Emeryci będą mogli mniej dorobić

autor: Paweł Jakubczak01.09.2009, 03:00

Osoby otrzymujące emeryturę, rentę będą mogły mniej dorobić bez zawieszenia lub obniżenia ich świadczeń. Także zasiłek pogrzebowy będzie niższy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (58)

  • SENIOR(2009-09-01 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    TUSK NAS WYKIWAŁ- TO WSZYSTKO CO MÓWI TO PROPAGANDA , A CO ROBI- OKRADA I ROZDAJE ZA ODSYPY POLSKĘ I POLAKÓW !!!

    Odpowiedz
  • senior(2009-09-11 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    PRZYSZLI EMERYCI- WYBORCY PO-PSL PODZIĘKUJCIE TUSKOWI I PAWLAKOWI- BĘDZIECIE GOLI I WESELI, jak ten program który wam stworzyli w telewizji !!! ON WAS NAKARMI I ROZGRZEJE !!! TUSKOMATOŁY !!!

    Odpowiedz
  • EMERYT(2009-09-02 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    NAM PEOWCYUBOWCY ZABIERAJĄ A DAJĄ BELFRĄ NAUCZYCIELĄ BO MAJĄ DUZĄ KASĘ ZA PIERDZENIE W STOŁEK

    Odpowiedz
  • Alina(2009-09-02 20:31) Zgłoś naruszenie 00

    NAM PEOWCYUBOWCY ZABIERAJĄ A DAJĄ BELFRĄ NAUCZYCIELĄ BO MAJĄ DUZĄ KASĘ ZA PIERDZENIE W STOŁEK


    Panie 31,sam chyba nie rozumiesz co napisałeś,bo ja nic a nic???

    Odpowiedz
  • tez obywatel(2009-09-03 12:42) Zgłoś naruszenie 00

    DO 35 - szkoda ze nie rozumiesz tego ze z wplywow biezacych skladek oplaca sie biezace emerytury i wszelkie inne swiadczenia uprawnionym w danym momencie.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2009-09-03 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    do post 33

    O jakiej to mówisz umowie pokoleniowej. ?
    Płacąc swojej składki przez ponad czterdzieści lat nikogo nie upoważniłem, aby z tych pieniędzy były wypłacane składki dla innych.

    Np. wojska, policji, kolejarzy, sędziów, nauczycieli, górników, stoczniowców, rolników
    Bo nie jest tajemnicą, że ci ludzie i pewnie jeszcze kilka innych zawodów nie płacą wcale
    Lub symboliczne jak np.rolnicy.

    A więc racje ma Slon post 29
    Rozpędzić to wszystko na cztery wiatry

    Skoro mamy demokracje i liberalizm to niech wreszcie zacznie obowiązywać zasada

    TO MOJE PIENIĄDZE I WSZYSTKIM INNYM WARA !

    Odpowiedz
  • dyrektor(2009-09-03 14:06) Zgłoś naruszenie 00

    Ukończyłem 65 lat, otrzymałem emeryturę i nadal pracuję na dotychczasowym stanowisku. Uważam za niesprawiedliwe, że z mojej płacy pobierana jest składka na ubezpieczenie rentowe. Na rencie nigdy nie byłem i nigdy już nie będę. Przecież to jest rabunek w biały dzień. Do pozostałych składek nie mam pretensji, mogą mi się takie zdarzenia przytrafić: chorobowe, zdrowotne, emerytalne.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2009-09-03 14:26) Zgłoś naruszenie 00

    Do post 36 tez obywatel

    Szkoda, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem

    Ja nie kwestionuje, że z aktualnych wpływów wypłaca się emerytury
    Ale mnie, jako obywatela demokratycznego kraju to po prostu nie interesuje
    Mam nadzieje że to rozumiesz

    Ja tylko stwierdzam że :
    Nigdy i nigdzie nie wyraziłem zgody, aby z mich składek były wypłacane innym emerytury.
    Jeżeli ktoś pobiera od obywatela pieniądze na konkretny cel a przeznacza je na inny
    To w prosty sposób można to nazwać defraudacją.

    Odpowiedz
  • agata(2009-09-04 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    a rolnicy tradycyjnie nie płacą nawet składki zdrowotnej i to jest państwo prawa

    Odpowiedz
  • JO ACHIM(2009-09-04 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    idz precz z takimi ZAKŁAMANYMI RZADAMI OD 1989 roku
    GDZIE TA JAPONIA
    EMERYCI EUTANAZJATYLKO WY MOZECIE ZUS URATOWAC!!!
    TO CZEKA POLSKIEGO NIEWOLNIKA!!!
    PANOM MOZNA WSZYSTKO!!!

    Odpowiedz
  • iwona(2009-09-07 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    zabrac 2 grupy bo przeciesz na 2 pracuja ,i dac im 3 grupy a 15% kasy wiecej w budzecie i po sprawie a tak naprawde to z gr 1 rowniwz pracuja i maja sie dobze chociasz maja zasilek pieegnacyjny ale to sprawiedliwe maja sie calkiem nie zle i kase tez zbieraja za afriko pozdrawiam

    Odpowiedz
  • red-aktor(2009-09-07 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    Czasem trudno zrozumieć logikę pokrętnych sformułowań z Gazety Prawnej. Tym razem już w samym nagłówku: w pierwszym zdaniu autor artykułu informuje o zmianie prawa pozytywnym dla odbiorcy. Drugie zdanie zawiera informacje negatywną, zatem łącznik "także" jest w tej sytuacji nieadekwatny. Jak się takich drobnostek nagromadzi, zniechęca to do dalszego czytania.

