Pielęgniarki: porozumienie zawarte pod presją strajkową; do tego nie powinno dojść

27.02.2010, 10:38; Aktualizacja: 27.02.2010, 11:00

OZZPiP wyraził żal, że podjęcie rozmów i podpisanie porozumień na Podbeskidziu nastąpiło dopiero po wywarciu presji strajkowej i akcji protestacyjnej związku. "Do tego nie musiało dojść" - napisała szefowa związku Dorota Gardias w komunikacie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • pielegniarka(2010-03-02 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    Do Mańka.Jestem pielęgniarką i DOKŁADNIE napiszę Ci jaka jest róznica w wynagrodzeniach naszych i lekarskich,bo widzę,że nie jesteś dobrze zorientowany.Otóż,ja mam 23 lata pracy i na rękę biorę z nocami ,świętami i wyslugą 1560 zł.A,teraz napiszę Ci ile ma na rękę lekarz za JEDEN(nie za 3 jak napisaleś)dyzur.To kwota-1900zl!!!Jaki wniosek?a,no taki,ze on za jedną noc przespaną w dyzurce ma więcej jak ja za caly miesiąc charówy!Więc nie psioczcie ludzie na pielęgniarki,bo sami widzicie jak nas RÓWNO traktują w naszym kochanym państwie!Pozdrawiam!

    Odpowiedz
  • franek(2010-02-28 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    do 4- no to teraz zangażuje się PIP i sprawdzi normy pracy tych pielęgniarek, które już w tej chwili pracowały 1 pielegniarka za dwa stanowiska. Wtedy wyjdzie prawda jak poniewierają tymi paniami.

    Odpowiedz
  • Maniek(2010-02-28 04:03) Zgłoś naruszenie 00

    Strajku pielęgniarek nie byłoby gdyby nie duże podwyżki w śród lekarzy w ciągu ostatnich lat. Na pewno je denerwuje fakt że lekarz w ciągu trzech dyżurów zarobi tyle co przez miesiąc pielęgniarki. Dyrektorzy szpitali (będąc w większości lekarzami) pod presja groźby zwolnień lekarzy dali im pokaźne podwyżki, zapominając przy tym o pielęgniarkach. Z drugiej strony służba zdrowia to worek bez dna, ile tam nie wsypać pieniędzy to i tak zawsze będzie mało.

    Odpowiedz
  • Życzliwy(2010-02-27 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    No to część pielegniarek na Podbeskidziu niech sobie szuka już nowej pracy w tym roku, bo przecież dyrektorzy szpitali na wypłatę dodatkowych płac dla nich nie dostali nawet "złamanego" grosza z zewnątrz i ... nie dostaną.
    Będą musieli wygospodarować te środki u siebie wewnątrz szpitala.
    Lekarzom ... nie ma mowy, żeby zabrać. No to komu zabrać ? ...
    Zaczną reorganizacje w szpitalach, której efektem będą zmniejszenia zatrudnienia w grupie ... pielęgniarek.
    Krótko mówiąc : pyrrusowe zwycięstwo pielęgniarek !!!

    Odpowiedz
  • n(2010-02-27 17:26) Zgłoś naruszenie 00

    Marzeno kawo jaka pogda jest na najblizszy tydzien. Czy beda lokalne podtopienia itp.??? Moze Jarek Kret wie cos na ten temat.

    Odpowiedz
  • Czy pacjent płacący całe życie ma jakieś prawa???(2010-02-27 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    1. Że BIAŁY PERSONEL /bez kagańca/ zeżre wszystkie jego pieniądze - to pewne.
    2. Jest w Polsce za dużo szpitali /jako strefa przyfrontowa Układu Warszawskiego/.
    3. Bez reformy /tego BAŁAGANU/ i bez prywatyzacji /likwidacji przerostów etatowych/ - ten CYRK będzie CYKLICZNY /bo każdej dać worek pieniędzy też będzie MAŁO/.
    4. RZĄDZIE FASADOWY - weż się do roboty, bo wywiozą cię na taczkach!!!.

    Odpowiedz
  • n(2010-02-27 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Tworzac nowe fundusze pozabudzetowe celowe (ich ilosc dowolna) i przenoszac wydatki panstwowe do tych funduszy mozna zmniejszyc deficyt i to znaczaco. Jesli w przyszlosci wydatki w tych funduszach beda duze i beda klopoty ze splata tych wydatkow mozna utworzyc nowe pozabudzetowe fundusze celowe, wydatki ze starych funduszy celowych przerzucic na nowe pozabudzetowe fundusze celowe i dolozyc do nowych funduszy celowych kolejne wydatki. Natomiast stare pozabudzetowe fundusze celowe zlikwidowac. Nie bedzie wtedy wzrostu podatkow i deficyt nie zwiekszy sie ponizej konstytucyjnie zapisanych granic 60% PKB itp.

    Odpowiedz