Praca dla telewizyjnego odkrywcy, degustatora wody, a teraz oferta dla testerów podróży poślubnych – to jedynie niektóre ciekawe oferty pracy.

Praca, w której czujemy się jak na wakacjach to kusząca oferta dla osób poszukujących zatrudniania. Mimo że są to prace krótkoterminowe, to cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Na stanowisko testera wody zgłosiło się ponad trzy tysiące osób. Proces rekrutacji trwał kilka miesięcy, w trakcie którego eksperci z dziedziny chemii sprawdzali siłę zmysłu smaku i powonienia kandydatów. Ostatecznie pierwszym w Polsce degustatorem wody kranowej został Krzysztof Stankiewicz, doktor nauk chemicznych z Poznania. Podpisze on czteromiesięczny kontrakt i otrzyma wynagrodzenie w łącznej wysokości 20 tys. zł.

Do jego obowiązków będzie należało degustowanie wody tak, jak zwyczaj kiper degustuje wina, oceniając jej smak, zapach., przejrzystość czy mętność.

Podczas podróży po całej Polsce będzie przeprowadzał badania organoleptyczne wody, czyli smakowała wodę, oraz pobierała jej próbki do badań laboratoryjnych. Celem pracy testera jest przygotowanie mapy jakości wody w Polsce.

Z kolei dla osób, które uwielbiają siedzieć na kanapie i oglądać telewizję skierowana była oferta Discovery Chanel. W październiku ubiegłego roku rozpoczęła się rekrutacja na stanowisko telewizyjnego odkrywcy. Praca nigdy jeszcze nie była tak przyjemna – zapewniał pracodawca.

Do zadań telewizyjnego odkrywcy należało oglądanie kilku programów z Discovery Channel i dzielenie się swoimi wrażeniami na specjalnym blogu. Na ogłoszenie odpowiedziało ponad 13 tys. kandydatów. Pracę zdobył Paweł Oleszczuk, student z Gołdapi.

– To najlepsza praca jaką kiedykolwiek wykonywałem. Po prostu włączałem telewizor. Zero szefa nad głową, jakiegokolwiek stresu i goniącego czasu – mówi Paweł Oleszczuk, autor blogu Telewizyjny Odkrywca Discovery Chanel. W zamian za tę pracę otrzymał tysiąc zł, roczny abonament telewizji kablowej oraz zestaw gadżetów i upominków Discovery Channel.

Po degustatorze wody i telewizyjnym odkrywcy, przyszedł czas na testerów podróży poślubnych. Irlandzka agencja podróży zamierza zatrudnić osoby, które będą przez pół roku mieszkały w pięciogwiazdkowych hotelach na całym świecie. Na trasie zwiedzania są zarówno miejsca w Europie, jak i Afryce, Azji i Stanach Zjednoczonych. Do zadań uczestników będzie należało opisywanie swoich wrażeń na blogu oraz raz w miesiącu napisanie artykułu do „The Irish Times”. W tę pracę para dostanie 20 tys. euro.