Co piąty Polak pozytywnie ocenia ZUS i OFE

16.02.2010, 15:41; Aktualizacja: 16.02.2010, 18:03

Tylko co piąty Polak dobrze ocenia ZUS i Otwarte Fundusze Emerytalne. Natomiast negatywnie ZUS postrzega 57 proc. Polaków, a OFE 36 proc. - wynika z najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • czes(2010-02-16 17:06) Zgłoś naruszenie 00

  Te wyniki sondaży to jakieś manipulacje i mistyfikacje. Na jakiej mianowicie podstawie OFE są lepiej oceniane niż ZUS? Przecież ostatnio OFE naraziły swoich klientów na ogromne straty, których zgromadzony kapitał drastycznie stopniał w w warunkach kryzysu. I nadal wszystkie zarabiają znacznie mniej niż gdyby pieniądze trzymać na byle jakiej lokacie w banku; przypominam, że pierwsza wypłacona przez OFE emerytura wyniosła zdaje się ok. 23 zł. To są powody do pozytywnych ocen? Natomiast ZUS ustalone prawem emerytury i renty wypłaca bez zaległości względem świadczeniodawców. I za to niższe oceny sondaży niż OFE?! Nie bądźcie śmieszni! Kto jest uczestnikiem tych sondaży? Podejrzewam, że wyłącznie kadra zarządzająca OFE.

  Odpowiedz
 • Fragment listu do Premiera RP.(2010-02-16 17:43) Zgłoś naruszenie 00

  Pan wybaczy sarkazm ale okradanie tak zatrudnionych poprzez napuszczanie medialne większości społeczeństwa w tym przypadku nie wiedzącej często co to są warunki niebezpieczne i szkodliwe przeciwko prawom mniejszości tak zatrudnionej , to jest wasz sposób sposób na politykę.??? -mówił Pan w mediach społeczeństwu  ,że osoby te nie płaciły dodatkowych składek do ZUSu!! --a Komu przedsiębiorstwa państwowe które takie osoby zatrudniały odprowadzały zyski?-jak nie Rządowi RP i społeczeństwu !.A teraz My się Pana pytamy kto za Pana płacił wyższą składkę aby Pan mógł w przyszłości korzystać z przywilejów emerytalnych premiera ?-
  Panie Premierze -jest Pan bardzo odważnym człowiekiem -ma Pan odwagę POwiedzieć tysiącom spracowanych i wyniszczonym pracownikom ,że za pracę w dotychczasowych szkodliwych i niebezpiecznych warunkach nie dostaną należnej wcześniejszej emerytury nawet wówczas gdy mają po 30 i więcej lat pracy gdyż nie ma w budżecie na Nich pieniędzy ale nie ma Pan odwagi powiedzieć kibicom i kibolom ,ze Polski nie stać na EURO2012 i dalej organizuje pan te mistrzostwa mimo braku pieniędzy na emerytury!

  Odpowiedz
 • il(2010-02-16 20:16) Zgłoś naruszenie 00

  Najbardziej to chyba na ZUS negatywnie moze co piąty Polak stwierdzic na niesprawiedliwym przydzielaniu rent Ten co ma najmniej placone swiadczenie najbardziej poszkodowany przez zabranie jedynego srodka co ratowal go z jego stanem zdrowia Pozytywnie mozna ocenic informacje ZUS co szczegółowo i prawnie przekazują wszystkie wątpliwe informacje klientom W porownaniu do sądów w ibformacij tam mozna sie dowiedziec tylko jakie papiery skladac to chyba smieszne przeciez to kazdy sam wie Zamist posadzic osobe prawną co zamiast latac po bezplatnych prawnikach

  Odpowiedz
 • azja(2010-02-16 23:17) Zgłoś naruszenie 00

  Za co tak wysokie noty ? te instytucje nie powinny istnieć.są zbyt kosztowne w utrzymaniu i realizowane jest to kosztem wysokości emerytur.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane