Spotkanie jest w trakcie przygotowywania. Zajmuje się tym szef doradców premiera Michał Boni. Nie jest znana jeszcze konkretna data konsultacji, ale - jak podkreślił Filipowicz - będzie to po 15 sierpnia.

Informację o spotkaniu premiera z przedstawicielami służby zdrowia podała piątkowa "Gazeta Wyborcza".

W piątek rano w TVP Info premier zapowiedział, że pod koniec roku można spodziewać się rozstrzygnięć m.in. w kwestii reformy służby zdrowia. Jednocześnie przyznał, że rozmowy na temat zmian "idą jak po grudzie". "Muszę przekonywać ludzi, na przykład lekarzy i pielęgniarki, związki zawodowe do swoich racji, rozwiązań. To idzie jak po grudzie, bo ludzie bronią swojego stanowiska, co zrozumiałe" - stwierdził Tusk.

Pod koniec lipca z przedstawicielami zawodów medycznych spotkał się prezydent Lech Kaczyński

Dwa dni temu premier przekonywał, że jeśli nie zostaną przyjęte ustawy zdrowotne proponowane przez PO, to "szpitale zostaną sprywatyzowane na dziko", a "do gry wejdzie komornik i handlarz długami". Chodzi przede wszystkim o projekt ustawy o zoz-ach, który ma umożliwić przekształcenie szpitali w spółki prawa handlowego.

Sejmowa Komisja Zdrowia zakończyła już prace nad kilkoma projektami zdrowotnymi, w tym nad projektem o zoz-ach oraz o ochronie praw pacjenta i o Rzeczniku Praw Pacjenta, o akredytacji w ochronie zdrowia, o konsultantach krajowych i wojewódzkich w ochronie zdrowia oraz o pracownikach zakładów opieki zdrowotnej. We wrześniu komisja zająć ma się przepisami wprowadzającymi te ustawy.

Strona społeczna krytykuje przebieg prac nad projektami ustaw, które mają wprowadzić systemowe zmiany w ochronie zdrowia. Jako projekty poselskie nie podlegały konsultacjom społecznym, a podczas prac w podkomisji wprowadzono do nich poprawki, całkowicie zmieniające ich charakter.

Pod koniec lipca z przedstawicielami zawodów medycznych spotkał się prezydent Lech Kaczyński.