Wielu artykułów, bez których nie można się obyć, za becikowe kupić nie da się w ogóle. Jak zatem wykorzystać taką sumę pieniędzy, by nie mieć wrażenia, że pieniądze po prostu się „rozpłynęły”?

Wózek

O tym, że kupimy nowy porządny wielofunkcyjny wózek za becikowe, możemy tylko pomarzyć. Wyliczyliśmy średnią arytmetyczną cen wózków, jakie sprzedaje jeden z internetowych sklepów. Artykułów, o których mowa, znaleźliśmy na stronie aż 73. Okazało się, że ich średnia cena to 1600 zł.
Z tego wynika, że becikowego starcza na kupienie zaledwie 5/8 nowego wózka. Za resztę musimy niestety zapłacić już sami. Dla rodziców, którym nie zależy na nowych artykułach, rozwiązaniem mogą być zakupy na Allegro. Tam za 1000 zł możemy kupić nawet dwa dziecięce wózki.

Mebelki

Za becikowe można kupić zestaw podstawowych mebelków dla dziecka. Urządzenie całego pokoju nie wchodzi jednak w grę. Z naszych wyliczeń wynika, że za 1000 zł kupimy łóżeczko (średnia cena 300 zł), pościel do łóżeczka (średnia cena 126 zł), przewijak (średnia cena 93 zł), krzesełko do karmienia (średnia cena 230 zł), wanienkę do kąpieli (średnia cena 75 zł) oraz wiszącą półkę ( średnia cena 162 zł).

Fotelik do samochodu

Fotelik do samochodu to z kolei wydatek rzędu 764 zł. Taką bowiem kwotę uzyskaliśmy, licząc średnią cen 30 fotelików różnej jakości. Za resztę, czyli 236 zł, najlepiej kupić dziecku zabawki, którymi można zająć malucha w podróży i komplet uspokajających smoczków.