7 proc. Polaków należy do związków zawodowych

02.08.2010, 12:32; Aktualizacja: 02.08.2010, 12:45

Do związków zawodowych należy 7 proc. dorosłych Polaków, czyli około 15 proc. pracowników najemnych. Najwięcej pracowników należy do NSZZ Solidarność - 6 proc. zatrudnionych, 3 proc. należy do OPZZ - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • kp nemo(2010-08-02 22:57) Zgłoś naruszenie 00

    PO liczy sobie 46tyś członków i to jest reprezentatywna ilość??? która rządzi krajem?? Taż to jest mała klika. PZPR liczyło 2mln członków. Związek pielęgniarek liczy ponad 100tyś członków, a inne związki. Kto ma prawo reprezentować ludzi pracy, na pewno nie PO.

    Odpowiedz
  • Brawo Donald -wykończyłeś sam takich jak Ty(2010-08-02 22:44) Zgłoś naruszenie 00

    -co więc mieli Ci ZOOMowcy zrobić jak Ty byłeś w związkach ? -Ja twierdze ,że dokopać -oj dokopać!

    Odpowiedz
  • ala(2010-08-02 18:48) Zgłoś naruszenie 00

    Proba utworzenia Z. Z. konczy sie wywaleniem z pracy !!!. Taka prawda !. To dziki kraj !.

    Odpowiedz
  • gęś(2010-08-02 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro są tak nieliczni, to dlaczego się tak szarogęszą ?

    Odpowiedz
  • Bobby :)(2010-08-02 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    looool... dane na podstawie... 899 osób !!! nie ma co - pełna rzetelność, reprezentatywność, obiektywizm...
    a swoją drogą to ILU Polaków należy do partii politycznych???

    Odpowiedz
  • Do joki(2010-08-02 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    Wyjąłeś mi to z ust. Jak tyle jest związków w Polsce to nie dziwi nic, że tak mało ludzi należy. Siła tkwi w jedności. Inna sprawa to muszą się utrzymywać ze składek a nie pasożytować na zakładach w których żyją. Dopóki nie będzie jednego silnego związku to i pracownikom będzie to zwisać, bo kto ich będzie reprezentował ? Te śmieszne organizacje zakładowe ?

    Odpowiedz
  • joki(2010-08-02 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jest troszke tych zwiazkow zawodowych w Polsce.

    Odpowiedz