III Ranking Wydziałów Prawa 2009 - zwyciężyła Warszawa

19.06.2009, 03:00; Aktualizacja: 19.06.2009, 10:11

Laureatami trzeciej edycji rankingu Wydziałów Prawa GP w kategorii wydziałów prawa wśród uczelni publicznych został po raz trzeci Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Kierowany przez prof. Krzysztofa Rączkę wydział uzyskał 89 na 100 możliwych punktów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (53)

  • absolwent UwB(2009-06-19 06:44) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Uniwersytet w Białymstoku! Kolejny rok potwierdza, że jest to jeden z najlepszych wydziałów prawa w Polsce.

    Odpowiedz
  • żaden!(2009-06-19 07:13) Zgłoś naruszenie 00

    Zaden sie nie liczy!Niezdawalnosc na aplikacje siega 70% do 100%.

    Mam nadzieje,ze nie dojdzie do degradacji aplikacji i w tym roku nie bedzie niezgodnego z Konstytucja obnizenia progow na aplikacje.

    W koncu zdolni absolwenci musza miec co jesc

    Dane na stronacj Ministerstwa Sprawiedliwosci-zestawienia z 2008 r.z grudnia

    Odpowiedz
  • Obserwator(2009-06-19 07:20) Zgłoś naruszenie 00

    Ranking Wydziałów Prawa szkół publicznych, czy niepublicznych, powinien powstawać wyłącznie w oparciu o ilość absolwentów, którzy dostali się na aplikacje prawnicze. I tak np. na 100 zdających dostaje się 30% (trzydzieści osób) z danej uczelni. Ten wskaźnik będzie najbardziej miarodajny. A tak to mamy do czynienia z "bajerem" !.

    Odpowiedz
  • Odra(2009-06-19 07:27) Zgłoś naruszenie 00

    jaką uczelnię kończył sędzia, który sądził babcię (ok.72l)za buchniecie grześka za 0,99 zł (przypomnę 3 rozprawy w obecnosci 2-ch policjantów w Szczecinie)

    Odpowiedz
  • !(2009-06-19 07:31) Zgłoś naruszenie 00

    Niezdwalnosc po najlepszych uczelniach UW,UJ siega 80% takze jak bym proponowala zmiane ksztalcenia w kierunku obligatoryjnych egz.zewnętrznych po poslkich wydzialch prawa.

    bo niestety kazde wachniecia ponad tę nowrmę w progu zdajacych bedzie po rpostu OSZUTWEM.

    No i oczywiscie...kilka terminow egz.na aplikacje wzorem innych panstw!!

    Reasumuajac:żaden polski wydzial nie powinien miec licencji na prowadzenie studiow prawniczych,bo:
    -zle ksztalci
    -daje mgr nie temu co trzeba
    -jest antystudencki
    -szerzy sie tam chamstwo i korupcja
    -wiekszosc z nich nie jest w stanie przeprowadzic rekrutacji na studia i sesji.

    Wiadomo,ze jakich sie na studia przyjmie tak potem bedzie sie stac w rankingu

    Odpowiedz
  • !(2009-06-19 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    dodatkowo centralne (panstwowe,jednolite) bez mozoliwosci powtorki testy na studia prawnicze z kategorycznym uwzglednieniem wynikow starych testow na studia

    Odpowiedz
  • '(2009-06-19 07:46) Zgłoś naruszenie 00

    mam nadzieje,ze w polsce jak najszybciej zostanie wprowadzony niemiecki system ksztalcenia prawnikow dla dobra spoleczenstwa

    co zreszta jest juz w zasadzie przesadzone-deklaracje bolonskie i wytyczne europejskie dotyczace ksztalcenia prawniczego

    Odpowiedz
  • Marek(2009-06-19 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    jako były student Wydziału Prawa we Wrocku nie rozumiem , jak ten Wydział może stac tak wysoko w rankingu!Wątpię w to, aby od czasu gdy skończyłem studia (a było to w 2001r) się tam aż tak dużo zmieniło! Jak sobie przypominam to traktowanie studentów było poniżej poziomu godnego tzw. inteligencji, wybitnych specjalistów , którzy są autorytetami w dziedzinie, też nie mogę sobie przypomnieć (no chyba, że wspomnimy Panią Barbarę A. hi,hi) w nadmiarze...

    Odpowiedz
  • ranking niewiele wart(2009-06-19 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Białystok bueheheheheehe

    Odpowiedz
  • na dodatek niewykonalna(2009-06-19 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    skoro na technika ekonomii jest egzamin zewnetrzny to na studia,do zawodu prawniczego tymbardziej.

    poniewaz wmawianie kandydatom na studia prawnicze ,ze je skoncza i dostana prace bez tego jest hipokryzja

    Odpowiedz
  • senior(2009-06-19 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    TEN RANKING O CZTERY LITERY OBIĆ !!! JEDNA ŚCIEMA - gdzie najwięcej jest agentów , tym STOI WYŻEJ W TYM RANKINGU !!!DLATEGO MAMY TAKICH PRAWNIKÓW, W TYM SĘDZIÓW !!!LUSTRACJA SIĘ KŁANIA !!!

    Odpowiedz
  • wofi(2009-06-19 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    jak się wgryźć w poszczególne oceny cząstkowe, to można dojść do ciekawych wniosków ...

