Pielęgniarki protestują przeciwko zmuszaniu ich do przechodzenia z etatów na kontrakty

autor: Dominika Sikora10.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 10.08.2010, 14:19

Rośnie liczba pracowników medycznych na umowach cywilnoprawnych, bo szpitale redukują koszty. Tymczasem pielęgniarki protestują przeciwko zmuszaniu ich do przechodzenia z etatów na kontrakty.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • nie dla pseudofachowców PO(2010-08-10 07:19) Zgłoś naruszenie 00

    Zaczynają się cuda Tuska i PO.Znowu koszty poniosą zwykli ludzie, pracownicy i pacjenci a właściciel takiego szpitala będzie zarabiał krocie na ludzkiej krzywdzie!!!
    ..."Dodaje, że pracownicy kontraktowi zarabiają więcej (na etacie 3 tys. zł, na kontrakcie 6 tys. zł), ..." Ciekawe czy wtedy pracują 170godz./miesiąc czy też 300 A na dodatek nie mając urlopu i pewnie jeszcze sami muszą odprowadzać składki!!!NIE O TAKĄ POLSKĘ WALCZYLIŚMY!!!

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-08-10 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    załóżcie pielegniarki "białe miasteczko" obok siedziby Tuska i protestujecie.
    Może wam bufetowa przyniesie kanapki i bedzie podburzac was do protestów...haha.

    A tak na poważnie.. gincie durne baby.. jak wam było źle za Kaczynskiego, to macie sój wymarzony rak z aTuska

    Odpowiedz
  • gasimy dziwny entuzjazm(2010-08-10 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    Nie do końca jest tak.
    Umowa zlecenia podlega opodatkowaniu i ozusowaniu (oprócz chorobowego).
    Jeżeli praca wykonywana jest pod kierownictwem pracodawcy, w miejscu i czasie przez niego wskazanym, na jego rzecz itp. to jest to umowa o pracę nawet jeżeli ktoś nazwie to kontrakt. Potem wystarczy, że kontraktowiec pójdzie do sądu, który przyzna, że jednak umowa miała charakter umowy o pracę i posypią się koszty związane z wypłata nadgodzin.

    Odpowiedz
  • fan PO(2010-08-10 13:23) Zgłoś naruszenie 00

    do ścierek głupawe piguły

    Odpowiedz
  • gasimy dziwny entuzjazm(2010-08-10 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    W zakładzie pracy ta sama praca nie może być wykonywana na podstawie umowy o pracę i na podstawie umowy zlecenia.
    Stosunek łączący pracownika z pracodawcą nie może jednocześnie być i nie być pracą.

    Odpowiedz
  • feelozof mengele(2010-08-10 14:33) Zgłoś naruszenie 00

    do:3 i 5-kontrakt to kontrakt-składki(wszystkie) odprowadza pracownik kontraktowy i nic tu nie ma do tego kodeks pracy-zwykła umowa cywilnoprawna!
    W końcu skądś muszą się brać oszczędności-z nieba nie spadną-ktoś sumarycznie musi stracić!

    Odpowiedz
  • Pigułeczka(2010-08-16 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    Do fana PO!. Ja synku to ścierką umiem się posługiwać. Ciekawe tylko czy ty umiesz zmieniać pampersy. Bo jeśli nie to śmierdząca przyszłość przed tobą.

    Odpowiedz
  • Magda(2011-02-16 21:51) Zgłoś naruszenie 00

    Urlop bezpłatny . A co ,jeżeli pracownik kontraktowy zachoruje ? Dostanie płatne chorobowe ?-składki zus opłaca .

    Odpowiedz
  • . Pacjent(2011-02-28 21:36) Zgłoś naruszenie 00

    Witam ! jeśli pielęgniarki kontraktowe są zmuszane i wykożystywane przez pracodawców to karać pracodawców. pozwolić należy wykonywać wolny zawód w dowolnej formie zatrudnienia,forma zatrudnienia nie ma nic wspólnego z opieką nad pacjentem .Trybunał Konstytucyjny wypowiadał się już w tej sprawie i powinno nie podlegać to dyskusji Popieram walczące siostry o swoje prawa

    Odpowiedz