Renciści przekażą pieniądze z II filaru do budżetu, ale dorobią bez ograniczeń

autor: Bożena Wiktorowska05.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 05.08.2010, 10:44

Rząd chce, aby osoby odchodzące na renty przekazywały pieniądze z II filaru do budżetu. Znikną limity dorabiania dla rencistów, więc będą mogli pracować bez groźby utraty świadczenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (14)

  • barnaba(2013-12-21 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    Co godzine umputuja Polakom nogę .Limity na zakup protezy modularnej sa niezmienne od 1990 r.To jest skandal ,za klasa polityczna nas Amputantów tak dręczy,traktuje jak "wrogów "-których należy zepchnąć ze skały jak w starożytnej Sparcie.Czego chcemy?Dorobić do renty na zakup dobrej protezy/tylko dobra proteza pozwala w kapitalizmie dorobić/,która kosztuje dzisiaj 20000 zł-30000zł przy dotacji państwa 1200zł/raz na 3 lata/Powstało błędne koło ekonomiczne-Amputantów-pułapka zastawiona przez państwo na Nas-rencistów.Chcesz kupić pobrą protaze,musisz mieć ok.20000zł-odłozone a wiec zarabiasz.Dorobisz 70% najniższego uposażenia do renty, w nagrodę Hycle Tuska z ZUS-zabiorą Ci 50% renty ,zarobisz wiecej zabiorą Ci całą rentę.Oto cała prawda o perfidnej polityce rządu Tuska i jego Hycli.Dlaczego tylko w Polsce się poniewiera dorabiających rencistów?Dlaczego naszym oprawcom zależy na tym, abyśmy siedzieli w domach na nędznych rentach z zakazem/żadna praca-bo zabirzemy rentę/Mamy dość dyskryminacji-chcemy normalnie żyć,płacić podatki,być traktowani na równi ze zdrowymi ludzmi-nie jesteśmy gorsi!!!

    Odpowiedz
  • mlody(2010-08-05 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    Podobno rząd nie przeprowadzą oszczędności. Zobaczymy co z tego wyjdzie i ile my jako podatnicy zaoszczędzimy.

    Odpowiedz
  • obserwator(2010-08-05 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    renciści, którzy mają rente ze względu na orzeczenie o niepełnosprawności, będą mogli dorabiać bez ograniczeń, a ci którzy będą uprawnienie np. do renty po męzu nie będą mogli dorabiać bez ograniczeń bez konsekwencji zawieszenia renty. Tylko w Polsce, z tych ptasich móżdżków mogą wychodzić takie propozycje. Rencista z orzeczona niepełnosprawnością i praca bez ograniczeń, a osoba, która nabyła rentę po śmierci męża ma siedzieć z założonymi rękami i głupieć z nic nie robienia /ma np. 52 lata/.

    Odpowiedz
  • zxz(2010-08-05 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję poczytać wytyczne Zus,u na temat pracujących rencistów

    Odpowiedz
  • albo renta albo praca(2010-08-05 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejnym krokiem rządu - w trosce o budżety pfron i zus - będzie : jeśli pracujesz to tracisz rentę - i to na stałe.
    jeśli przestaniesz pracować - staraj się na nowo o rentę.
    TAK JEST W ANGLII - A NASI DECYDENCI RAZ PO RAZ UDOWADNIAJĄ SWYMI DECYZJAMI, ŻE WZORUJĄ SIĘ NA TAMTEJSZYM SYSTEMIE
    więc aktualna tu fraszka decydenta:
    nie cieszcie się osły
    żem limity zniosły
    ja renty okroję
    i wyjdę na swoje

    Odpowiedz
  • Gruba(2010-08-05 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    A co z wcześniejszymi emerytami?Nadal będą limitowane ich zarobki?

    Odpowiedz
  • a(2010-08-05 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    Z emerytami ma być tak, że albo ktoś pobiera emeryturę, albo zarabia- wczoraj pisali- podatnicy zaoszczędzą 1 mld rocznie.
    Z rentami dobry pomysł- jesli ktoś przez lata kantował ZUS obniżał czy w ogóle nie płacił składek, niech nie spodziewa się, że dostanie wysokie świadczenie.
    Pora zabrać się za lewych rencistów i kontrolować co robią na rencie.

    Odpowiedz
  • Zaczynamy ćwiczyć stanie na głowie.(2010-08-05 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    POLSKA STOI LIPNYMI RENTAMII!!
    Jeżeli będą dorabiać bez ograniczeń /już dziś wielu rencistów pracuje za granicą/, to każdy będzie KUPOWAŁ RENTĘ i PRACOWAŁ BEZ OGRANICZEŃ - skąd ZUS uzbiera tyle składek, z czego będą wypłacać??

    Odpowiedz
  • mmm(2010-08-05 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    zabrac ile sie da a pozniej niech sie inni martwia ,moze zepchnac na garnuszek do dzieci i tak skladki zasilaja budzet,a nie konta emerytalne

    Odpowiedz
  • JoannaK.(2010-08-10 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    Otrzymał obywatel rentę, bo nie mógł ze względu na stan zdrowia pracować,a teraz będzie mógł dorabiać w pełni sił i zdrowia bez ograniczeń!!!
    Czy w tym Państwie jest normalnie??!! Emeryt,który sobie emeryturę wypracował po co najmniej 30 latach pracy dorabiać nie będzie mógł bo jak się zwolni to rzadko zakład pracy go z powrotem zatrudni. Tu chodzi przecież tylko o to by pozabierać wypracowane emerytury.gdyż wynagrodzenia są wyższe od emerytur więc pracownik w takim przypadku wybierze pracę a nie emeryturę.Cały czas gra się emerytami aż wstyd się przyznać ,że jest się Polakiem, bo Polska to naprawdę dziki kraj!! Za długoletnią pracę nic się nie należy trzeba pracować i umrzeć , bo emerytury się nie doczeka!! PO i PSL - my na Was już nie zagłosujemy!!

    Odpowiedz
  • Takawa(2010-08-11 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    Jest wielu rencistów, dla których praca zawodowa jest formą rehabilitacji zdrowotnej i często poprawą zdrowia psychicznego. Są to ludzie, których często nie zauważamy, choćby z powodu inności. Zupełnie inna sprawa jest wtedy kiedy rencista posiadający np. wady kręgosłupa biega z wiaderkami po drabinie na budowie lub też zbiera szparagi w Unii. Jeszcze inną sprawą jest upokarzające traktowanie starających się o rentę przez lekarzy orzeczników. A już zupełnie inną rozliczenia z Państwem. Tylko czy II filar to też Państwo ?

    Odpowiedz
  • tomekjot(2010-08-12 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    Otrzymał obywatel rentę, bo nie mógł ze względu na stan zdrowia pracować,a teraz będzie mógł dorabiać w pełni sił i zdrowia bez ograniczeń!!!

    Nie do końca tak, ponieważ ostatnie zdanie należy do lekarza medycyny pracy i ton zdecyduje czy ktoś moę pracować czy nie

    Odpowiedz
  • RAMBO(2010-09-05 15:44) Zgłoś naruszenie 00

    GRZEBIĄ TYLKO PRZY RENTACH DOŚĆ ŻE SĄ GŁODOWE TO CHCĄ OBNIZAĆ,PANI BOCHNIARZ I PAN MORDASIEWICZ TO LUDZIE REPREZENTUJACY KAPITALIZM DZIEWIĘTNASTOWIECZNY TYPOWI KRWIOPIJCY TO ICH POMYSŁY BO ONI SA BARDZO BIEDNYMI LUDZIKAMI.

    Odpowiedz
  • lilka(2010-12-03 22:34) Zgłoś naruszenie 00

    Renciści powinni dorabiać maksymalnie, ponieważ przy pracy legalnej są odprowadzane składki do ZUS, a ci co pracują na "czarno" wreszcie by wymusili na pracodawcach ich rejestracje do ZUS-u i odprowadzanie kolejnych składek,bo przecież każdy dodatkowy rok pracy powoduje podwyższenie przyszłej emerytury!!! A PRACODAWCA będzie się bał zatrudnienia na czarno rencisty, bo będzie wiedział że może mieć dużo problemów i kłopotów z tego tytułu- a na razie im się udaje!!! i brak kontroli oraz kar wobec takich PRACODAWCÓW.

    Odpowiedz