NFZ do ministrów: trzeba podwyższyć składkę na ubezpieczenie zdrowotne

07.07.2009, 12:41; Aktualizacja: 07.07.2009, 15:46

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Jacek Paszkiewicz poinformował we wtorek, że wystąpił do ministrów finansów oraz zdrowia o podwyższenie składki na ubezpieczenie zdrowotne od 2011 roku o 0,25 proc.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (21)

  • Lepiej być moherem niż.......(2009-07-07 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Jesteśmy po wyborach. Tusk może teraz podwyższać. Frajerów nie brakuje.

    Odpowiedz
  • Koń który pisze(2009-07-07 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    I co jeszcze? Mało wam, to zracjonalizujcie swoje wydatki. Może tak zamiast podnoić składki wprowadzić ulgę podatkową polegającą na mozliwości odliczenia od podstawy opodatkowania wszystkich udokumentowanych wydatków na prywatną służbę zdrowia. Wtedy jasno, czarno na białym było by widać gdzie są pieniądze, a ci którzy leczą się prywatnie nie musieli by dokładać do tej nienasyconej hydry. Tak na marginesie: podatki w górę, VAT i akcyza w górę, paliwo w górę tylko pensje w dół. Znowu zacznie się kombinowanie, znowu szara strefa się posili...

    Odpowiedz
  • tik(2009-07-07 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk teraz nic nie może, bo musi poczekać aż w 2010r. odejdzie jego wysokość prezydent kaczy..., a on na pewno taką podwyżkę składki zdrowotnej by odrzucił. Więc podwyżki podatków i składek można planować dopiero w 2011r., chyba że naród zmądrzeje i wybierze kogoś mądrzejszego od malarza kominów.

    Odpowiedz
  • b(2009-07-07 15:47) Zgłoś naruszenie 00

    Czy bedzie podwyzszona skladka zdrowotna odpisywana od podatku PIT, czy bedzie podwyzszony parapodatek na zdrowie nieodpisywany od podatku? Obywatele naszego kraju zasluguja na transparentna informacje.

    Odpowiedz
  • cd. b(2009-07-07 15:57) Zgłoś naruszenie 00

    Uwazam, ze mozna podniesc skladke zdrowotna do 18% pensji, ktora bedzie w calosci odpisywana od podatku PIT. Bedzie to stanowic okolo 9% PKB., tak jak w krajach zachodnich. Z parapodatku na zdrowie, ktory obecnie wynosi chyba 1,25% pensji, nalezy zrezygnowac.

    Odpowiedz
  • Realista(2009-07-07 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    Obciążyć KRUS taką samą składką a okaże się, że pieniędzy jest aż nadto.
    W przeciwnym razie to studnia bez dna

    Odpowiedz
  • bulba(2009-07-07 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    zesrała się bieda i płacze .

    Odpowiedz
  • PS(2009-07-07 16:47) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to analfabeta rządzi krajem.

    Odpowiedz
  • woj.(2009-07-07 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    mielim 7% było ***** mamy 10 % jest *****,15% bydzie wielka kupa!!!

    Odpowiedz
  • opodatkować posłów -bulba(2009-07-07 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    " Majątek palacza trawki z Wiejskiej
    Skąd narkoposeł ma miliony? Od mamy
    Skąd 31-letni poseł Cezary Atamańczuk, który przez ostatnie trzy lata żył z pensji samorządowca, ma ponad dwumilionowy majątek? Według naszych ustaleń, miłośnika marihuany utrzymuje mama. "
    dzisejszy dziennik

    Odpowiedz
  • heheh(2009-07-07 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    Ten gosc mnie bawi

    Odpowiedz
  • sabina(2009-07-07 22:26) Zgłoś naruszenie 00

    Zmniejszyć pensje lekarzy o połowę - nie musza zarabiać po 20-40 tyś zł miesięcznie oraz opodatkować rolników

    Odpowiedz
  • ela(2009-07-07 22:51) Zgłoś naruszenie 00

    A może by tak lepiej obniżyć pensje w NFZ?

    Odpowiedz
  • hehehe(2009-07-07 22:53) Zgłoś naruszenie 00

    Na szczęście PO obniżyło podatki najbogatszym. Teraz musimy się złożyć na dziurę budżetową. Głosujcie dalej na PO.

    Odpowiedz
  • obywatel(2009-07-08 00:08) Zgłoś naruszenie 00

    ...co Ty powiesz facet...a może by tak pomyśleć o racjonalnym wydawaniu pieniędzy z NFZ...pomyśl facet zanim powiadomisz ministrów...naucz sie liczyć i pomyśl o sprawiedliwości społecznej...a może by tak na targu ziemniaki sprzedawać !!! ...wiesz facet ...przypominasz mi takiego jedengo włoskiego faszystę...aaaaa już wiem...Mussolini Benito

    Odpowiedz
  • greg(2009-07-08 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    Przy założeniu że zlikwidują zbędną administrację, głupie przepisy i obniżą znacznie swoje wysokie zarobki.
    Czyli zacząć od siebie.

    Odpowiedz
  • Polak(2009-07-08 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    No to zróbta z tymi darmozjadami porządek ludziska!!
    Za widły chyćta i dawaj ich pogonić od koryt naszych!
    Ino że to koryto trza chyba zmienić a nie świnie...

    Odpowiedz
  • młody liberał(2009-07-08 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    popieram ekipę Tuska jak większość narodu jest kryzys wiec podnoszenie podatków jest rzeczą normalną każda opcja polityczna która dzisiaj bu rządziła krajem robiła by dokładnie to samo .

    Odpowiedz
  • M.J.(2009-07-08 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    Do 18: Młody, Ty chyba masz jakieś 12, a może 13 lat i pomieszane pojęcia. Żaden prawdziwy Liberał, NIGDY NIE POPIERA PODWYŻKI PODATKÓW, ponieważ wie, że sutkuje to OBNIŻENIEM DOCHODÓW budżetu. Jeżeli jesteś na tyle młody, by tego nie pamiętać, to przypomnę Tobie i innym niby-liberałom, że OBNIŻKA akcyzy na alkohol, spowodowała WZROST dochodów Państwa z tego tytułu. A już podwyżka składki na NFZ, byłaby, ze strony rządu, czystą nikczemnością, biorąc pod uwagę poziom i dostępność usług medycznych w naszej, pięknej, Ojczyźnie. Nie wiem, czy wiesz, ale dyrektorzy Regionalnych Oddziałów NFZ, mają zarobki powyżej 20 000 zł/miesiąc. Pytam, za co, płacimy im tyle, skoro nie umieją racjonalnie gospodarować naszymi pieniędzmi? Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Kalina(2009-07-08 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    Złodzieje z NFZ pierdoły gadają. To nasze zarobki nie gwarantują wyższych wpływów do NFZ. Poza tym w tej chwili płacąc rocznie składki w wysokości 3000 zł nie możemy nic otrzymać w zamian. Prócz tego, że dobrowolnie podpisujemy rezygnację ze świadczeń zdrowotnych finansow. z NFZ, by ominąć kolejkę i godząc się na zapłacenie dostępu komercyjnego. A haracz na NFZ dostają darmozjady z NFZ. Za te 3000 za niejedno świadczenie prywatnie i wg własnego uznania bym zyskała. Stanowcze nie dla wyższych składek na NFZ.

    Odpowiedz