Na większości kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu rekrutacja wciąż nie została zakończona. Nabór zamknięto na studia dla tłumaczy i z rachunkowości.

– Nabór na studia dla tłumaczy zakończył się 21 sierpnia. Ogółem przyjęto 38 osób, w tym 20 osób do grupy j. angielskiego, a 18 osób do grupy j. niemieckiego. Rekrutację na studia z rachunkowości zakończyliśmy 30 czerwca. Wówczas przyjęto ostatnie osoby na 60 miejsc zaplanowanych dla tego kierunku – informuje Hanna Osial z działu dydaktyki UMK w Toruniu.

Koniec rekrutacji

Duże zainteresowanie towarzyszy kierunkom związanym z zarządzaniem, ekonomią i prawem. Rekrutacja jest tu zamykana najwcześniej, często szybciej niż w oficjalnym dniu zakończenia przyjęć.

– Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej jeszcze przez parę dni można składać dokumenty na studia z public relations i marketingu medialnego (do 23 września) oraz z mediacji sądowej i pozasądowej (do 30 września), ale im bliżej końca rekrutacji, tym trudniej znaleźć wolne miejsca. Na wiele innych specjalności można się dostać jeszcze w październiku – przyznaje Joanna Reszko-Zygmunt, rzecznik prasowy UMCS.

Rośnie popularność studiów podyplomowych z ochrony środowiska.

– Pracownicy ochrony środowiska nie mają ostatnio powodów do narzekania. Popyt na ich pracę rośnie, również ich wynagrodzenia i premie – wskazuje Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

– Jeśli taka tendencja się utrzyma, to ukończenie studiów z tego kierunku będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę – dodaje.