Na jakie podwyżki w 2010 roku mogą liczyć pracownicy sfery budżetowej

autor: Artur Radwan29.06.2009, 03:00; Aktualizacja: 29.06.2009, 08:58

Członkowie korpusu służby cywilnej mogą w tym roku nie otrzymać zagwarantowanego przez ustawę dodatku specjalnego. Pensje nauczycieli w przyszłym roku mogą wzrosnąć maksymalnie o 5 proc., a nie, jak chcą związki, o 10 proc. Prawie 50 tys. pracowników ZUS otrzyma niższe niż tegoroczne, 4-proc., podwyżki.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (31)

  • xxx(2009-06-30 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    Może powalczyc o to, by co najmniej 40 % w "pielęgniarstwie" było męzczyznami (podobnie wśród nauczycieli, urzędników itp.) - płace będą musiały wzrosnąć :)

    Odpowiedz
  • ja.(2009-06-29 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    pracownikom ZUS podwyzka ...za co,

    Odpowiedz
  • janina(2009-08-28 21:09) Zgłoś naruszenie 00

    gienia ty ciemnoto dopisz ze policjanci co rok dostaja wczasy do egiptu gratis

    Odpowiedz
  • robol L.(2009-07-09 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    a Zusowi za co podwyżki???że przynosi straty.

    Odpowiedz
  • irek(2009-07-08 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    emerytury mundurowe to skandal nad skandalami,czy tu jeszcze SB rządzi

    Odpowiedz
  • Zdegustowana(2009-07-08 07:36) Zgłoś naruszenie 00

    Tak tak, bo nauczyciele, pielęgniarki i urzędnicy podatków nie płacą!! To taki bonus od państwa, służba publiczna zwolniona z podatków!! Zastanówcie się nad tym co piszecie. Każdy ma prawo do godnego życia!!
    I to nie wina konkretnej grupy zawodowej że jest kiepsko, a systemu i tych, którzy go kształtują. A jeśli są grupy zawodowe, które potrafią się zjednoczyć i walczyć o godny byt, to chwała im za to.

    Odpowiedz
  • ela(2009-07-05 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    W firmach sprywatyzowanych nie ma podwyżek, więc skoro mniej jest wpływów got. do budzetu to skąd dla budżetówki pieniądze na podwyżki?

    Odpowiedz
  • anka(2009-07-04 16:00) Zgłoś naruszenie 00

    najlepiej zamrozic płace całej budżetówce,tylko rząd się boi silnych grup związkowców,a nas coraz bardziej okradają w imię solidarności społecznej.Tylko,że ci biedniejsi i więcej pracujący muszą utrzymywac coraz większe rzesze roszczeniowców/utrzymanków budżetu/

    Odpowiedz
  • filologini(2009-06-29 23:27) Zgłoś naruszenie 00

    Nasi budżetowi politycy zadbali o siebie w pierwszej kolejności. Podnieśli sobie i tak już wysokie apanaże. Nie słyszałam, zeby zlikwidowali sobie jakiekolwiek dodatki do pensji lub przywileje. Wręcz przeciwnie. Premier jest bardzo oszczędny ale wyłącznie w stosunku do najsłabszych, sfeminizowanych zawodów (pielęgniarki, nauczyciele), emerytów, dzieci. Przed mundurówką i rolnikami jego portki się trzęsą.
    Odbieranie dodatków i przywilejów bez podniesienia wynagrodzenie jest de facto jego obniżeniem. Dlaczego premier, jego ministrowie, posłowie nie dali dobrego przykładu i nie zaczęli od siebie? Banda hipokrytów i szkodników, którym płacimy ogromne pieniądze po to, zeby mogli zadbać wyłącznie o swoje interesy. Niskie wynagrodzenia oznaczają niskie składki emerytalne,a w efekcie los dziada na emeryturze.

    Odpowiedz
  • ~skarbowiec(2009-06-29 21:36) Zgłoś naruszenie 00

    To co aktualnie dzieję się w służbach skarbowych to kpina!!! Mam wrażenie że najbradziej podcina się nam skrzydła. Dlaczego wszystkim nie obcina sie równo?? Tylko dziwnie że znowu trafia na NAS!!!Najpierw premie, a teraz może zabiorą nam ten śmieszny dodatek. Kto raz daje i odbiera ten się w piekle poniewiera!! Życzę Ci tego JVR!!!

