Do końca miesiąca rozstrzygną się losy reformy emerytalnej

14.08.2010, 08:45; Aktualizacja: 15.08.2010, 18:03

Pod koniec sierpnia rozstrzygną się losy przygotowanych przez resort pracy założeń do zmian w ustawie o emeryturach kapitałowych. Wtedy bowiem, po kilku miesiącach pracy i debat nad założeniami, zajmie się nimi Komitet Stały Rady Ministrów.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (33)

  • jack(2011-01-08 18:47) Zgłoś naruszenie 00

    Tsss... Taaaaa... Tak postąpiła Łotwa, czy Litwa, oraz Estonia... no super, wzorujemy się na naprawdę przodujących państwach Europy... co za wiocha...

    Odpowiedz
  • zic(2010-08-17 06:31) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego ZUS pada? Bo musi wypłacać świadczenia grupom uprzywilejowanym, renty specjalne,emerytury specjalne,- a ile ci ludzie odprowadzili składek do ZUS? Niektórzy minimalnie,inni wcale.

    Odpowiedz
  • kiedyś supatyk PIS(2010-08-16 22:23) Zgłoś naruszenie 00

    jakie mundurówki? pieniądze są - patrz dla "powodzian". Piszę w "..." bo zapewne większą cześć zgarną firmy "naprawcze". Parę ładnych lat prano mózgi Polakom aby oszczędzać w OFE bo tam się "inwestuje" i emerytury większe. Niestety trzoda słowiańska wybrała "wilcze oczy"... i liberałów. Po cudach w W-wie PIS to też żenada - szkoda, że nie zabrali się za politykę ekonomiczną zamiast katologiczną.

    Odpowiedz
  • klakier(2010-08-16 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    P. Fedak i "rządzący" PAMIĘTAJCIE, że zaliczając STUDIA do " lat pracy"- dotyczy to PRZEDE WSZYSTKIM WAS, WYŁUDZACIE od Państwa KILKA MILIONÓW "lat pracy", których NIE BYŁO, a za które zarządacie płacy x 0,7. Ja wiem,że Wy to banda tylko "pod siebie.Przykro zamiast 45 lat miałoby się tylko 40 lat, ale tak ma być. A z E...mi "mundurowymi" postąpić jak z Kobietami ur.w 54r-i zabrać im też PRAWA NABYTE jak w/w Kobietom, lub sprawę rozstrzygnie Tryb. w Strasburgu.

    Odpowiedz
  • klakier(2010-08-16 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    I słusznie- OFF-e ZLIKWIDOWAĆ, co zrobili kapitaliści?, nabili sobie "kabzę" i udają ,ż nic się NIE STAŁO -złodzieje. A Pan Boni już dawno powinien dostać" kopniaka" od rządu- minister z "zawodu"!!Emerytury powinny BYĆ -35lat "K", 40 "M", ale SAMEJ PRACY + bezr. płatne, ale BEZ STUDIÓW czy gospod. rodziców. Już raz rząd wymyślił emerytury DLA SWOICH ur. do 49r "M", gdzie do potrzebnych 35 lat doliczli sobie STUDIA lub ZIEMIĘ ORNĄ Rodziców- KPINA, BANDYTYZM, a teraz rządząc DORABIJAJĄ. P. Fedak E...t dorabiający powinien dorobić MAX. 50% śr. krajowej tj. 1500-1800zł, a ONI CHCĄ -bez OGRANICZEŃ- chorzy psychicznie, dotycz URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH i SAMORZĄDOWYCH+ ADMINISTRACJA

    Odpowiedz
  • FRANEK(2010-08-16 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejna grabież i łupienie ludzi objętych powszechnym systemem emerytalnym.A może by tak chociaż raz złodzieje i oszuści swoje zainteresownie skierowali w innę stronę ( KRUS , mundurówka itd...). Czy już zawsze ma być tak aby za wszystko płaciła tylko ta jedna grupa pracujących ( a gdzie solidarność , czy zawsze musi być bita ta jedna grupa ? ).

    Odpowiedz
  • zosia(2010-08-16 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    zmniejszyć o plołowę sejm senat po co tyle nierobów i będą oszczędności

    Odpowiedz
  • 123.......(2010-08-15 21:17) Zgłoś naruszenie 00

    pani fedak niech pani swoje pomysly wy---z glowi tylko swoje polowe zasilku odda i wszystko po sprawie

    Odpowiedz
  • Kobieta-1956.(2010-08-15 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam,że to już powinien być KONIEC REFORMY , a nie ciągłe jej "pseudo łatanie".
    Dać wreszcie możliwość "wyjścia z OFE !!! , i zacząć reformę od tych co dopiero wchodzą na rynek!!!, a nie wywijać nami jak szmatami, raz tak za rok tak!!!
    Rząd tylko broni Towarzystw emerytalnych (OFE) a nie myśli o przyszłych emerytach!!! Mam już dość przetargów emerytalnych !

