Byli żołnierze trafią do armii

autor: Artur Radwan16.02.2010, 03:00; Aktualizacja: 16.02.2010, 14:00

Dowódcy jednostek wojskowych przygotowują wykaz stanowisk, na które będą powoływani ochotnicy zgłaszający się do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • Czytelnik(2010-02-16 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    Gen. Polko ma rację. Wojsko nie potrzebuje emerytów, tylko ludzi młodych, zdolnych do służby, interesujących się wojskiem - nawet tych, którzy w wojsku nigdy nie służyli. Zakładanie, że w NSR sprawdzi się ten, kto ma wczesniejsze doświadczenie, jest niekoniecznie właściwe. Jak ktoś jest w miarę inteligentny, to nawet jeśli wcześniej nie służył, jest w stanie bez problemu w krótkim czasie przyswoić sobie wiedzę niezbędną w NSR. No chyba że wojsko czeka na tych, którzy w czasie służby zasadniczej nie potrafili się 5 zdań przysięgi wojskowej nauczyć.

    Odpowiedz
  • profet(2010-02-16 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    Słuszni prawi generał Polko. Wojsko potrzebuje świeżego armatniego mięsa. Starego już dowódca nie przekona tak łatwo, żeby tyralierą zaatakował gniazdo karabinów maszynowych. Stary będzie negocjował, symulował skręt kostki, uda że nie usłyszał itp... W końcu z wiekiem wzrasta tzw. mądrość życiowa. Ale z drugiej strony, gdyby na wojnę posyłać tylko starych, zapewne najkrwawsze epizody wojny ograniczyły by się do wymiany wyzwisk, następnie szybkiego podpisania rozejmu i powrotu do domu, aby zająć sobie kolejkę u reumatologa finansowanego przez NFZ.

    Odpowiedz
  • szarik(2010-02-16 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    A kto będzie nimi dowodził ? Pewnie gen. Polko i pozostali gen. na emeryturach. Szykują sobie ciepłe posadki ? To będzie znowu profesjonalizacja po wojskowemu? Dobre, po co wojsku zawodowcy? Łatwiej będzie dowodzić laikami.

    Odpowiedz
  • Ochotnicy w Wojsku--no to chyba DONALD(2010-02-16 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    Ochotnicy --hahaha !

    Odpowiedz
  • Ekwita(2010-02-16 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    Starego i młodego rostrzela Żandarmeria :-).

    Odpowiedz
  • shaqu(2010-02-16 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawa ta "reforma",
    1 Donald to 100mld zł zadłużenia, ale cuda bezcenne

    Odpowiedz
  • Stach Głąbiński(2010-02-16 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    Należy również stworzyć warunki sprzyjające tworzeniu ochotniczych organizacji na podobieństwo amerykańskiej Gwardii Narodowej lub przedwrześniowego Przysposobienia Wojskowego Kobiet. Tego rodzaju inicjatywy obywatelskie stanowią cenną pomoc w wypadku nie tyle wojny ile w klęskach żywiołowych i podobnych.

    Odpowiedz
  • tak to widzę(2010-02-16 12:30) Zgłoś naruszenie 00

    20 tysięcy, z czego 2 tysiące to będą generałowie, 2 tysiące ich ordynansi, 2 tysiące ich sekretarki, 5 tysięcy pułkowników, 6 tysięcy majorów a reszta to będą ochroniarze z grupami inwalidzkim, żeby pilnowali jednostek za refundację PFRON-u.

    Odpowiedz
  • Służyłem w wojsku(2010-02-16 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    - a teraz bym odmówił służby gdyż państwo Polskie mnie okradło . Za limit skoków ze spadochronem miałem mieć liczony do emerytury rok za rok służby dodatkowo . Więc Wy mi mówicie o ochotnikach a kysz do Donalda!

    Odpowiedz
  • rys(2010-03-19 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    slusznie nr.9 mnie rownierz panstwo okradlo kazdy cywil emeryt pracujacy co kwartal moze doliczc w zus wyzsza emeryture mundurowi pracujacy niestety nie moga co na to organizacje zrzeszenia wojskowe nie wiedza o tym spotykaja sie dziadkowie i opowiadaja przy kawie i papierosku jakimi to wielkimi wodzami byli przyklad grudziadz

    Odpowiedz
  • doświadczony żołnierz(2010-11-21 15:39) Zgłoś naruszenie 00

    Żołnierza NSR nie wyszkoli sie w takim cyklu w jakim proponuje MON.Za krotkie okresy szkolen,brak sprzetu,słabe możliwości rozwoju.Duzo nam brakuje do GN USA.a co do aspektu ludzi z doświadczeniem z wojska to wolalbym ich w pierwszej kolejnosci niz żółtodzioba z ulicy.

    Odpowiedz