Starsi bezrobotni mogą być wykreśleni z rejestru

autor: Paweł Jakubczak22.05.2009, 03:00; Aktualizacja: 22.05.2009, 09:29

Urząd pracy może po zakończeniu pobierania przez niektórych bezrobotnych zasiłku wykreślić ich z rejestru. Trafią wtedy do ośrodka pomocy społecznej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • Adam B.(2009-05-22 07:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ten artykuł to takie pomieszania z pąplątaniem. Jak na taką gazetę to wstyd. Proszę mi pokazać np. gdzie jest zapisane, że PUP musi skierować do OPS? Ja wiem, że takiego zapisu nie ma.
    Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • zwyczajna Polka(2009-05-22 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Kona z rzędem temu pracodawcy, który z radością zatrudni osobę po 50-tace. No a jeśli nie zatrudni i skończy się zasiłek to taka osoba jest kierowana do pomocy społecznej jako osobnik do aktywizacji w zatrudnieniu socjanym? Ta osoba jest traktowana jak nałogowy alkoholik lub narkoman wymagający leczenia odwykowego?
    Do czego to doszło, aby osobom starszym nie dawano za grosz poszanowania należnego z racji wieku i do tego traktowano je jak margines społeczny.

    Odpowiedz
  • kobieta r.1954 staż ponad 34 lata(2009-05-22 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    Oto i cała tajemnica rządowego programu dla osób w wieku 50 + Zamiast obiecywanej pracy - dla tej grupy osób - rejestracja w Ośrodku Pomocy Społecznej. Cud Naszego Rządu.
    To po co zabrano kobietom z rocznika 1954 wcześniejszą emeryturę? Miałyśmy po 25 lat opłacanych składek przed reformą emerytalną i za tą długoletnią pracę dostałyśmy emeryturę po 60-tym roku życia w zmniejszonej wysokości - liczoną całkowicie od uzbieranych składek. Jest to dyskryminacja osób z długoletnim stażem pracy. Zamiast godnej emerytury rejestracja w Ośrodku Pomocy Społecznej. Tak samo przerobiono mężczyzn z rocznika 1949. Na ironię nigdy nie zapisałam się do OFE. A moje koleżanki z rocznika 1953 ( zaledwie parę miesięcy starsze) mając o 5 lat składkowych mniej przeszły sobie na emeryturę i mają się dobrze. Są emerytkami a nie podopiecznymi Ośrodka Pomocy Społecznej. Samopoczucie i ocena własnej wartości niewspółmiernie lepsza. Można się załamać. A może chodzi o to aby nasze roczniki wymarły przed otrzymaniem pierwszej emerytury. Będą same oszczędności. Za długoletnią pracę figa z makiem. Myślę, że Panowie z roczników 1949, 50,51 i Panie z rocznika 1954, 55, 56 podziękują politykom przy najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego , wyborach do Sejmu, Senatu oraz wyborach Prezydenckich. Dosyć wyzysku tych co mają długoletni staż pracy. Chcemy być traktowani jednakowo jak nasze koleżanki i koledzy starsi o rok. Dajcie nam okres przejściowy. Dodajcie 1 rok życia więcej do emerytury Rocznik 1954 kobiety emerytura od 56 roku życia przy 30 latach pracy, Panowie 61 lat i 35 lat pracy. Panie Rzeczniku Praw Obywatelskich zajmij się tym tematem, dlaczego jesteśmy dyskryminowani za długoletni staż pracy - to nie jest zgodne z konstytucją.

