Ile można dorobić do emerytury

autor: Marek Opolski15.02.2010, 03:00; Aktualizacja: 16.02.2010, 09:01

Emeryci i renciści, którzy nie ukończyli wieku emerytalnego, a przychód uzyskują z działalności objętej obowiązkiem ubezpieczenia społecznego, muszą uważać, aby nie przekroczyć określonych kwot granicznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • n(2010-02-15 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    EMERYCI mundurowi którzy mają po 47 lat nie muszą uważać bo CI STARUSZKOWIE są z innej gliny a reszta narodu to odpady i mają po 30 - 40 latach pracy emeryturę 1300 zł to tragedia ale prawdziwa !!!.

    Odpowiedz
  • tex(2010-02-15 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    A co z pelnymi emerytami zatrudnionymi w gminach,miastach, przedszkolach majacymi juz ponad 65 lat czy 55 . Przyrosnieci do stolkow a inni szukaja pracy ??? i to jest skandal.

    Odpowiedz
  • Jan(2010-02-15 16:21) Zgłoś naruszenie 00

    Ja po 40 latach pracy mam 695,- zł świadczenia przedemerytalnego i jeszcze muszę 5 lat czekać zanim dostanę emeryturę. Ale wtedy w jakiej wysokosci? Polska sprawiedliwość.

    Odpowiedz
  • ala56(2010-02-15 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem jak ci szubrawcy w kolejnych rządach mogli skazać na wegetację ludzi z tak długim stażem pracy. Mam jedynie nadzieję, że w przyszłości decydenci pospadają ze stołków bardzo nisko, tam gdzie ich miejsce.

    Odpowiedz
  • fr(2010-02-15 18:31) Zgłoś naruszenie 00

    Co to jest za renta z tytułu niezdolności do pracy a może pracować? Emerytura we Francji jest to świadczenie dla osób które nie pracuja a co to znaczy emerytua w Polsce tz dodatkowe dochody ? To dlaczego nazywa sie emerytura? Nic nie rozumiem

    Odpowiedz
  • PLATFUSY RZADZA(2010-02-15 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    siedza pierdza i biora emerytury
    na doł do kopalni pracowac
    a paniusie do piekarni
    tyn z wasem by sobie dał z wami rady lebry, kombinatory
    no cuz CUDAKA WYBRANO I cuda
    tylko ze nie dla biedoty

    Odpowiedz
  • miły(2010-02-15 20:35) Zgłoś naruszenie 00

    nigdy nie miałeś okazji pracować człowieku w służbach (bo pewnie się nie nadawałeś) więc proszę nie wypowiadaj się na temat mundurowych. Po 28 latach przepracowanych w mundurze , gdzie masz do czynienia z patologią czasami 24h na dobę ,1.300zł jest to kropla w morzu .

    Odpowiedz
  • PL(2010-02-16 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    do 5 jest zasadnica roznica emeryt francuski i emeryt polski EMERYT w Polsce niestety ale jest wielokrotnie zobowiazany dorabiac aby zyc .

    Odpowiedz
  • Maks(2010-02-16 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    ,, miły '' opanuj się no chyba że w , służbach ' byłeś Tomkiem !!??.

    Odpowiedz
  • doda(2010-02-16 18:35) Zgłoś naruszenie 00

    Do miły a gdzie ty w mundurze masz 1.300 chyba na kolei??? Moja kumpela po 20 Latach gdzie byla w magazynie mundurowym ma ponad 2.600 i jeszcze dorabia bo mas na utrzymaniu (w lużku) niepracujacego ze zostawil zone z 5 -a dzieci i nie chce placic!!!.

    Odpowiedz
  • 37 lat pracy i wciąż za mało(2010-02-16 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Słyszeliście Złota karta dla rzecznika praw obywatelskich kosztowała 700 zł,a świadczenie przedemerytalne na 1 miesiąc wynosi około 690 zł,Ale sprawiedliwość nie ma co.
    I jak on będzie bronił obywateli,/zwykłych obywateli/

    Odpowiedz
  • irka(2010-02-23 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    jatez w kwestii absurdu podanego przez ""milego" gdzie tak jest ze 24 godz pracujecie ! dyzurujecie to tak a te 1300 to na stazu jak podaja zrodla prasowe . A co do tych predyspozycji to raczej takie osilkowe, nie intelektualne

    Odpowiedz