    Odpowiedz
  • mechanik 4tys/mc(2009-06-29 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    do IZUNIA,
    Nie chciało się nosić teczki, trzeba ciągnąć dziś woreczki..
    do kogo te pretensje

    Odpowiedz
  • Ryszard 1945 olsztyn(2009-06-29 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Chcę dadać że jestem już od roku na emeryturze, pracując w naszym kochanym kraju 47 lat na t/z państwowym i dorobiłem się emerytury ok 1800 zł netto, piastowałem różne stanowiska urzędnicze od specjalisty do kierownika praca często 24 godzin + delegacje i niestety pracuję jeszcze dorabiając bo chciałbym w miarę godnie żyć za swoją wieloletnią pracę a sama emerytura niestety tego nie zapewnia.

    Odpowiedz
  • ktoś z KSC(2009-06-29 19:34) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze raz do 10. Dlaczego uważasz, że to Wy nas utrzymujecie, bo płacicie podatki? Muszę Cię zmartwić, my też płacimy podatki i to uczciwie, nie to co u prywaciarza. Sami godzicie się pracować kilkanaście godzin dziennie za które oficjalnie dostajecie najniższą krajową. Kto z Was pryzna się ile naprawdę zarabia. Utrzymujecie prywaciarza (właściciela firmy), a nie nas.

    Odpowiedz
  • filologini(2009-06-29 19:17) Zgłoś naruszenie 00

    Do 10: Nie wypowiadam się nt. pracy w innych zawodach, bo nie czuję się upoważniona do roliczania policjantów, czy pielęgniarek z trybu, czy wyników ich pracy.
    Natomiast dla dobra 'mojej firmy' to ja już od 25 lat zaciskam pasa i znosząc cierpkie uwagi męża, regularnie dokładam z własnej kieszeni. Cały swój warsztat pracy wyposażam z własnej kieszeni - szkoła nie daje pracownikowi nic, nawet złamanego ołówka. Żeby lekcje były sprawnie prowadzone oraz atrakcyjne, drukuję materiały na własnej drukarce, tacham swój laptop i swój projektor. Pracuję ponad 40 godzin tygodniowo (udowodnione w rozliczeniu - tzw. arkusz analizy pracy własnej), w tym 18 to są zajęcia dydaktyczne, czyli występy przy tablicy. Jako nauczyciel języka angielskiego, uczę konkretnych umiejętności. Moi uczniowie osiągają na maturze wyniki ponad średnią krajową. I co z tego? 25 lat cierpliwie czekam na to, kiedy hojne dla niektórych grup (np. posłów) i nieludzko skąpe dla innych (emeryci) państwo zacznie płacić godziwie. Przyznam, ze moja cierpliwość własnie się kończy.

    Odpowiedz
  • zulus(2009-06-29 18:54) Zgłoś naruszenie 00

    Tak tak szczujemy szczujemy ;-) jeszcze jeszcze, komu zabrać? komu? Policja ? Niepotrzebna! Darmozjady Wojsko? Niepotrzebne! wichrzyciele, Służba zdrowia? Niepotrzebna! Lenie, Nauczyciele? Niepotrzebni! Półgłówki!!! A teraz spójrz w lustro, popatrz nna siebie i zastanów się kim jesteś? co w życiu osiągnąłeś?

    Odpowiedz
  • Mural(2009-06-29 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczyciele też płacą podatki i składki.Nie zatrudniono by was w żadnych firmach,gdyby nie szkoły.Gdzie często przymusem kazano wam się uczyć.Jak widać rząd dotrzymuje tylko 100% zabierania przywilejów zawodowych.Co do swoich obietnic,to już niekoniecznie.Praca nauczyciela to nie wolontariat.Za pracę się płaci,no chyba że NIE,ale wtedy NIE rachunki,zakupy itp.

    Odpowiedz
  • yyy(2009-07-04 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    23: xxx
    Masz świętą rację u nas nadal panuje patriarchat.

    Odpowiedz
  • Do Gieni i Sylwestra(2009-06-29 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    Do Gieni i Sylwestra. Dlaczego nie pracujecie w szkole? Nie macie kwalifikacji? Czy możliwości np intelektualnych czy innych??? Przekwalifikujcie się na nauczycieli, zapraszam do swojej szkoły:))) Poznacie, co to miód oświatowy. Śmiało!!!

    Odpowiedz
  • od A do Z(2009-06-29 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    PŁACE POWINNY WZRASTAĆ KWOTOWO, A NIE PROCENTOWO.
    Ci, którzy zarabiają dużo, dostają jeszcze więcej, natomiast ci, którzy niewiele otrzymują, dostają o wiele mniej.

    Odpowiedz
  • podatnik sylwester(2009-06-29 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    do7.W wielu zakładach i firmach są obniżane zarobki dobro danej firmy czy zakładu wymaga to.A nauczyciele to grupa społeczna która ma swoje pobory miedzy innymi z takich ludzi którzy muszą płacić podatki jak wyżej wymienieni.
    wiedz nie tylko z punktu moralnego domaganie się podwyżek jest po prostu obrzydliwe.

    Odpowiedz