    Odpowiedz
  • g(2009-05-22 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze nie ma tak bardzo odczuwalnego kryzysu, ale polityka kadrowa w Polsce jest nie sprawna. Najlepiej to wychodzi dobry wizerunek w mediach "ja, ach"ą",przerost ambicji . A problemem niech się zajmą ci co mają już i tak jej pełno ( chodzi mi o MOPSY) . Wydając takie polecenia z premedytacją wiedzą doskonale , że te zadania wogóle nie będą realizowane dobrze, albo wcale.
    Niewiadomo czy Ministerstwo ma dokładna wiedzę odnośnie sprawowania funkcji podległych resortów i urzędów URZĄ PRAY I MOPSY.Jak ma to powinien :
    Pozwalniać urzędników Urządów Pracy i same urzędy. Przekazać wszystkie kompetencje Opiekom Społecznym. Będzie wszystko na miejscu. Z korzyścia dla bezrobotnych . Ponieważ i udzielą pomocy socjalnej, prawnej oraz będą aktywizowały.Uprości to droge młodym osóbom po studiach z dyplomem które rejestrują się w Urzędzie Pracy, a nie mają wogóle praktyki . Natomiast o praktyki w czasie nauki powinno być odpowiedzialne Ministerstwo Edukacji. Młodzi ludzie mieliby lepszy start w podejmowaniu kariery zawodowej na własny rachunek. A tak zdani są na pomoc w otrzymaniu pracy przez Urzędy Pracy. A te z koleji zamiast wyszukiwaniu pracy, chcą się pozbyć problemu i odsyłaja do Opiek Społecznych.
    Przecież wiadomo nie od dziś jaką kadra dysponują w MOPSACH. Przeważnie są to pracownicy socjalni , pedagodzy, psycholodzy w większości uzupełniali swoje wykształcenie zmuszeni przez resort do podwyższania kwalifikacji na prywatnych płatnych wyższych szkołach. I co dalej?
    W MOPSACH są jeszcze opiekunki socjalne dla osób starszych i chorych , ale moga również aktywizować.

    Odpowiedz
  • Pa(2009-05-22 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    Właśnie, w tej chwili w UP nie załatwisz nic oprócz podpisu. Nie posiadają wystarczającej wiedzy o możliwościach pomocy. A niekompetencja pracowników UP już przekracza wszelkie granice. Nie dość, że nie potrafią zaoferować dostosowanych do możliwości bezrobotnego, ofert pracy to jeszcze brak jakiejkolwiek znajomości potrzeb rynku pracy. I jak już w kwietniu zakończą rekrutację na kursy, to do końca roku nie szukają środków na ten cel. A Pomoc Społeczna, obecnie dysponując większymi możliwościami i potrzebami swoich podopiecznych realizuje zadania na bieżąco. I nie tylko jak powstaje jakiś problem, to zaraz szukają możliwości rozwiązania to jeszcze szukają ludzi do skorzystania z konkretnego programu. No, jedynym mankamentem jest brak kadr. Wyszukiwanie ludzi do skierowania na szkolenia zajmuje często dużo czasu.

    Odpowiedz
  • trabajo(2009-05-22 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    To dlatego Polska ma dosyć niskie bezrobocie...

    Odpowiedz
  • Wuef(2009-05-22 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam sie z Pa.Moje doświadczenia z UP są podobne,a dotyczą dotacji.Od stycznia do kwietnia czekałem na informację,ze pieniędzy na własną działalność nie dostanę bo środków już brakło i nikogo nie obchodzi co ja będę dalej robił,przecież jeżeli nie przyznali środków to urzędnik mógłby zająć się tą osobą i pomóc znaleść alternatywne rozwiązanie przez wskazanie innych możliwosci pozyskania pieniędzy tak,by ktoś kto się zdecydował prowadzić sam firmę nie rezygnowł bo to właśnie on będzie pracował na ich pensje.Zmarnowałem 5 m-cy.

    Odpowiedz
  • "spadek bezrobocia"(2009-05-22 21:02) Zgłoś naruszenie 00

    he he i tym sposobem spadnie bezrobocie..Brawo Fedakowa, osiagniesz tym sposobem sukces spadku bezrobocia...:/

    Odpowiedz
  • aloiz(2009-05-23 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie to proste
    Bezrobotni do MOPS –u
    Tylko komu potrzebne są PUP y

    Statystyki spadają
    Jeszcze trochę a usłyszymy, że Tuskolandia to kraj powszechnej szczęśliwości
    Idą wybory a więc wszyscy głosujemy na PO

    W końcu mamy obiecane cuda
    Hi hi

    Odpowiedz
  • Janosik(2009-05-23 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wielki -większy- największy, ale
    KAMSTWO, KRZYWOPRZYSIĘGSTWO, STATYSTYKA
    - OTO, CO ROBI RZĄD!
    A POTEM BĘDĄ W DZIENNIKACH OPOWIADA, JAKIE SUKCESY ODNOSZĄ...

