Policjanci będę czekać na emeryturę 20 lat

autor: Bożena Wiktorowska11.05.2009, 03:00; Aktualizacja: 11.05.2009, 08:38

Strażacy i policjanci wstępujący do służby będą musieli pięć lat dłużej czekać na prawo do wcześniejszej emerytury.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • Czekają na sprawiedliwość w tym kraju !!!!(2009-05-11 07:23) Zgłoś naruszenie 00

    urodzony w dniu 31 grudnia 1948 roku 35 lat pracy- emerytura od 1 stycznia 2009 roku , natomiast urodzony w dniu 1 stycznia 1949 roku czyli / 24 godziny póżniej / posiadający 40 letni staż pracy emeryturę otrzyma dopiero w 2014 roku czyli pozostało mu jeszcze dodatkowo przepracować kolejne 5 lat czyli staż będzie wynosił łącznie 45 lat pracy !!!. Dlaczego jedni przechodzą po 15 , 20 , 25 , 30 latach pracy a inni muszą pracować do końca swoich dni życia . Zbliża się rocznica podpisania postulatów przez NSZZ Solidarność co z tego zostało !!!

    Odpowiedz
  • oszukańcze państwo(2009-05-11 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    kiedy wprowadzano nowe przepisy emerytalne w 1998 roku, miałam 26 lat pracy a powyżej pisze, że nikt nie może być zaskakiwany. Mówi się, że policjanci będą mieli prawo przejść na emerytrę po 20 latach pracy a ja mam ich na dzień dzisiejszy 37 ale to mało. Muszę jeszcze pracować 5 lat. Czuję się oszukana i okradziona,

    Odpowiedz
  • mlody(2009-05-11 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    No to ustawa wejdzie, jeśli nie będzie wata, a jak będzie nowy prezydent to od 2011 przedłuży się wiek do 25 lat i tak w porównaniu z wieloma krajami UE tomało!!

    Odpowiedz
  • fox(2009-05-11 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    Te 37 lat to jest praca, a te 20 lat to jest służba. A jak ktoś tego nie rozróżnia, to trudno. Trzeba było pójść do kryminalnej i 20 lat trupy oglądać i ścigać morderców.

    Odpowiedz
  • Emeryt policyjny ze zjechaną psychiką(2009-05-11 10:52) Zgłoś naruszenie 00

    Wiem, że to może źle zabrzmi, ale skoro inne osoby zazdroszczą policjantom ich emerytury to niech się najpierw do Policji dostaną, a potem przeżyją niejedną akcję z bronią w ręku i bandytami. Jeżeli się komuś wydaje, że to takie proste to się niestety myli. Rozumiem, że można czuć się rozczarowanym czytając inforamcję o 40 letnich emerytach, ale zapewniam, że ci emeryci dostają 1200 złotych i są psychicznie "poryci". Wiem, że tak jest, po własnym przykładzie.
    I jeszcze jedno. Jeśli ktoś chce szukać sprawiedliwości to niech się weźmie za wojsko. Siedzieć za płotem 15 lat (z wyższą pensją niż policyjna) bawiąc się w wojnę (na mapach) ja też bym chciał.

    Odpowiedz
  • kursant(2009-05-11 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryt policyjny ze zjechaną psychiką
    zgadzam sie z przedmówca jest w tym 100 % prawdy mozna tylko dodac ze wszedzie dobrze tam gdzie nas nie ma wiec trudno kazdy ma inne środowisko pracy

    Odpowiedz
  • PO(2009-05-11 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    Każda praca jest stresująca nie tylko ich. To jest niesprawiedliwość społeczna.

    Odpowiedz
  • KAM.(2009-05-11 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Niech płacą ZUS.A póżniej żądają.

    Odpowiedz
  • Zdziwiona(2009-05-11 11:29) Zgłoś naruszenie 00

    Tak zgadzam sie jeszcze trzeba zrobic porzadek z wojskiem i z innymi grupami zawodowymi tak jak górnictwo. To, że policjant odchodzi z słuzby po dwudziestulataqch to jego przywilej a nie obowiazek. Jak sie wypalił może odejśc na emeryture bez wzgledu na wiek i zatrudnić sie gdzie tylko chce.
    Jak każdy obywatel ma tez prawo zrezygnować z pracy w policji w każdym czasie. Więc o co ten płacz.

