Funkcyjni policjanci bez prawa do wolnego za dłuższą służbę

autor: Bożena Wiktorowska22.09.2009, 03:00

Policjanci powinni wykonywać zadania służbowe w czasie 40-godzinnego tygodnia służby.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • bzinek(2012-02-15 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    mam pytanie, czy ktoś wie ile i czy w ogóle policjantowi pracującemu w syst. zmianowym przysługują weekendy ( sobota i niedziela ) wolne od służby ? Jeśli tak lub nie to z czego to wynika ?

    Odpowiedz
  • mirk(2010-12-06 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    miki ... podaj PRZEPIS na, którym bazujesz swoją wypowiedź???

    Odpowiedz
  • sara(2009-09-22 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    jak widzę nie tylko w policji są przepisy i rozporządzenia, które są przestrzegane. Tylko mam pytanie przez kogo ? na pewno nie przez przełozonych, bo oni mają ważniejsze rzeczy na głowie

    Odpowiedz
  • Strażak(2009-09-22 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    160? Lol. Ja w PSP, od początku tego roku mam jakieś 600 godzin nadgodzin, a do końca roku jeszcze parę miesięcy. Myślę, że dobiję do 700. Zresztą podobnie było w 2008. Myślisz, że ktoś (oczywiście poza mną) się tym przejmuje? No, właśnie.

    Odpowiedz
  • sara(2009-09-22 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    A co z nie funkcyjnymi ?. ja naprzykład, jak wielu innych mam ok. 160 nadgodzin. I od 6 lat raz przybywa i raz ubywa nadgodzin ale średnio jest ich ponad 120 i nikt się tym nie przejmuje ?

    Odpowiedz
  • Miki(2009-09-22 09:28) Zgłoś naruszenie 00

    Nie do konca tak. Jesli osoba posiadajaca dodatek funkcyjny musi pozostac w sluzbie ze wzgledu na zaistniale okolicznosci (np przeciagajace sie czynnosci, nagle zdarzenie) to nie przysluguje jej odbior tzw. nadgodzin. Natomiast nie oznacza to, ze mozna jej ulozyc grafik z np. 11 godzinnych sluzb przez caly tydzien. Tutaj tez obowiazuje norma 40 godzinnego tygodnia sluzby.

    Odpowiedz
  • ja(2009-09-22 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Miałem dodatek służbowy, bez zmiany stanowiska i wysokości dodatku zmieniono mu nazwę na funkcyjny i teraz w świetle prawa mogę pracować ponad 40-to godzinny wymiar czasowy.

    Odpowiedz