś pomoc.

    Odpowiedz
  • titka(2010-08-30 19:32) Zgłoś naruszenie 00

    prosze mi powiedziec czy to prawda ze mozna sie starac o swiadczenie pielegnacyjne na niepelnosprawnego meza

    Odpowiedz
  • pani(2010-08-25 18:46) Zgłoś naruszenie 00

    do 3...tak chciałam ..jestes danicho niewyrozumiała...

    Odpowiedz
  • pani(2010-08-25 18:45) Zgłoś naruszenie 00

    do 3..widocznie nie rozumiesz pojęc danucho

    Odpowiedz
  • Dana(2010-08-25 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    do 1. Czy chciałaś coś powiedzieć?

    Odpowiedz
  • ja(2010-08-25 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    już dają na małżonka , na cio czekasz

    Odpowiedz