Pielęgniarki grożą ogólnopolskim protestem

22.02.2010, 10:40; Aktualizacja: 22.02.2010, 14:03

Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) Dorota Gardias zapowiedziała w poniedziałek, że jeśli do środy nie zostanie rozwiązana sytuacja protestujących pielęgniarek z Podbeskidzia, związek ogłosi ogólnopolski protest.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (34)

 • neli(2010-02-23 10:13) Zgłoś naruszenie 00

  i znowu ten przygłup wiktor bredzi ze czarne jest białe.

  Odpowiedz
 • Czerwoy Pajączek(2010-02-22 23:09) Zgłoś naruszenie 00

  Filogini jesteś mądry facet . w świetle tego wróć do sytuacji polski z oktesu poprzedzającego stan wojenny i wyciągnij wnioski dla siebie .
  A czy o taką Polskę była walka w 1980 -tym . Powiedz na kogo zagłosujesz bo przecież nie na PSL.

  Odpowiedz
 • filologini(2010-02-22 22:52) Zgłoś naruszenie 00

  I proszę przestać straszyć PISem i Kaczyńskimi. Wierzę, że nie będziemy musieli wybierać między dżumą a cholerą.

  Odpowiedz
 • filologini(2010-02-22 22:50) Zgłoś naruszenie 00

  Do 26 - daruj sobie tę tanią PO-wską propagandę i wyświechtane opowiastki o końcu komuny. Porozmawiajmy o demokratycznym państwie prawa i równości obywateli wobec niego. Zauważ, że nikt tu o takich samych żołądkach nie mówi. Jest natomiast mowa o godziwym wynagrodzeniu za pracę oraz niekompetencji i arogancji władzy, która siebie wynagradza nieadekwatnie do wyników swych działań. Nie zaciemniaj obrazu i nie udawaj, że nie wiesz, o czym mowa. Wszystkie slogany PO znamy już na pamięć i dawno przestały już śmieszyć. Czas przestać zwalać winę za nieudaczne 'premierowanie' i 'ministerowanie' przypadkowych osób, kolesi zwerbowanych do sprawnego podziału dóbr.

  Odpowiedz
 • TW(2010-02-22 22:47) Zgłoś naruszenie 00

  2 lata temu POmylency popierali strajki pielęgniarek a dzisiaj już nie? Dlaczego?.. haha

  Odpowiedz
 • do roki(2010-02-22 22:46) Zgłoś naruszenie 00

  my tez amnezji nie mamy i pamietamy jak Bufetowa Walcowa biegała do strajkujących pielęgniarek z kanapkami i była swięcie oburzona, że PiS nie chce dac podwyżek, by pielęgniarki godnie żyły.

  .. dajcie wiec komisarze z PO podwyżki, na co czekacie, obiecywaliście godne zycie

  Odpowiedz
 • Do RORKI spod 27(2010-02-22 21:14) Zgłoś naruszenie 00

  Wy z pEŁo jesteście ostatnią zgnilizną moralną i zapewniam cię że drugiej takiej już nie znajdziesz.

  Odpowiedz
 • roki(2010-02-22 19:27) Zgłoś naruszenie 00

  PiSiowiktor niech się wypcha ze swoją partyjną propagandą, bo my amnezji nie mamy i pamiętamy jak to genialny strateg PiSu, będąc wtedy przypadkowo premierem, potraktował te podpuszczane przez niego dzisiaj pielęgniarki. Przymułów, którzy ponownie dadzą się wam złapać na lep waszej fałszywej odnowy moralnej, drugi raz nie znajdziecie. Szkoda czasu.

