Tusk wypowiada wojnę producentom leków

autor: Anna Monkos28.12.2009, 09:10; Aktualizacja: 28.12.2009, 14:17

Premier: pieniądze na refundację trafią do pacjentów, a nie firm farmaceutycznych

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (38)

  • artur(2010-01-02 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    a moze tak jakas wojna z dietami poselskimi czy samochodami słuzbowymi

    Odpowiedz
  • M.J.(2009-12-30 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    Akurat! Który to już raz, słyszymy takie obietnice? Zbliżają się kolejne wybory i ktoś musi zasilić fundusz wyborczy PO! A kto ma więcej pieniędzy, niż koncerny farmaceutyczne? A i wyborcy, znowu zagłosują na " dobroczyńcę. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Do 37(2009-12-29 12:08) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety taka jest prawda. Koncerny farmaceutyczne urządziły sobie z Polski eldorado. Korzystają z monopolu na zarejestrowane i opatentowane leki drenując kieszenie Polaków poprzez składki do NFZ. Ja kibicuje premierowi ale i pamiętam jak podobną wojnę o 7 mld zł przegrał Miler. Tej wojny nie można wygrać bez poparcia społecznego, w tym opozycji ale i także sędziów. Nie trzeba specjalnej wyobraźni aby się domyślić, że spora część artykułów i audycji na temat dopisania jakiegoś leku do listy refundowanej jest sponsorowana. Warto by mieć za sojusznika KE ale na to specjalnie nie można liczyć bo wielkie koncerny mają poparcie tych państw, które trzęsą UE ( tam płyną zyski z Polski).

    Odpowiedz
  • dziadek(2009-12-29 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Jak ma być tanio to zrezygnować z refundacji. Bitwa producentów szybko obniży ceny wszystkich lekarstw do normalnego poziomu. Bo przecież wszyscy wiemy że za darmo nie będzie. Ale ma byc normalnie.A refundowane lekarstwa są najdroższe.

    Odpowiedz
  • WYDAJĘ WOJNE(2009-12-29 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Wydaję wojne mojej złotej kurze co znosi JAJA/oczywiscie złote/.Tylko co na to moja żona?.Za tydzień będę walczył z krokodylem co mieszka w mojej wannie/Tylko co na to moja żona/ Za dwa tygodnie...jakieś dziwne obietnice mam już w głowie/Tylko co na to moja żona/Jest to oczywiscie wytwór mojej wyobrażni ale cała rodzina dyskutuje,spiera sie,polemizuje/Tylko co...moja żona na razie będzie zajęta przez dwa tygodnie/Dwa tygodnie świętego spokoju bez czepiania się.Póżniej wymyslę nowy "TEMAT''

    Odpowiedz
  • j(2009-12-28 22:47) Zgłoś naruszenie 00

    Zeby to nie spowodowalo straty dla skarbu panstwa i niepotrzebne pozwy ze strony firm farmaceutycznych. Rzad musi to dokladnie przeanalizowac.

    Odpowiedz
  • No proszę(2009-12-28 22:18) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wierzę już temu człowiekowi. To kolejna propaganda bo słupki zaczęły lecieć w dół.

    Odpowiedz
  • wiktor(2009-12-28 20:45) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk wydał tez wojne pedofilom.. obiecywał ich kastrowac... i co? I NIC !!!

    Odpowiedz
  • Tusk i jego Ministrowie WONT!!!!(2009-12-28 19:04) Zgłoś naruszenie 00

    Zmienili to ci ktorzy Tuska posadzili w rzadzie, ich nie interesuje ta grupa ludzi- (rencisci, bezrobotni, biedni) takich ponoć w Pl, nie ma! w ich ocenie biedy w kraju nie ma !!! co to dla nich zapłaćic za chleb 10złotych, a tak ! tak sie wypowiadali, że chleb powinien tyle kosztowac, a i owszem niech kosztuje, NO ! ALE !... oni i tak nie kukują chleba za swoje tylko za podatnika pieniadze, czyli jedzą nasz chleb. Tusk niech nie czaruje teraz kiedy sie nie sprawdził, i tak odpasc powinien !!!