    Odpowiedz
  • cd(2010-08-15 00:36) Zgłoś naruszenie 00

    Za komuny podatek od płac wynosił 2,5%, skladka na ZUS 3,5% i starczało na wszystko a ludzie mieli jak twierdzono za dużo pieniędzy i wszystko wykupywali. Obecne rządy reformatołów, pragnących napełniac kieszenie prywatnym szulerom i to za gwarancją i odpowiedzialnością Skarbu Państwa, zniszczyli solidarność pokoleniową a Polaków -emerytów(przyszłych) zaprowadzą prosto do śmietników i sprzedadzą jako opał do duńskich kotłowni.

    Odpowiedz
  • PRACOWNIK PRODUKCIJ(2010-08-14 23:05) Zgłoś naruszenie 00

    FILOLOGINI masz racje ile można nam jeszcze odebrać solidarność nie taki ustrój obaliła teraz nic nie zrobi ale damy rade teraz są inne czasy jesteśmy w UE mamy większe możliwości pozdro

    Odpowiedz
  • filologini(2010-08-14 22:49) Zgłoś naruszenie 00

    PO sonduje - ile można Polakom jeszcze odebrać/ ukraść? Kiedy skończy się nasza cierpliwość? Przecież rządzi nami zdecydowana mniejszość. Tylko 25% Polaków wybrało Komorowskiego. Kto wierzy w to 50% poparcie dla rządu? Sprzedajne media rozpowszechnią każde kłamstwo podane do wierzenia przez PO=PZPR.

    Odpowiedz
  • PRACOWNIK PRODUKCIJ(2010-08-14 22:33) Zgłoś naruszenie 00

    boże kochany każdy ma obowiązek do drugiego filaru zagwarantowanego przez SKARB PAŃSTWA JEST JESZCZE 3 i co to jest dobrowolny i to nam zabiorą chcą wojny to będzie MY MAMY PRACOWAĆ NA ICH EMERYTURY ALE JKJE

    Odpowiedz
  • filologini(2010-08-14 22:22) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego zniknął artykuł pt."30 tys. nauczycieli straci w tym roku zatrudnienie"? Nie można go znaleźć w żadnym dziale, który dotyczy nauczycieli, zatrudnienia, edukacji. Jest w zakładce 'Samorząd terytorialny' ale komentarze są niedostępne. Coś się moderatorowi nie spodobało? Nie wolno krytkować władzy? Skąd my znamy te działania? PLR powraca dzięki nowej sile przewodniej PO=PZPR. Wszystkie niemal media w rękach partii. Wstyd.

    Odpowiedz
  • sylvek(2010-08-14 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    Odsunąć babcię Fedak od naszych emerytur. Na zawsze!

    Odpowiedz
  • do ali(2010-08-14 19:55) Zgłoś naruszenie 00

    gdyby nie Komuna to by wałów nie było -gdyby nie komuna to Donald nie miał by co prywatyzować gdyż sam nic nie wybudował . Zniszczył ZUS i zniszczy zaufanie społeczeństwa do państwa !

    Odpowiedz
  • elektorat(2010-08-14 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    w końcu mamy to połączenie bezpośrednie więc proponuję kaczorowi donaldowi wraz ze swoja po-bandą wsiadać i lecieć ,może w Izraelu uda się stworzyć druga Irlandię.donaldzie-jak tak dalej będziesz podnosił podatki i zabierał się za reformę emerytalną chcąc tym sposobem z naszych kieszeni załatać dziurę budżetową którą sami stworzyliście kradnąc na potęgę to powodzenia w następnych wyborach parlamentarnych,znikniecie ze sceny politycznej tak szybko jak na nią weszliście.Niczym nie różnicie się od pisuarowskich obłudników i kłamców.PAMIĘTAJCIE O NAS OBYWATELACH KTÓRZY NIE BRALI UDZIAŁU W WYBORACH -TERAZ ZROBIMY TEN BŁĄD I ZAGŁOSUJEMY PRZECIWKO WAM.

    Odpowiedz
  • ala(2010-08-14 17:21) Zgłoś naruszenie 00

    KOMUNO WRÓĆ...!!!

    Odpowiedz
  • pisior(2010-08-14 17:14) Zgłoś naruszenie 00

    Realisto z przykrością stwierdzam, że polski ludek jest całkowicie omotany obietnicami PO głoszonymi przez prywatne media (TVN Zetka i inne) będące tubami propagandowymi liberałów. Ale skąd my to znamy? "pomożecie? ... pomożemy!..." i chajdy do dzikiego liberalizmu.

    Odpowiedz
  • Pisior(2010-08-14 17:07) Zgłoś naruszenie 00

    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!
    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!
    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!
    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!
    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!
    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!
    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!
    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!
    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!
    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!


    PODSKUBAJCIE SOBIE POLSKICH OLIGARCHÓW WSZAK ICH REPREZENTUJECIE !

    Odpowiedz