Coraz mniej dzieci otrzymuje zasiłki rodzinne

autor: Michalina Topolewska23.07.2010, 03:00; Aktualizacja: 23.07.2010, 07:37

Ponad 2,5 mln dzieci straciło w ciągu ostatnich sześciu lat prawo do zasiłku rodzinnego. Z najnowszych danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej za I kwartał tego roku wynika, że zasiłek otrzymują 3 mln dzieci. Znów więc, o 300 tys., zmalała ich liczba w porównaniu z 2009 r. Spadek liczby dzieci uprawnionych do pomocy to głównie efekt zamrożonego od 2004 roku kryterium dochodowego. Nie bez znaczenia jest też poprawa sytuacji na rynku pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • Jadzia(2010-07-24 15:40) Zgłoś naruszenie 00

    DO ALI: Jak rozumiem nie jesteś matką i w przyszłości nie planujesz potomstwa.To oczywiście twój wybór,ale.. no właśnie kto będzie pracował na twoją emeryturę? Chyba nikt nie ma wątpliwości, że pieniądze, na które obecnie pracujemy i potrącane są z nich składki na Zus ,idą właśnie na świadczenia dzisiejszych emerytów. Dzieci są naszą przyszłością, wspomaganie rodzin przez państwo może tylko przynieść korzyści. Długofalowa polityka prorodzinna jest konieczna, brak dzieci =kryzys demograficzny i gospodarczy.

    Odpowiedz
  • I slusznie -lepiej tą kase przeznaczyć na płace(2010-07-23 07:03) Zgłoś naruszenie 00

    Hanki albo innego POlitycznego złodzieja.

    Odpowiedz
  • dario(2010-07-23 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    kryterium dochodowe jest śmieszne (nie podnoszone - mimo, że minimalna pensja wzrosła o prawie 100%) - a same zasiłki są jeszcze śmieszniejsze - w porównaniu do innych krajów unii europejskiej... co za te kilka złotych ma sobie dzieciak kupić - waciki???

    Odpowiedz
  • tak i siak(2010-07-23 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    W ten sposób zniechęca się do produkcji dzieci.

    Odpowiedz
  • Mika(2010-07-23 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    Zamiast dzieciom to TRZEBA WYBUDOWAĆ SZPITAL ZA 400 MILIONÓW DLA BIEDNYCH WIĘŻNIÓW, stałych wyborców PO.BRAWO!!!

    Odpowiedz
  • kliq(2010-07-23 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    Już wiecie dzieci ...jest PO-super...!

    Odpowiedz
  • lipa(2010-07-23 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    Już 3 kolejny kredyt z Międzynarodowego Funduszu Walutowego rząd PO uruchomił w czerwcu br około 21 mln dolarów (sp.Skrzypek - były Prezes NBP był be, no nie chciał się godzić na dsalesze zadłużanie kraju). Teraz przy obecnym Prezesie - Belce z namaszczenia prezydenta elekta Komorowksiego już można brać...A niby jesteśmy zielononą wyspa? Tytanic tonie, tną płace, zabieraja przywileje,rodzinom, dzieciom, a w tym samym czasie teraz rząd PO umarza dług Rosjanom na 180 mln dolarów za niespłacony tranzyt gazu 2006-2009 - to w podziękowaniu za wspólne "przygotowanie" wizyty sp. prezydenta i około 100 osób w Smoleńsku?Bo o odznaczeniach prezydenta elekta K.dla kilku funkcjonariuszy rosyjskich już wiemy..Kto te długi będzie spłacał...na pewno nie mohery ale wy młodzi i kolejne pokolenia wnuków

    Odpowiedz
  • ala(2010-07-23 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    Jak się chce mieć dzieci ,to trzeba na nie zarobić.

    Odpowiedz
  • Obywatel(2010-07-23 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    Na każde dziecko państwo powinno dopłacać minimum 300 zł, inaczej za kilka lat dzieci w ogóle nie będą się rodzić!

    Odpowiedz
  • DYSKRYMINOWANY PRZEZ PAŃSTWO 111(2010-07-23 19:07) Zgłoś naruszenie 00

    DLACZEGO OD 6 LAT NIE JEST WALORYZOWANY DODATEK PIELĘGNACYJNY 153 ZŁ PAMPERSY WTEDY KOSZTOWAŁY OK.30 ZŁ DZIŚ OK.90 ZŁ --A DODATEK PIELĘGNACYJNY WYPŁACANY PRZEZ ZUS CO ROKU JEST WALORYZACJA I WYNOSI DZIS OK.183ZŁ ---DO RZADZĄCYCH CZY W POLSCE JEST DYSKRYMINACJA RASOWA CZY TO SĄ OBYWATELE DRUGIEJ KATEGORI

    Odpowiedz
  • mut(2010-07-23 22:34) Zgłoś naruszenie 00

    najlepiej narodzić dzieci i karmić gwożdziami a gdy już same chodzą posłać na edukację do szkoły na golasa...przecież dzieciak nic nie kosztuje...w sejmie więcej żrą -dieta poselska 3.000 zł. a rodzinne tylko 50-90zł. m-c i co...

    Odpowiedz
  • sumi(2010-07-27 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    do ... z takim rządem potrzebujecie nas tylko jak sa wybory wtedy to umiecie czarować!!

    Odpowiedz
  • irek(2010-08-09 20:41) Zgłoś naruszenie 00

    Niech ktos w rządzie pożyję za marną rentkę to wtedy porozmawiamy

    Odpowiedz
  • Emilka(2010-07-30 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz zasiłki rodzinne biorą tylko niepracujący i ci co mają dużo dzieci, oraz oczywiście ogrooooooomna liczba kombinatorów i ukrywających dochody. Nie załapie się na zasiłek żadna rodzina, jeśli oboje pracują i zarabiają około minimalnej płacy i mają 2 dzieci. CZYLI ZASIŁKI RODZINNE NIE POWINNY SIĘ NAZYWAĆ RODZINNYMI BO NIMI NIE SĄ - TO ZAPOMOGA: dla niepracujących i NAGRODA: dla kombinatorów.

    Odpowiedz
  • Asia(2010-08-09 20:37) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie najbiedniejsi osoby samotne i schorowane, mające wynagrodzenie i rentę albo tylko i wyłącznie samą rentę, nie mają za co żyć za co opłacić rachunków, chciałabym się zapytać kto tym ludziom może pomóc MOPS wypłacając te śmieszne kwoty zasiłków, ze śmiesznym kryterium dochodowym, widzę ludzi którzy przychodzą ze łzami w oczach i pytają się na co mogą liczyć kto im pomoże? może ktoś mi odpowie jak tym ludziom pomóc? gdzie mają się zwrócić? czy kogoś to obchodzi bo mnie tak.

    Odpowiedz
  • ela(2010-10-12 22:40) Zgłoś naruszenie 00

    Dzieci,to przeszkoda dla rządzących. W ten oto sposób niszczy się własny kraj.

    Odpowiedz