    Odpowiedz
  • wiktor(2009-12-28 18:58) Zgłoś naruszenie 00

    jedynym sukcesem tego nieudacznegorządu są obietnice bez pokrycia

    Odpowiedz
  • IS(2009-12-28 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    Głównym powodem jest zle dobrana wspólpraca miedzy aptekami a hurtowniami kiedys to np 5 takich np aptek zamaiało wspolnie odpowiednią ilosc w jednym termnie i wtedy producent hurtownia powinna o wiele taniej rozprowadzic do tych aptek Pozatym powinny byc zielone recepty dla biedniejszych emerytów i rencistów Tak bylo kiedys A dlaczego i kto to zmienil to niewiadomo

    Odpowiedz
  • wiktor(2009-12-28 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie są kulisy śmierci Michniewicza, dyrektora kancelarii premiera Tuska?

    + Michniewicza znaleziono powieszonego w mieszkaniu.
    + Michniewicz był wcześniej m.in. pełnomocnikiem ochrony informacji niejawnych.
    + Był dyrektorem generalnym kancelarii premiera Tuska od 4 stycznia 2008 r.

    Okoliczności jego śmierci bada wydział terroru kryminalnego Komendy Stołecznej Policji i prokuratura, która wszczęła śledztwo - jak to ujęła - "w kierunku art. 151 kodeksu karnego". Paragraf określa karę za nakłanianie do samobójstwa.
    Cyzybz ktos z mafijnej partii PO namawia do samobojstwa?

    Odpowiedz
  • vava(2009-12-28 18:20) Zgłoś naruszenie 00

    - TE 13 % polakw popierajczch PO TO Z KACEM A MOŻE NA GŁODZIE LUB NA HAJU PO NIEUDOLNYCH RZĄDACH DONALDA t. ZWANEGO PRZECIEKIEM

    Odpowiedz
  • haha(2009-12-28 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    mam nadziję że to trwały trend i Tusk skończy ja ongiś Buzek. Żeby przewodzić narodowi trzeba mieć CHARYZMĘ a nie PIJAR(bajer)

    Odpowiedz
  • famaba(2009-12-28 18:18) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd D. Tuska nie spełnia oczekiwań zdecydowanej większości polskiego społeczeństwa. Spełnia za to oczekiwania znaczących środowisk medialnych jak np. Gazeta Wyborcza, TVN czy Polityka, które z każdego bałwana wykreują bohatera i realizują w ten sposób funkcję czwartej władzy.

    Odpowiedz
  • xxx(2009-12-28 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    Partia fachowców? Nikt nie wie w jakiej dziedzinie są fachowcami. Ta zgraja gangsterów z PO udaje, że rządzi Polską.

    Odpowiedz
  • TW(2009-12-28 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    zobacz na głosowanie niezalezne [polskie-partie-polityczne.appspot.com]
    PO- 11,7 %
    UPR 26,1 %
    PIS- 42,8 %
    Jak tak dalej pójdzie to po wyborach Platforma całkowicie zatonie.

    Odpowiedz
  • do 21(2009-12-28 18:13) Zgłoś naruszenie 00

    a co wyikało z twojej wypowiedzi oprucz inwektyw? A twoja ocena Tuska jest obiektywna? Skad to przekonanie? W Dzienniku dzisiaj podałi najnowsze badania z których wynika, że tylko 13 % społeczeństwa jest zadowolonych z Tuska a 81% Polaków jest zawiedzionych i niezadowolonych z Rządów Tuska
    .. afera goni aferę.. próby zamiatania przez PO pod dywan afery hazardowej.

    Z czego tu byc zadowolonym, no z czego. WUCU Tusk tylko obiecuje i nic nie robi.

    Odpowiedz
  • dociekliwy(2009-12-28 17:33) Zgłoś naruszenie 00

    do20; twoja ocena rządów Tuska jest twoją i nie umajaj innym ze Tusk jest złym premierem bo to tylko subiektywne odczucie,a jak pokazują sondaże i nie tylko Tusk puki co ma największe poparcie społeczne.i myślę ze tak zostanie do wyborów prezydenckich.na koniec poza złośliwościami typu" inaczej"nic z twojej strony wypowiedzi nie wynika, a świadczy o ciebie jak najgorzej.

    Odpowiedz
  • do 17 "dociekliwego" inaczej(2009-12-28 17:24) Zgłoś naruszenie 00

    a moze bys tak uzasadnił SWOJE STANOWISKO?? Gdzie w wypowiedziach jest brak logikii? Czyżbyc twierdził, że wiekszośc społecznstwa widząca nierówbstwo Tuska nie potrafi logicznie myśleć? A moze uważasz że jedynym logicznie myślaym czlowiekiem jestes ty i twój WUCU Tusk?

    Odpowiedz