Niższa kara za nieopłacenie składek do ZUS

autor: Bożena Wiktorowska13.01.2010, 03:00; Aktualizacja: 13.01.2010, 18:32

Rząd proponuje obniżenie ze 100 do 30 proc. dodatkowej kary wymierzanej przez ZUS tym pracodawcom, którzy nie zapłacili terminowo składek na ubezpieczenia społeczne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • Drogi Rządzie a co ja będę miał za Waszą legalną P(2010-01-13 07:14) Zgłoś naruszenie 00

    --emerytury nie dostane bo jakiś Donald stwierdzi ,ze znów okradli ZUS więc On okrada NAS i Was i dlatego za nasze obecnie wysokie składki Donald obiecuje coraz to niższą emeryturę,ubezpieczenie chorobowe w szpitalu e-- tamm..gdyż Pawlaki moje składki zużyją dla siebie bo sami nie płacą więc bez dodatkowo opłacanego się nie wyleczę! - na chorobowe jak pójdę to mnie pracodawca zwolni a ZUS wypłaci mi zasiłek z najniższej 80% krajowej!!pracodawca złymi warunkami pracy doprowadzi mnie do kalectwa, nie płacąc nawet dodatku za te warunki. ZUS będzie mnie dręczył kontrolami!Renty też nie dostanę o czym świadczą przykłady obecnie zatrudnionych,jedynie dobrze z tych składek zarabiają orzecznicy a wielu zatrzymano na łapówkarstwie -więc PO co mi legalnie pracować- po co płacić legalne składki ZUS z których mnie OKRADNIECIE? no niech sam Rząd powie POco -na WAS a mam Was

    Odpowiedz
  • `okradany pracownik(2010-01-13 08:05) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego pobłażać złodziejom, którzy okradają pracowników z należnych składek a bardzo często nie wypłacaja też wynagrodzeń, bo odsetki od zaległości sa śmiesznie niskie. Nam, pracownikom nikt potem do emerytury nie dołoży dlatego, że pracodawca przez długi czas nie płaci składek wogóle albo płaci je z duzym opóźnieniem.

    Odpowiedz
  • xylon(2010-01-13 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    jak zrozumiałem p.Mordasewicza najlepszym sposobem jest okradanie państwa, jak mamy takich ekspertów to 700 miliardów długu nie dziwi

    Odpowiedz
  • LEWIATAN to Fikcja !!(2010-01-13 07:23) Zgłoś naruszenie 00

    malowana organizacja Rządu która nie upomina się o niekonstytucyjny obowiązek wypłacania wynagrodzeń za chorobowe przez pracodawców w okresie 30 dni pomimo,że nie są ubezpieczycielami i nie biorą za to składek ale Lewiatan chce odbierać najuboższym pracownikom nawet min płace. LEWIATAN to grupa kanapowa służąca interesom Rządu RP.!!

    Odpowiedz
  • Yoda(2010-01-13 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    do kom.2 - masz rację! dlaczego mam wypłacać zasiłek chorobowy jeżeli nie jestem ubezpieczycielem i nie otrzymuję na ten cel żadnych składek!! i dlaczego gdy się spóźnię ze składką na chorobowe, to ZUS nie wypłaci mi chorobowego - składkę przecież skasował

    Odpowiedz
  • tomcio(2010-01-13 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Ja proponowałbym przyjżenie się jakie pracowncy zus dostają nagrody kwartalne za "dobrą: pracę

    Odpowiedz
  • szwejk(2010-01-13 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    Znam to z autopsji.W języku prawniczym składki ZUS to "danina publiczna". Z przyczyn oczywistych /kryzys i spadek obrotów / zalegam z "daniną" i karę dostałem, oczywiście uznaniową. W Sądzie Pracy sędzina / z widoczną satysfakcją / jeżdziła po mnie jak na sądzie kapturowym ZUS-u , nie przyjmując żadnych moich argumentów np. co do wielokrotności kary za ten sam czy naganny, jak i inne argumenty,. Odwołanie do Sądu Apelacyjnego i odrzucenie mojego wniosku , umocniło mnie w przekonaniu, że "między panem, wójtem a plebanem" zawiązana jest koalicja grubym węzłem, przeciwko "plebsowi"
    To nie są bodżce do rozwoju gospodarczego!!!, Nadmierna dotkliwość kar , topi skutecznie i realnie inicjatywy drobnych i średnich firm

    Odpowiedz
  • wjw(2010-01-13 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    Dla polskich sądów wystawienie faktury jest równoznaczne z posiadaniem wymienionej w niej kwoty.

    Odpowiedz
  • realista(2010-01-13 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    nie ma przywiązania chłopa do ziemi, pracownika do firmy... jak się nie podoba... to można założyć własną firmę, nie kosztuje to ani złotówki. Jak już sobie poprowadzisz "okradany pracowniku" z rok swoją firmę to porozmawiamy jak ci się horyzont zmieni, zwłaszcza jak zatrudnisz pracownika, który albo cie okradnie, albo w inny sposób wpędzi cie w problemy

    Odpowiedz