  Odpowiedz
 • toja(2010-02-22 19:15) Zgłoś naruszenie 00

  Czy się stoi czy się leży wszystkim równo się należy, bo przecież żołądki jednakowe. Każdy strajkujący wymaga, aby rząd sypał forsą na lewo i prawo, nawet jak już właścicielem szpitala czy kopalni nie jest,bo jak nie to strajk. Najlepiej ogólnopolski. No i premier, premier tu i natychmiast, bo jak nie to znaczy, że nas olewa i my będziemy głosować na PiS. Czyli na złość babci uszy sobie odmrozimy. Szanowni nie raczyli jeszcze zauważyć, że nieboszczkę komunę dawno już pogonili i teraz nareszcie nikt nie będzie dopłacał do nierentownego interesu. Trzeba też wreszcie skończyć z praktyką, że dyrektor państwowego szpitala zaciąga kredyty, zadłuża szpital, a wierzyciela po pieniądze wysyła do właściciela, czyli do ministra zdrowia. Wierzycielowi z pomocą przychodzą związki zawodowe i zespół wespół strajkami wymuszają kolejne oddłużanie. To jest paranoja i rząd jest zobowiązany nie bez końca szastać naszymi pieniędzmi, ale uporządkować sytuację w służbie zdrowia. Prywatyzacja jest tu dobrym sposobem, bo prywatne szpitale dobrze sobie radzą, świadczą dobre usługi, a dzięki kontroli NFZ nie mogą pacjentów obdzierać ze skóry.

  Odpowiedz
 • wikor(2010-02-22 19:02) Zgłoś naruszenie 00

  Rosół to prawdziwy bohater naszych czasów, to kariera pokazująca, kto idzie do PO i zwycięża w niej w czasach, gdy wielu ludzi uczciwych i fachowych nie chce mieć z polityką i partiami nic wspólnego. Człowiek uczynny, każdemu gotów coś załatwić, to dający się pokornie zawiesić, gdy partia potrzebuje kozła ofiarnego, to znów nagradzany przez nią stanowiskami i premiami. Przyjaciel wszystkich przyjaciół, którego “odzyskane” CBA uprzedza o planowanej rewizji. Marcin Rosół to prawdziwa twarz rządzącego Polską PO i nie ma sensu zakrywać jej pod pozorem okrągłej, 88 rocznicy urodzin twarzą Władysława Bartoszewskiego. To kariera na miarę III RP. To nowy Nikodem Dyzma, nowy Arturo Ui… No, przesadziłem – najwyżej mały Uiek.

  Odpowiedz
 • taka jest prawda(2010-02-22 18:51) Zgłoś naruszenie 00

  ale za to Rosół z PO dostał od Drzewieckiego z PO 60 tys. premii, czyli tyle ile pielęgniarki zarobią przez 2,5 lata.

  Pamietajcie pielęgniarki podczas wyborów o swoich dobroczyńcach z PO

  Odpowiedz
 • filologini(2010-02-22 18:07) Zgłoś naruszenie 00

  Jak bumerang powraca temat godnej płacy za pracę wymagającą konkretnych kwalifikacji i doświadczenia. Po ponad 20 latach nadziei na przemiany jesteśmy w punkcie, gdzie większość pracujących Polaków dorobiła się statusu niewolnika pracującego za miskę ryżu podczas gdy wielu zaradnych, acz niekoniecznie kompetentnych spija śmietankę. Przykładem cały niemal skład obecnego rządu wywodzącego się z partii o prześmiewczej nazwie Platforma OBYWATELSKA, rządu który poczyna sobie z jakby nie było swoimi wyborcami, butnie i arogancko, zdecydownie niedemokratycznie, a co najgorsze niekompetentnie. W społeczeństwie funkcjonującym wg standardów europejskich pielegniarki, podobnie jak i nauczyciele powinny być dobrze wynagradzane. Wierzę, że tak jak w przypadku nauczycieli, pielęgniarki zostały oszukane, a media miały za zadanie dezinformowanie i podawanie fałszywych danych dotyczących rzekomych podwyżek, które w świetle stale i konkretnie rosnących kosztów utrzymania, zasługują raczej na miano 'obniżek'. Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze Polacy kłócą się między sobą i wypowiadają śmieszne opinie typu 'ja bym tym ... nie dał żadnej podwyżki' albo 'niech najpierw podniosą wydajność i jakość pracy'. Tymczasem wszyscy powinniśmy zwrócić się ku naszym rządowym 'dobrodziejom', bo to oni dzielą i rządzą przyznając sobie kosmiczne wynagrodzenia i nagrody niezaleznie od, a właściwie pomimo marnych efektów swojej pracy, załatwiając przynoszące prawdziwe dochody stołki swoim krewnym i znajomym, sprzedając nas razem z naszymi butami za grosze. Jeśli się nie zbuntujemy, to czeka nas los przysłowiowych szczurów w worku niesionym przez chłopa, który coraz to zatrzymuje się, wyciąga kij i miesza nim w tym worku po to, aby te szczury zamiast niego gryzły się nawzajem.