    Odpowiedz
  • Manolo(2009-05-11 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    Nie każdy policjant pracuje w wydziale kryminalnym. Są tacy, którzy siedzą całe 15 lat za biurkiem i z za biurka ścigają babcię za kradzież pietruszki. Więc bez przesady! Może nie dla wszystkich prawo do wcześniejszej emerytury, tylko dla tych, którzy rzeczywiście pracują w trudnych warunkach. A poza tym, przeciez nikt nikogo nie zmusza do pracy w policji. Zawsze można ją zmienić.

    Odpowiedz
  • maniek(2009-05-11 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    Do was niezadowolenii !!
    Przyjdą czasy gdzie naprawdę nikt nie będzie chciał opracować w tej formacji
    Każdy może wstąpić do służb mundurowych i może korzytać z wszytkich przywilejów jakie posiadają

    Odpowiedz
  • andin(2009-05-11 15:30) Zgłoś naruszenie 00

    Tu chodzi o coś innego.Jednym grupom zawodowym zmienili reguły przejścia na emeryturę w trakcie pracy a wam nie.Tak powinno być dla wszystkich.Rozpocząłeś pracę na takich warunkach więc na takich powinieneś odejść na emeryturę.Zasady powinne być takie same dla wszystkich.

    Odpowiedz
  • znawca(2009-05-11 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    Emerycie policyjny- powiedz dziadu ila masz za dodatek do emki niby rentowe pasożycie , nierobie itp.

    Odpowiedz
  • tez obywatel(2009-05-11 16:42) Zgłoś naruszenie 00

    w 100% popieram wypowiedz 12

    Odpowiedz
  • ewa(2009-05-11 19:16) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram post 12 i ZAPRASZAM NA BLOGSUBIEKTYWNY WSZYSTKICH 50+++

    Odpowiedz
  • osoba z postu nr 2(2009-05-11 20:18) Zgłoś naruszenie 00

    12: andin
    Tak nie wolno jednym zmieniać reguł gry a innym nie. Równi i równiejsi? Moja znajoma pracująca w komendzie wojewódzkiej przez 15 lat parzyła kawkę komendantowi i po tak ciężkiej i stresującej pracy przeszła na bardzo wczesną emeryturę. Ma 2.000 zl a moja mama po 40 latach pracy ma 1.100 zł. To ma być sprawiedliwość?

    Odpowiedz
  • czekać to nie to samo co pracować(2009-05-11 22:20) Zgłoś naruszenie 00

    Policjanci będą "czekać" na emeryturę? chyba pracować na nią 20 lat; z czekania
    nic nie wyniknie:(

    Odpowiedz
  • MĄDRY(2009-05-11 22:54) Zgłoś naruszenie 00

    Polacy,myślcie po polsku.Bo inaczej zostaniecie-na własne żądanie niewolnikami we wlasnym kraju.Zazdrość wzmaga siłę wroga!!!.

    Odpowiedz
  • obywatel(2009-05-12 00:02) Zgłoś naruszenie 00

    Powinno się wziąć za darmozjadów z KGP i KWP, a także Oddziałów Straży Granicznej - tych co tylko udają, że są funkcjonariuszami . Tak naprawdę to biorą kasę za przychodzenie do tzw. służy na 8 godzin. W ramach oszczędności te rozbudowane twory - dobrze płatne posady powinno się zlikwidować!!!

    Odpowiedz
  • waldo(2009-05-12 00:43) Zgłoś naruszenie 00

    ...Manolo... tak faktycznie prace zawsze mozna zmienic... dziala to w obie strony... dlaczego "ktoś" nie "poszedł" do policji, wojska- mozna było i byłaby wcześniejsza emerytura... i po co te żale... ale masz rację "... nie każdy policjant pracuje w wydz. krym... jest wielu, którzy powinni otrzymywac wg ogolnych zasad...
    ... a teraz emeryt policyjny ze zjechaną psychiką... pewnie chciałbyś aby wojsko zamiast "15-stu lat za płotem i zabawy na mapach..." jeździlo i wyzwalało "podbite narody, przelewalo morze krwi" -właśnie po to sa mapy i ten jak to określiłeś płot, gdzie jest poligon, na ktorym "teoretycznie przerabia sie to co pozwoli zaoszczędzic ofiar a tym samym w praktyce wrócić synom do matek, żon itd... a i tak życie /w domyśle misje zweryfikuja wszelkie szkolenia/. współczuję poglądow- masz naprawdę zjechaną psychikę... a tak a propo w/w służyłem i w wojsku jako "zawodowy" i w policji tak że mam pewne porownanie- wiem co mówię /piszę/. Zastanów sie co piszesz... bo wystarczy że nasi "oświeceni" z wiejskiej- mówią i ustanawiają brednie...

    Odpowiedz