"Solidarność": pakiet antykryzysowy do 10 czerwca albo akcja protestacyjna

25.05.2009, 16:20; Aktualizacja: 25.05.2009, 20:09

Jeżeli pakiet antykryzysowy nie zostanie uzgodniony do 10 czerwca, to "Solidarność" podejmie decyzję o rozpoczęciu akcji protestacyjnej - powiedział w poniedziałek PAP przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (18)

  • Gdynianka(2009-05-25 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    Czesciowy pakiet antykryzysowy. 1)Zmienic prawo tzn.za leczenie szpitalne poszkodowanych w wypadkach pokrywa ubezpieczyciel sprawcy wypadku oraz wyplaca odszkodowania tak jest w Niemczech.2)Ignorowaczacietrzewionych poslow PiSu ignorowac spoty PiSu a najlepiej zamiast wydawac przez PiS pieniadze na zenujace spoty powinni przekazac je na dozywianie i leczenie polskich obywateli.3)Dwa lata rzadow PiSu stracone.PiS powinien je odpracowac dozywotnie przy budowie drog,ktorych zaniechal.Poznaliby co nie ktorzy co to jest praca fizyczna.Tego jadu byloby mniej a i parcia na szklo.4)Zakaz picia alkoholu w miejscu pracy jakim jest SEJM uwlacza to POLSCE .

    Odpowiedz
  • ramona(2009-05-25 21:17) Zgłoś naruszenie 00

    Drodzy nasi zadymiarze czeka na was w Warszawie" najnowszy gaz do likwidacji burd ulicznych a nazywa się;LANIE PAŁAMI PO DUPSKACH" ŚWIETNIE DZIAŁA NA CHULIGANÓW wypróżnia tylko jest jeden skute uboczny pełne gacie.

    Odpowiedz
  • jack nicholson(2009-05-26 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    Do Gdynianki (Ad 12)
    Niestety fakty są takie, że rząd PiS-u przesuwając pewne obowiązki na samorządy lokalne, zmniejszył urzędniczą bezwładność (warszawską) co spowodowało znacznie większe wykorzystanie środków unijnych.
    Natomiast obecny rząd tak zaniedbał te sprawy, iż nawet Rzeczpospolita, a nawet GW pisały o tym jakiś czas temu. Na tym portalu też były informacje na ten temat.

    Odpowiedz
  • jack nicholson(2009-05-26 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    Do Gdynianki:
    "Wypracowanie" nie na temat!
    To w jakim celu odprowadzamy pieniądze na ZUS?

    Resztę pozostawiam bez komentarza.

    Odpowiedz
  • Anty związkowiec(2009-05-26 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    Jaki pakiet antykryzysowy. Potrzebuje pracowników do prac polowych w uprawie warzyw. Pól wioski na zasiłkach ale żaden nie przyjdzie do pracy bo lepiej brac pieniadze od państwa. Na kryzys oprócz sytuacji swiatowej zapracował pis nie przeprowadzajac reform finansów publicznych i rozdajac pieniadze na prawo i lewo nierobom. Bo najłatwiej jest dzielić czyjeś. Niech grupa przestepcza zwana zwiazkami zawodowymi wreszcie pójdzie na kurs ekonomii albo na przeszkolenie do dobrej gospodyni domowej jak sie dzieli budżet domowy aby było dobrze.

    Odpowiedz
  • działacz(2009-05-25 23:20) Zgłoś naruszenie 00

    Te wszystkie przywileje panów ze związków zawodowych powinny być jak najszybciej zniesione. Dbają tylko o własne interesy i oczywiście posadki nie do ruszenia.

    Odpowiedz
  • Gdynianka(2009-05-25 22:49) Zgłoś naruszenie 00

    do 4 Kazdy ma prawo walczyc o swoje to prawda,ale trzeba trzymac sie faktow gdyby nie zawetowane ustawy przez Prezydenta sprawy tez potoczyly by sie inaczej.Brak inicjatywy w latach rzadu PiSu niewykorzystanie srodkow unijnych w roznych dziedzinach zycia dalo oplakany efekt.A zwiazkowcy ktorzy tak krzycza zanieczyszczaja nasze srodowisko palac opony(przy okazji gdzie sa ekolodzy) malo nie zarabiaja od 6-10 tys a pewnie im premia tez wpadnie to zwolnic ich nie mozna wiec co im szkodzi na zlecenie PiSu zadyme zrobic wstyd.Opracownicze pensje powinni w zakladzie pracy walczyc tam rozum uruchomic co zrobic aby ludziom zapewwnic godne warunki.Wygodnie jest nie myslec a pieniadze brac i wine zwalac na innych.Ja bym ich rozliczyla co dobrego zrobili dla zakladu pracy.Zyje sie gorzej bo nie mozemy kupic nastepnego samochodu komputera itd.Rzad Premiera D.Tuska jest b. dobrym rzadem i nie zionie nienawiscia .

    Odpowiedz
  • do 4 i zainteresowanych(2009-05-25 22:30) Zgłoś naruszenie 00

    I własnie o to chodzi o sprawiedliwosc !! i wstrzymanie tym nierobom ! przyznawania sobie PREMI za NIERÓBSTWO !!! bo dosyć się nachapali !!! żyją ponad- stan !! co te nieroby wiedzą o KRYZYSIE ? !!! tyle co pogaworzą przy kielichu ! i co im goniec powie ! Jakie prawo pozwala na oczach Narodu w KRYZYSIE !!! tak szastać publicznymi pieniędzmi , przyznawać Nagrody !!! POZWOLENIE BYŁO OD SAMEGO PREMIERA !! KTÓRY TAK BARDZO OSZCZĘDZA !!! NA ZWYKŁYCH LUDZIACH !!! ŻEBY SAMI DLA SIEBIE MIELI !!!TO RZĄDY PO !!! TAKĄ POLSKĘ BUDUJĄ DLA SIEBIE !! I W NOSIE MAJĄ BEZROBOCIE, I DROŻYZNĘ !!! ICH NIE DOTYCZY !!! SLEPCY OBUĆĆIE SIĘ !!!

    Odpowiedz
  • Sołtys(2009-05-25 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    Do 5.Polak
    Tobie kury szczać prowadzać, a nie zajmować się pakietami antykryzysowymi.

    Odpowiedz
  • Proletariusz(2009-05-26 06:52) Zgłoś naruszenie 00

    Niech bogacze płacą robotnikom ichłopom.

    Odpowiedz
  • Poraj(2009-05-25 21:02) Zgłoś naruszenie 00

    Jakim prawem używają nazwy Solidarność ci bolszewicy pisowscy?

    Odpowiedz
  • POLAK(2009-05-25 20:49) Zgłoś naruszenie 00

    Pakiet antykryzysowy cz.2
    1. Posłom i senatorom zlikwidować emerytury, dodatki, premie i odebrać 50 % pensji.
    2. Ograniczyć liczebność sejmu o 75%.
    3. Zlikwidować ZUS, KRUS, NFZ, ARMIR, BGŻ, etc, etc, ...
    4. Ograniczyć liczebność urzędników produkujących biurokrację o ~ 80 %.
    wg. prawa Gordona: każdy urząd zatrudniający powyżej 50 osób wytwarza pracę sam dla siebie i nie potrzebuje już petentów!
    5. Zmniejszyć podatki do 10 %.
    GOSPODARKA RUSZY Z MIEJSCA I BĘDZIEMY WZOREM DLA INNYCH.
    Ps.: Drogie ekipy rządzące zacznijcie ograniczać własne wydatki, ponieważ jeśli zbyt "dokopiecie zwykłym ludziom" źle się to dla was skończy!

    Odpowiedz
  • kazdy ma prawo walczyc o swoje...(2009-05-25 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    "Jeżeli pakiet antykryzysowy nie zostanie uzgodniony do 10 czerwca, to "Solidarność" podejmie decyzję o rozpoczęciu akcji protestacyjnej - powiedział w poniedziałek PAP przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek."

    Bardzo dobrze, pogonic tych leni do pracy, a nie branie duzych pieniedzy z budzetu za nic nierobienie...

    Kazdy pamieta jak Tusk, Walt, Kopacz siedzieli z pielegniarkami podpuszczajac je do strajku w "bialym maisteczku".. Czy dzisiaj byt ludzi na tyle sie poprawil, ze ludzie moga nie strajkowac, czy moze przeciwnie..

    Skoro wladza ma gory przywilejow i kasy za wynagrodzenia, to niech sie biora do pracy..ludzie nie wielblady i nie niewolnicy, ze beda im tyrac za darmo, bo oni maja kase na nagrody (58mln.zl) Waltz..i inni ...

    Odpowiedz
  • Pakiet antykryzysowy(2009-05-25 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    -.odebrać Donaldowi prawo do wcześniejszej emerytury premierowskiej
    -.obciążyć Go kosztami za Maciu Pikciu
    -.kazać naprawić choć część szkód które Cudami narobił przez dożywotnie przez Niego osobiste malowanie kominów jako realizacje jego postulatu zniesienia ustawy kominowej!

    Odpowiedz
  • oto pakiet anty-- kryzysowy(2009-05-25 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    ...1.odebrać Donaldowi prawo do wcześniejszej emerytury premierowskiej
    2.obciążyć Go kosztami za Maciu Pikciu
    3.kazać naprawić choć część szkód które Cudami narobił przez dożywotnie przez Niego osobiste malowanie kominów jako realizacje jego postulatu zniesienia ustawy kominowej!

    Odpowiedz
  • Andrzej(2009-05-25 16:48) Zgłoś naruszenie 00

    Strajk generalny proponuję panie Śniadek. Wtedy dopiero wyjdzie jaka z was siła i siła prezydenta Kaczyńskiego, który steruje w kryzysie (i nie tylko) waszymi poczynaniami.

    Odpowiedz
  • Ted(2009-05-25 21:45) Zgłoś naruszenie 00

    Związkowi zadymiarze realizują PiS-owski obalenia Rządu.Pognać do roboty nierobów związkowych.Zabrać etaty,niech pracują jak wszyscy,a dzialalność prowadza po pracy!!!

    Odpowiedz
  • jn(2009-05-26 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    Poraj i Ty tutaj?!
    Moja rada - ZMIEŃ DILERA!!!

    Odpowiedz