  Odpowiedz
 • e(2010-02-22 17:17) Zgłoś naruszenie 00

  Do tych którzy żle wyrażają się na temat pieięgniarek mam prośbę ,niech zamilkną. Nie życzę nikomu chorób , ale pielęgniarki docenicie wówczas , kiedy będzieci chorzy i będziecie potrzebowali pomocy. To ona będzie cały czas przy Was ,ona będzie się wami opiekowała . Praca pielęgniarki jest bardzo odpowiedzialna i stresująca. To zawód który już zanika. Ten zawód nigdy się już nie odrodzi, ze względu na złe pensje i lekceważące podejście do zawodu pielęgniarki. W przyszłosci będą się nami opiekowały ufoludki , ufoludki to jest chyba to ,o co Wam wszystkim chodzi . Przy najblizszej okazji jak będziecie w szpitalu zaobserwójcie czy są młode pielęgniarki - nia ma i to świadczy o tym o czym napisałam wyżej.

  Odpowiedz
 • LUDŹ :)(2010-02-22 16:46) Zgłoś naruszenie 00

  PO odsunęła od siebie problem spychając go na dyrektorów szpitali.
  "RÓBTA CO CHCETA" Zamknąć buzie i do pracy bo liczy się ten kto silniejszy.
  Tak naród wybrał i tak ma być. "Kto silniejszy ten pewniejszy".
  Strajki nie pomogą jak się nie podoba to wyjechać z kraju.

  Odpowiedz
 • X(2010-02-22 14:25) Zgłoś naruszenie 00

  A moze by tak zastrajkować w całej Polsce bo od tego dobrobytu już nie można wytrzymać.

  Odpowiedz
 • do 17(2010-02-22 13:47) Zgłoś naruszenie 00

  popłacz sie nieudaczniku... a może zanieś strajkującym pielęgniarkom kanapki? Wy w PO potraficie im współczuc i popierać ich postulaty

  Odpowiedz
 • do wiktora(2010-02-22 13:37) Zgłoś naruszenie 00

  do wiktora 89,79,6 dlaczego podszywasz się pod cudze nicki po prostu kradniesz. czy ci moderator i inni forowicze nie upominali cie o to , a ty widzę niereformowalny jesteś. twoje opinie to opinie złodzieja są wiec warte są zero.

  Odpowiedz
 • Dana(2010-02-22 13:37) Zgłoś naruszenie 00

  a pamiętacie tę Gardias w lisach w TVN24? Jakoś biedy po niej nie było widać. Zszokował mnie jej wygląd!!!

  Odpowiedz
 • taka jest prawda(2010-02-22 13:34) Zgłoś naruszenie 00

  Ja młody i wykrztałcony członek PO chcem wyrazić swoje uwielbienie dla pana Tuska i całej jego ekipy za to, rze majonc ukończonom POdstawuwke moge ruwnierz uchodzić za intelektualiste i mieć swuj wkład w walke z kaczyzmem. POniewarz jestem notorycznie bezrobotny całymi dniami wypisuje swoje celne ówagi na temat rząduf nieudolnych kaczystów, kturzy som zakałą karzdego POlaka i te ich rządy jurz mie denerwujom i mojom mame też.I rzeby marycha wkońcu POtaniała i była do kupienia w supermarkecie. i rzeby kondony nie spadywały,boto terz wina tyh pżeklentyh kaczoruw,i mmie to pżeskadza óprawiać polityke miłości kturom nasz premier ogłosił. hyba troche błendów zrobiłem, ale ja dopiro do wieczorowej podstawowej sie zapisałem, toterz jeszcze taki wykrztałcony niejestem. Dla ciebie kochany Premieże, obiecuje robic 3 klasy w jeden rok i zaraz potem zapisać sie do PEŁO,i jakim takim ministrem jak Nowak albo i Chlebowski zostać.

  Odpowiedz
 • elktorat PO(2010-02-22 13:32) Zgłoś naruszenie 00

  mamy w tyłku pielęgniarki. Potrzebne nam były tylko w trakcie wyborów

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane