Uczniowie z upośledzeniem mogą trafić do zwykłych szkół

autor: Artur Radwan20.05.2010, 03:00

Psychologowie i rodzice sprzeciwiają się rządowym propozycjom wysyłania dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim do zwykłych szkół.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • Miriam(2010-05-20 19:11) Zgłoś naruszenie 10

    To nie jest dobry pomysł,zwłaszcza na podstawowym poziomie i gimnazjalnym.
    Oczywiście można udawać,że wszystko jest ok,już teraz trafiają takie dzieci do szkół średnich i naprawdę spada poziom nauczania.Młodzież nie widzi sensu pracy,gdy inni mają niższy próg przyswajania.Tym bardziej dzieci. Obserwują i domagają się takiego samego ulgowego traktowania.Ponieważ to nie jest możliwe,zaczynają dokuczać "wybrańcom", o których już wiedzą,że są mniej zdolni. To jest ciężkie doświadczenie dla takiego dziecka.Trzeba się dobrze zastanowić, bo już mamy wiele nieudanych pomysłów,reform,za które władze wzięły pieniądze a nikt nie poniósł odpowiedzialności.
    Potem się narzeka,że polska oświata kuleje,że nie ma wyników.

    Odpowiedz
  • S.M(2014-03-24 09:56) Zgłoś naruszenie 10

    Ja tez mam dziecko u którego stwierdzono upośledzenie w stopniu lekkim, za chiny nie dam jej do szkoły specjalnej jestem za szkołą Integracyjną żeby miała kontakt z dziećmi zdrowymi

    Odpowiedz
  • F25(2014-03-24 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Większość naszych dzieci ma problemy :( NAUCZYCIELE POWINNI BYĆ BARDZIEJ DO TEGO PRZYGOTOWANI DO PRACY ZE SŁABSZYMI Jeśli wybrali taki zawód NAUCZYCIELA !Dzieci z upośledzeniem w stopniu lekkim, da się pracować .

    Odpowiedz
  • - Patrycja _(2014-03-24 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    KAŻDA SZKOŁA POWINNA BYĆ Z TAKIM Oddziałam Integracyjnym!
    A NIE WYBRANE !ODDALONE O PARĘ KILOMETRÓW .
    PATRZCIE NA DOBRO NASZYCH POCIECH A NIE DYSKRYMINACJĘ ROBICIE.JEŚLI NAUCZYCIEL SOBIE ZE SŁABSZYMI NIE RADZI WIDOCZNIE JEST NIE PRZYGOTOWANY ŻEBY NAUCZAĆ !

    Odpowiedz
  • n-l(2010-05-20 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    W mojej szkole jest ok 20 uczniów z upośledzeniem lekkim, bo rodzice NIE ZGODZILI SIĘ, aby ich pociechy chodziły do szkoły specjalnej. Na dodatek nie ma u nas klas integracyjnych i to nie przeszkadza rodzicom. Więc nie rozumiem tytułu tego artykułu.

    Odpowiedz
  • Halina(2010-05-21 20:33) Zgłoś naruszenie 00

    Bez sensu. Takie zmiany może proponować ktoś, kto nie pracował z dziećmi o obniżonym rozwoju. I co to znaczy ta sama postawa programowa? Przecież to oczywiste, że uczniwie niepełnosprawni umysłowo, nie są w stanie przyswoić materiału przewidzianego dla tych z normą intelektualną. Poza tym, treści przekazywane owym uczniom powinny być za pomocą specjalnych metod, wypracowanych przez lata, a kształcenie olgofrenopedagogów nie powinno się odbywać jako doszkalanie. Polska pedagogika specjalna ma bogaty dorobek naukowy. W świetle prawa dzieje się edukacyjna fikcja. Tylko patrzeć, jak absolwenci, o których mówimy, staną się studentami. Najpewniej jakieś pedagogiki, którą nietrudno skończyć w obecnym systemie. Potem pójdą do pracy do szkół, niekiedy niedorównując swoim uczniom. I tak dalej ... budujemy polski system edukacji.

    Odpowiedz
  • AGA(2010-06-01 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Sama mam dziecko w Szkole Specjalnej i nie wyobrażam sobie że mogłoby chodzić do Szkoły masowej,gdyż dzieci które są zdrowe wyśmiewają się z dzieci chorych i tak jest wszędzie.Rząd jak nie ma gdzie robić oszczędności to niech ujmie swoje diety poselskie bedzie wtedy więcej dla osób potrzebujących widać to gołym okiem że Oni tam mają za dużo kasy.Pani Minister nie ma dziecka dotkniętego upośedzeniem że decyduje w taki sposób tacy ludzie nie rozumieją rodziców którzy tego doświadczają.

    Odpowiedz
  • zuza(2010-06-27 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Hall nie ma pojęcia ani o pracy z takimi dziećmi, ani o funkcjonowaniu ich w szkole masowej. Gdyby miała choć blade pojęcie, w życiu by na taki "genialny pomysł" nie wpadła.

    Odpowiedz