    Odpowiedz
  • wizjoner(2009-05-25 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    Cóż rządzi nami "Kartel Polityczny",który gardzi człowiekiem spoza układu.Jakoś
    tak stare PRON-cie w nowym Froncie ciagle się nadaje do wszystkiego np.
    Bartoszewski ,Olszewski ,Onyszkiewicz i inni . Powinno się zakazać sprawowania
    władzy ludziom po 50-tce. Doprowadzają kraj do ruiny i jeszcze się pysznią
    zamiasst torba i kij..taki Prezydent nadaje się co najwyżej na stróża ,szatniarza itp Dobrze ,że jeszcze rok i "demokracja "runie.Oni teżo tym wiedzą dlatego
    zapewne szykują MANEWR Z NOWĄ PARTIA<NOWA JAKOŚCIĄ ale to zapewne w perspektywie 2-3 lat nie zapobiegnie rewolucji w Polsce i Europie.
    Będą chcieli wiać "samoloty wolności" to będzie hasło.Najpierw Kościół za swe przywileje bbędzie wołał do NAS-MAS "Ojczyzna w potrzebie,trzeba wiele poświęceń by wszystko ocalić ..To JUDASZE ..Temat morze..

    Odpowiedz
  • HELA(2009-06-16 15:09) Zgłoś naruszenie 00

    tak bezrobocie spada ,bo przecież ci 55-latkowie z ponad 35 letnim stażem
    pracy, zwalniani grupowo przeszli teraz z bezrobocia na garnuszek ZUS_u tzw.świadczenie przedemerytalne
    w wysokości netto zł.695 miesięcznie , owszem możemy dorobić pytam gdzie i kto nas w tym wieku zatrudni ?.I to jest kolejny z cudów
    Pana Premiera tylko pogratulować zdolności i mądrości naszym politykom.

    Odpowiedz
  • Bogdan(2009-06-23 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy bezrobotny, który ma staż bez pracy powyżej dwóch lat jest traktowany jako człowiek zdegenerowany i żaden pracodawca nie przyjmie go do pracy.Każdy kadrowy czy kadrowa wie o tym dobrze. O tym uczą na szkoleniach dla kadrowych.Jeśli dołoży się do tego wiek powyżej 50 lat , sprawa jest oczywista. Według powyższej ustawy są to osoby z marginesu społecznego i należy im się od MOPS-ów zasiłek w wysokości ok. 50 zł miesięcznie.

    Odpowiedz
  • ponad 55 lat(2009-07-13 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    ale chamstwo,żeby po 35/4o latach doczekać się jałmużny z opieki społecznej.Nam nie zasiłek z OPS się należy .!!1Nam należy się sumiennie ,rzetelnie wypracowana emerytura.Niech każdy tyle lat przepracuje!A nie jedni po 15,20 latach i siedzonka w domku a nam Pan Premier każe iść do OPieki Społecznej.Ale Polski się doczekaliśmy.Za to ,że tyle lat oddawaliśmy na ZUS składki ,teraz OPS ma się nami zająć .Wstyd panowie posłowie,senatorowie i związkowcy.Nie o taką Polskę walczyliśmy !!Nie o taką!!!

    Odpowiedz
  • mb(2009-12-28 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    jestemw firmie darmowym pracownikiem na tzw.stazu zawodowym organizowanym przez PUP. wiem ze od lutego juz nie będe tu pracować bo fima musialaby oficjalnie mnie zatrudnic chocby na tzw. minimalna krajowa. im blizej konca pracy tym bardziej daja mi odczuc ze nie jestem tu juz potrzebna...zwlaszcz, ze jestem w wieku 50 lat i niepelnosprawna... moje dobre wyksztalcenie/umiejetnosci i doswiadczenie zawodowe nie maja zadnego znaczenia...pracuje tak jak inni pracownicy po wiecej niz 8 godzin dziennie nie korzystam z przywilejow ktore mi sie naleza ... przykre ale to nasz polska rzeczywistosc... pozdrawiam szczegolnie bezrobotnych 50+

    Odpowiedz