    Odpowiedz
  • bolo(2009-06-19 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    do 9: no niestety, musisz się pogodzić z tym, że skończyłeś dziadowski wydział. A Białystok? No cóż, wydział prawa istnieje tam ponad 40 lat, i od 3 lat zajmuje 5 miejsce.
    Żal d... ściska?

    Odpowiedz
  • zniesmaczony(2009-06-19 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    Ranking stosujący nieracjonalne kryteria promujące największe uczelnie utrzymujące status quo.
    Na przykład kryterium "jakość i sila kształcenia absolwentów" - co najmniej kilka punktów jest zbędnych bo nijak sie mają to poziomu kształcenia a nastawione są na ilość a nie na jakość. Niejsne jest też jak przyznawane są te punkty bo jak porównać np. ilość konferencji 20 do 10 czy 2 gdy max można przyznać 3 pkt?
    Nie dziwię się, że Uniwersytet Rzeszowski odmówił udziału bo ranking jest raczej z tych niemierzalnych.

    Odpowiedz
  • absolwent(2009-06-19 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    dla mnie kluczowa jest w tym rankingu jedna rubryka: LICZBA STUDENTÓW. Niech ktoś poważny powie, że można mówić o jakimkolwiek poziomie mając na wydziale 5000 studentów ! przecież to wszystko fikcja i blaga. Poziom studiów prawniczych w Polsce to żenada i udawanie kształcenia w grupach po 60 osób (ćwiczenia!).
    Powiedzmy sobie prawdę - przy takiej liczbie studentów nie ma mowy o jakimkolwiek kształceniu a jedynie pozorowaniu edukacji. Wydziały prawa w obecnym kstzałcie są kuźnią bezrobotnych- mówię o pracy w branży(wyuczonym zawodzie), nie o sytuacji gdy absolwent prawa idzie do pracy w kwiaciarni albo znajduje zatrudnienie jako pomoc administracyjna w banku czy firmie.

    Odpowiedz
  • apl.adw.(2009-06-19 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    A ja tam skończyłem Uniwersytet Warmińsko-Mazurski i w zeszłym roku dostałem się na aplikację adwokacką w Warszawie. Dla zobrazowania przytoczę statystyki. W Warszawie na tę aplikację dostało się 9% zdających a w całym kraju spośród absolwentów mojej alma mater 4 osoby na 91 lub 92 (dane ze strony MS). Poziom Kształcenia w Olsztynie jest naprawdę niski i żeby nie skończyć tej uczelni to trzeba się naprawdę starać. Za to do studiowania (nie nauki) nie wyobrażam sobie lepszego miejsca :D. Najważniejsze dla kandydatów na studia prawnicze powinno być więc nie miejsce w rankingu danego Uniwerku, ale śwaidomość tego, że wszędzie można się czegoś nauczyć, pod warunkiem, że się to robi samemu. Poziom kadry akademickiej to jeden wielki mit (nawet najlepszy profesor nie nauczy cię czegoś bez twojego udziału), za to książki są wszędzie takie same.
    Pozdrawiam absolwentów ze wszystkich uczelni z końca rankingu.

    Odpowiedz
  • mzyo(2009-06-19 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    Na Uniwersytecie Warszawskim studenci prawa uchodzą za 'najgłupszych' zarówno wśród innych studentów jak i wykładowców ogólnouczelnianych (nie z wydziału prawa). Na prawie studiuje 400 studentów studiów dziennych i 800 studentów wieczorowych. Osobiście obcowałem z jednymi i drugimi i przerażający jest dla mnie ich poziom intelektualny czy kulturalny. Oczywiście wśród 1200 znajdzie się kilka osób wartych uwagi ale reszta jest tragiczna. Wydaje mi się że mała zdawalność na aplikację wynika nie tylko z trudności obiektywnych ale i z marnej jakości studentów. Studiować prawo na UW dziś może każdy kto zapłaci 800 zł miesięcznie. Przejść poszczególne poziomy też nie jest trudno bo wystarczy systematycznie uczyć się na pamięć. Tylko czy aby na pewno takich prawników chcemy?

    Odpowiedz
  • hmmm(2009-06-19 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    To jest produkcja prawników i czy studia ??? Ile rozmów indywidualnych są w stanie przeprowadzić ze studentem pracownicy naukowi przy takiej ilości studentów... Uczelnie przyjmują ile popadnie zamiast wykształcić rocznie ze 200 prawników na poziomie...

    Odpowiedz
  • ius(2009-06-19 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety poziom studentów ulega systematycznemu obniżaniu. Władze uczelniane nieformalnie naciskają na egzaminujących by słabeuszy przepuszczać, bo od liczby studentów zależy dofinansowanie i nie mam tu na myśli tylko tych płacących.
    Winny jest chyba system kształcenia bo obecni studenci nie umieją sie poprawnie wysławiać; o piśmie nie wspomnę. Kultura języka polskiego jest bardzo niska; o ortografii nawet nie wspominam.

    Odpowiedz
  • szyblucki(2009-06-19 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    Myślałem że UAM lepiej wyjdzie. Jest wielu sporo profesorów poznańskich na podręcznikach których bazują wszyscy w Polsce (Prawo Rzymskie- Rozwadowski Kolańczyk)

    Odpowiedz