    Odpowiedz
  • serek(2009-09-07 21:27) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytury dla biologicznych emerytów.Skonczyć z rozdawnctwem publicznych pieniedzy i produkcją 40 letnich emerytów ztytułu noszenia czapki z daszkiem.Emerytury pomostowe na śmietnik historii-renty tylko z uwagi na utrate zdrowia.święte krowy muszą znać drogę do pracy a nie do kasy państwowej tego wymaga zwykła ludzka uczciwosć.Przestać kołowac prawdziwych emerytów.

    Odpowiedz
  • olo(2009-09-17 06:33) Zgłoś naruszenie 00

    ZA DRUGI KWARTAŁ ZMNIEJSZYŁA SIE ŚREDNIA I DLATEGO SĄ MNIEJSZE KWOTY DO ZARABIANIA!!! JAK WIDAĆ WIĘKSZOŚĆ CZYTA TYLKO NAGŁÓWEK ARTYKÓŁU I JAK ZWYKLE ZABIERAJA GŁOS POLSCY MALKONTENCI

    Odpowiedz
  • SLon(2009-09-02 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    Sprawa ZUS-u i emerytur jest nie do ogarnięcia przez człowieka myślącego normalnie. Przecież: każdy, kto pracował i "odprowadzano mu" zrzutę na emeryturę, już sobie ją - ryczałtowo - opłacił. Uzbierał pieniądze na własną emeryturę, a to PAŃSTWO - czyli społeczeństwo jako całość - umówiło się z nim, czyli zobowiązało się utrzymywać go do końca życia. To, co wynika ze statystyk, to jedno, a umowa jest umowa! Rozumiem, że z emerytury wyliczonej jako jakaś "pseudo-mediana" z jego zarobków (a więc i składek na ZUS i podatków) potraca mu się zrzutę na służbę zdrowia, za co powinien otrzymywać stosowne do konieczności świadczenia. I tyle.
    Skoro jednak w kasie ZUS za mało jest pieniędzy, to może jest tak, że ZUS za wiele wydaje na siebie samego? A może w czort zlikwidować ZUS i składki, oraz NFZ i zastąpić je podatkiem PIT i Ministerstwem Zdrowia? Mniej prezesów, gmachów, ludzi, samochodów, zużycia prądu, itp. Prosto - tyle zarabiasz, tyle podatku. Lekarz czy szpital umowe podpisuje z Ministrem i to MZiOS płaci mu za usługi, ryczałtem, czy wedle rachunku (tyle porad, tyle zabiegów - tyle kasy).

    Odpowiedz
  • gość(2009-09-17 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    System emerytalny jest chory,jak chorzy rządzący.Cygany,złodzieje /prezes ZUS siedzi/ tylko dla siebie.To wszystko powinno być rozwalone. W dwóch trzech zdaniach można napisać ustawę emerytalną. Ale w Polsce co jeden to mądrzejszy.Kończę szkoda nerwów.

    Odpowiedz
  • młody emeryt(2009-09-17 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    Nie czepiajcie się młodych emerytów ,czepcie się pracodawców którzy kobinują na umowach o prace. Niech płacą zus od każdej umowy,koniec z limitami , limity dla emerytów obniżają realne wynagrodzenie dla pracowników

    Odpowiedz
  • do pytajnika(2009-09-17 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    Myślę ,że jednak NIE. Ale jak przypomnę sobie jak zusik chciał się wymigać od decyzji TK to raczej szans na zmianę tej sytuacji nie ma.

    Odpowiedz
  • do JM(2009-09-17 20:25) Zgłoś naruszenie 00

    ..."Jeżeli "wsześniejszy emeryt" zarabia brutto ponad 4000 zł, to chyba może przeżyć zawieszenie wypłaty świadczenia do osiągnięcia pełnego wieku: 60-K i 65-M ?..." Dorabiam by wreście zobaczyć jak wygląda świat a nie na chlebek .Wycieczka USA 8dni -79oo + kieszonkowe + dodat.opłaty namiejscu =11.500zł. Kanada 17 dni - jw. =17.000zł. Więc nie będę mógł pozwolić sobie przez najbliższe 4 lata na zawieszenie emy.

    Odpowiedz
  • rosomak1(2009-09-18 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryt to zbędny śmieć, wiem sam po sobie i ma zdychać w tempie przyspieszonym, by odciążyć budżet. Żyjemy w ustroju super niewolniczym i jak murzyn zrobił swoje, to na drzewo niech spieprza i nie pęta się pod nogami. Z drzewa chop! I po bólu. Same kłopoty z takim, bo to i żre za darmo w głodnych kuchniach i szpitale obciąża ponad możliwości FOS i komunikacja miejską jeździ za darmochę jak jaki poseł czy senator. Won na drzewo!

    Odpowiedz