PO nie przesądziła jeszcze, którzy esbecy stracą przywileje emerytalne

07.09.2008, 11:19; Aktualizacja: 07.09.2008, 17:32

PO, która przygotowuje projekt zmian w przepisach dotyczący obniżenia wysokości emerytur byłych funkcjonariuszy SB, nie przesądziła jeszcze, czy będzie wnosić o odebranie przywilejów emerytalnych także tym esbekom, których pozytywnie zweryfikowano w 1990 r.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (33)

  • lexpistols(2008-09-07 20:41) Zgłoś naruszenie 00

    myślę, że dobrze napisdana ustawa zawierająca nowy sposób obliczania świadczeń emerytalnych dla osób zatrudnionych w SB mogła by się obronić w TK, nie ma tu mowy o zasadzie, iż prawo nie działa wstecz, która to zasada jest wyraźnie wyartukułowana w k.c. i k.k.. Na gruncie konstytucji możemy mówić o zasadzie ochrony praw nabytych, która w orzecznictwie TK wyprowadzana jest z art. 2 Konstytucji. Zmiana wyskości świadczenia, przez jego obniżenie i odjęcie poszczególnych dodatków nie może być traktowana jaka odebranie prawa nabytego, prawem jest bowiem prawo do świadczenia emerytalnego, a nie prawo do świadczenia emerytalnego o określonej wyskości, / byle tylko ustawodawca nie przesadził z obniżką/ tak mi się przynajmniej wydaje.

    Odpowiedz
  • klezmer(2008-09-07 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    Kto przeżył lata 1980-1990 i miał wówczas min.35-40 lat to nic go nie zaskoczy. Zabawa trwa w najlepsze ale większość już w szatni więc kapela się nie wysila.

    Odpowiedz
  • klezmer(2008-09-07 20:57) Zgłoś naruszenie 00

    do sexpistols - jak wiesz zawsze są dwie szkoły. Jak myślisz która będzie silniejsza?

    Odpowiedz
  • Juzio(2008-09-07 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    Haha, to kpina z państwa prawa, panstwo ktore nie szanuje prawa ,to państwo z którego trzeba wiać , proponuje zabrć gornikom i dzialaczom solidarnosci ktorzy są w rządzie i dają sobie mega kase, tym samym ,, odbijając sobie i mamiąc spoleczeństwo o sprawiedliwosci i uczciwości'' zacznijcie od nich iech dadzą przyklad. Za 15lat i tak was sie rozliczy i zabierze przywileje ktore teraz sobie dajecie!!!

    Odpowiedz
  • Zyczliwy(2008-09-08 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie chce sie przy was wyc.Panstwo placic powinno za prace,a praca policjanta,zolnierza to ciezka praca z waszymi dziecmi,synami,wujkami stryjkami ,ludzmi genetycznie uszkodzonymi,pijakami,narkomanami,dziwka mi,zlodziejami,mordercami.Co mamy sie zaczac obijac jak niektorzy z was,dobra wystrzelamy to robactwo i bedzie czysto sterylnie,az do czasu kiedy nie splodzicie nowej porcji dewiatow,genetycznie skiksowanych,wtedy idzcie do czarnych niech wam ich odczaruja,bo jak nie to wam wlasne dzieci przegryza tetnice.Pa.

    Odpowiedz
  • dziadek(2008-09-08 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    BOB idz sie leczyc jak zlikwidujesz emerytury mundurowe to chyba ty tylko bedziesz sluzyl.Ale co to za sluzbe bedziesz mial,ze strachu w kiblu bedziesz siedzial ,no moze czasem zobaczysz Jareczka z bratem w sasiedniej kabinie z pistolecikami na kolanach.EJ,BOB nawet mi cie nie zal.

    Odpowiedz
  • Wyboru tuż tuż Donald pieprzy trzy po trzy już(2008-09-08 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    .

    Odpowiedz
  • POZD(2008-09-08 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    widze ze nadal trwa zabawa przez rzad tzn.PO i ich pomocników Pis dajcie sobie luz panowie bo kiedys ktos wasz rozliczy-i tu widac ze oni niepotrzebuja ani policji ,wojska i sluzb specjalnych oni sami sie obronia dlatego tylko idyjota idzie teraz do sluzby mundurowej niedlugo tez im wszysko zabiora i bedzie równosc a bandyci beda mieli raj-BO KTO BEDZIE SIE NARAZAL ZA TAKIE MARNE GROSZEZ znam ludzi którzy pracowali wywiadzie itp.niebiora wcale duzych emerytur ale ciagle im sie wypomina im ze sluzyli dla panstwa które bylo legalne i uznawane zagranica-ALE PO I PiSUARY CHCA ZNISZCZYC WSZYSTKO

    Odpowiedz
  • Zdzisław(2008-09-08 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Służby mundurowe tylko 15 lat pracy i godziwa emerytura , rolnicy renty strukturalne po 50 roku zycia składki na KRUS symboliczne pozostali pracować aż do smierci i tak mamy najmłodszych emerytów .

    Odpowiedz
  • DO 28(2008-09-08 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    Przyjacielu drogi mam sąsiadów policjantów obok mojej działki budowlanej ja mam firmę to mnie stać na wybudowanie domu , a skąd mają biedni policjanci zakładając że uczciwie pracowali . Odpowiadam ci państwo my podatnicy po przez resort dajemy tym biednym ludziom oprócz emerytury wysokiej za 15-lat pracy bezzwrotne pożyczki na budowę willi pokaż mi gdzie zwykły robol dostanie takie przywileje od państwa . Płaczesz marne grosze po 15-latach obiboctwa mój brat ma 5-tyś i buduje nową chałupę z darmowej bezzwrotnej pożyczki . Ja sobie pluję w brodę że nie poszedłem do policji życie - sielanka , teraz brat poszedł jako emeryt do pracy za 8-tyś i dostaje bez ograniczeń emeryturę mundurową . Kolego czy ci się w dupie nie po przewracało z dobrobytu czy ty udajesz takiego czy ty jesteś taki . Nie interesuje mnie czy to ubek czy nie , wiem jak stoją finansowo z pensji brat ma samochód , żona nie pracuje ma samochód , dwoje dzieci studiuje i ma każde samochód , samochody nie starsze niż 5-lat .

    Odpowiedz
  • ddyyy(2008-09-08 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytura za poglady poltyczne. Brawo PO. Jestescie glupsi od PiS.

    Odpowiedz
  • maria(2008-09-08 13:54) Zgłoś naruszenie 00

    Według nowego projektu M Pi Polityki Społecznej byli S B cy przejdą na emerytury z ZUS.I kto za to zapłaci? My biedni emeryci cywilni.Wszelkie niby próby reformowania systemu emerytalnego to czysta kpina.Jak można wypłacać pieniądze z ZUS ludziom,którzy przez wiele lat nie płacili składek emerytalnych
    i jeszcze w uprzywilejowany sposób mają obliczaną emeryturę.

    Odpowiedz
  • Ludzie bez nerwów to tylko kampania wyborcza(2008-09-09 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    Nikomu nie zabiorą nic bo prawo nie działa wstecz chyba że znowu wybierzecie Wałęsę i Falandysza to prawo nie będzie działać wstecz chyba że będzie działać wstecz . Spokojne za chwilę Dzielny Donald będzie zabierał enerytą i rencistom dawał nauczycielom ,pó

    Odpowiedz