Więcej osób będzie mieć prawo do świadczeń pielęgnacyjnych

autor: Michalina Topolewska25.09.2009, 03:00; Aktualizacja: 25.09.2009, 09:43

Resort pracy chce, aby świadczenia z tytułu opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny były wypłacane niezależne od dochodów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • mmm(2009-09-25 07:18) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli ktoś ma dochód 15ooo na osobę to też je otrzyma? Następna bzdura.

    Odpowiedz
  • mama kuby z mpd(2009-09-25 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    a dla czego nie? CZTY WIESZ JAK WYGLĄDA PRACA z osobą niepełnosprawną ? ABYŚ nigdy tego nie doświadczył mmm!!!

    Odpowiedz
  • Jola(2009-09-25 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    bardzo dodrze że resort pracy przygotował taki projekt tak długo oczekiwany przez rodziców dzieci niepełnosprawnych. mając na utrzymaniu osobę całkowicie nie samodzielną nie ma możliwości podjąć pracy,poniewaz wymaga 24h opieki. w dużych miastach może są ośrodki że dziecko można zostawić na czas pracy.ja mieszkam w woj.łódzkim w mieście 50tys.i nie ma takiego ośrodka gdzie można zostawić osobę leżącą całkowicie nie samodzielną.

    Odpowiedz
  • Pesymista i realista(2009-09-25 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    Propaganda nie wierze że to wprowadzą, tak samo jak w chwili obecnej stypendium motywacyje ucznia wpływa na przyznanie świadczeń rodzinnych. Kolejny wybieg PRowy Rządu Tuska. Zamiary są ale i tak za chwile usłyszymy że Jan Vincent vel Rostovski sie nie zgadza i tyle.
    Tusk by chciał Fedak by chciała rozkładają rece i pocieszają niepełnosprawnych że należy im sie godne życie. Potem temat ucichnie bo oficjalinie tylko jedna osoba sie nie zgodzi czyli minister finansów. I ustawa pójdzie do kosza.
    Podobnie było z próbą podwyżki kryterium dochodowego uprawnijących do świadczeń rodzinnych. Resort pracy pół roku huczał że podwyższenie progów jest naturalne, inflacja 16,9 procenta wiec musi być jak sie skończyło wiemy.
    Jan Vincent vel Rostovski sie nie zgodził i tyle zostało z pusych frazesów Ministrów Rządu Tuska.
    Nie wierze Minister Fedak

    Odpowiedz
  • Gosia(2009-09-25 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    To nie powinno być świadczenie, tylko pensja...Los zkrzywdzil te rodziny...nie z własnej woli maja taki los..A opieka nad niepelnosprawnym jest bardzo ciężka praca...Pora, aby Ci których to nie dotknelo uswiadomili to sobie i nie zazdrościli ...

    Odpowiedz
  • matka niepełnosprawnego dziecka(2009-09-25 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    mmm chyba ty masz taki dochód nie wiem jakby to było gdybyś to ty miał niepełnosprawne dziecko i żył za 420 zł chętnie się z tobą zamienie

    Odpowiedz
  • stas(2009-09-26 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    mowa o dzieciach niepelnosprawnych ale tez o doroslych niepelnosprawnych..

    Odpowiedz
  • maz opiekujacy sie niepelnosprawna.(2009-09-26 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    opiekuje sie niepelnosprawna zona po 2 uch udarach .lewostronny paraliz .ciekaw czy te debile teraz przyznaja mi swiadczenie pielagnacyjne. zwolnilem sie z pracy jak zona zacharowala. rok zyje z renty 900 pln nie mam prawa do innych swiadczen . szlag by trafil te klamliwa platforme nie glosujmy na tych zlodziei.

    Odpowiedz
  • Asik(2009-09-28 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    ustalenie progu dochodowego którego nie można przekroczyc to jest głupota niech zaoferuja godna opieke dla niepełnosprawnych aby mogli pójść bez obaw do pracy. Każdy dzień to wielka nie wiadoma u osób niepełnosprawnych a oni pozbawiaja rodzin nawet paruset złotych. Gdzie jest godność tych osób i sprawiedliwość ale najlepiej uderzyc w niepełnosprawnych tak najprościej.

    Odpowiedz
  • żona opiekująca się chorym mężem(2009-09-30 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    mam męża bez nóg i palców u rąk pracuję i czekam kiedy będę się mogła zwolnić z pracy i opiekować się chorym mężem kiedy wreszcie nasz kochany rząd pozwoli nam opiekować się chorym mężem lub żoną

    Odpowiedz
  • Beata(2009-10-13 15:44) Zgłoś naruszenie 00

    mmm! Kto ma 15 000 na miesiąc? Bo ja na niepełnosprawne dziecko nie mam nawet tyle przez rok!!!

    Odpowiedz
  • mama dwojga niepełnosprawnch intelektualnie dzieci(2009-10-23 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej chce znieść progi dochodowe przy otrzymywaniu zasiłku opiekuńczego ,ale Minister Rostowski powie nie i już wszystko mamy z głowy. Najlepiej niech wprowadzą zgodę na eutanazję to będzie lepsze dla naszych niepełnosprawnych dzieci niż patrzenie jak z głodu umierają. Ja osobiście bardzo chciałabym pracować i być wśród ludzi lecz to jest niemozliwe mając dwoje nipełnosprawnych dzieci. Przecież choroby się nie wybiera ona pojawia się w jak najmniej oczekiwanym momencie.

    Odpowiedz
  • Pudzianowska(2010-02-24 21:13) Zgłoś naruszenie 00

    na temat opieki społecznej wogóle nie chce mi się mówić...

    -było-by bardzo dobrze gdyby stare świnie odgonili od koryta...
    -mamy tylu młodych ludzi wykształconych, inteligentnych znających się na przepisach, którzy roztsrzygają problemy ksiażkowo...-
    -przepisy U s t a w y mamy w Naszym Kraju naprawdę korzystne...
    - ale proszę sobie wyobrazić K i e r o w n i k O p i e k i S p o ł e c z nej..
    -który mieszka obok mnie ma na utrzymaniu własnego męża trzy córki studiujące bez pracy każda ma postawioną W i l l ę wykończoną na zicher!!! każda znich nie byle jaki samochód...
    - prostak z opieki nie otrzyma zasiłku bo ma przynieść multum papierów a i od razu dostanie taką chłostę przy wejściu ze już drugi raz woli iść do śmietnika grzebać!!! a tym świętym krowom w to graj"""""""" we mnie też się serce gotuje mam też osobę niepełnosprawną i drypcę co rusz no to płakną parę groszy...
    -gdybym była zasobna otrzymałabym jak kolesie 1000zł.
    -kiedy to wszystko dostanie w łeb? ile pieniędzy zjadają te ogony urzędnicze.

    Odpowiedz