Większość Polaków pracujących w UE to osoby nieznające języka, zatrudnione poniżej kwalifikacji

29.04.2009, 14:03; Aktualizacja: 29.04.2009, 14:12

Polacy cenieni są przez swoich europejskich pracodawców, jednak większość naszych rodaków pracujących w UE to osoby z niskimi kwalifikacjami lub zatrudnione poniżej posiadanych kwalifikacji, nieznające języka, które zatrudnienie mogą znaleźć jedynie przy prostych pracach fizycznych - wynika z danych resortu pracy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • zz(2009-04-29 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    ile moze wyciagnac polski prawnik na zmywaku w Londynie?

    Odpowiedz
  • filologini(2009-04-29 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    Dziwne dane. Tak się składa, że wszyscy emigranci w UK, których np. ja znam, język angielski znają dobrze lub bardzo dobrze. Czy to kolejne przesłanie do ciemnego narodu opowiadające o nieudacznikach, którzy nie mieli czego szukać w naszej profesjonalnie rządzonej i odnoszącej ostatnio same sukcesy ojczyźnie?

    Odpowiedz
  • pole in britain(2009-04-29 17:22) Zgłoś naruszenie 00

    *doradca finansowy w jednym z najlepszych prywatnych bankow na swiecie
    *100,000 funtow rocznie
    *zaczynam prace o 9, przewaznie 2 godziny na lunch, jezeli mam spotkanie z klientem (przewaznie przy lunchu), to nawet 4 godziny
    *co drugi dzien gra w squasha (godzina, oczywiscie w czasie pracy),
    *co jakis czas roznego rodzaju biznes partnerzy z innych firm zabieraja mnie na obiady do najlepszych restauracji w londynie
    * o 5:10 juz jestem w domu
    * chwale sie? nie, po prostu nie cierpie jak tego typu artykuly kategoryzuja polakow
    * aha, rozmawiam plynnie piecioma jezykami i moze moglbym pracowac za duzo wieksze pieniadze, ale lubie moja firme i o czyms takim jak stres w pracy czy nadgodziny to czytam jedynie w prasie

    pozdrawiam

    Odpowiedz
  • ewelina(2009-04-29 17:47) Zgłoś naruszenie 00

    widzis sie tylko o jest poza krajem,a nie widzi sie tego co u nas.Nagminnie lamane sa przepisy KP przez pracodawcow.Zmusza sie pracownikow do pracy w swieta, chociaz doskonale wiedze ,ze grozi im za to grzywna.Pracownik moze odmowic ,ale wiadomo jakie poniesie konsekwencje.Praca na okraglo przez wszystkie dni tygodnia czyli 240 godzin miesiecznie.Uwazam,ze z tym by nalezalo wreszcie zrobic porzadek.Ja wlasnie mam zamiar.Tylko jeszcze nie wiem jak bo dosyc juz tego...ile mozna harowac???

    Odpowiedz
  • Janeczek(2009-04-29 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    Żeby Dyrektor Departamentu Migracji w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej opowiadał ******** ?! Brzydko.

    Odpowiedz
  • inz.Zbigniew Burnatowski. RFN(2009-04-29 22:01) Zgłoś naruszenie 00

    Za to Niemcy znaja wiele jezykow (jezeli policzymy z tymi od butow). Co to przygadywac, ze Polacy nie znaja jezykow i pracuja w agendach UE. Chyba to jest niemiecki komunikat, ze Polacy chetniej ucza sie jezyka angielskiego, bo niemiecki uwazaja za mniej potrzebny. I to denerwuje Niemcow, bo oni uwazaja tylko swoj jezyk za jezyk, ktory powinno sie znac i uzywac wszedzie na swiecie. To wynika ze zwyklej zarozumialosci i braku zdolnosci do uczenia sie innych jezykow.

    Odpowiedz
  • Dziwne dane.(2009-04-30 22:03) Zgłoś naruszenie 00

    Resort pracy, niech zadba o rodaków w kraju, bo ci co wyjechali, już do resortu pracy zaufanie stracili.

    Odpowiedz