Fedak: ograniczenie przywilejów emerytalnych korzystnie wpłynie na gospodarkę

31.07.2008, 12:36; Aktualizacja: 31.07.2008, 16:40

Według Minister Pracy Jolanty Fedak, ograniczenie przywilejów emerytalnych korzystnie wpłynie na rozwój gospodarczy, ponieważ zwiększy podaż na rynku pracy oraz pozwoli przeznaczyć więcej środków na szkolenia i aktywizację młodych ludzi.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (75)

  • ak(2008-07-31 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    Do OR. Zdaje się że z tą nauką u ciebie było nie za tęgo. Mylisz dwie różne sprawy. A poza tym to przepracuj te 35 lat to wtedy będziesz miał coś do powiedzenia, a teraz nie wtrącaj się kiedy starsi dyskutują, jeśli nie masz poważnych argumentów. I jeszcze jedno, tą Fedak powinna Policja pod przymusem zaprowadzić do psychiatry.

    Odpowiedz
  • ada(2008-07-31 19:30) Zgłoś naruszenie 00

    Premier powinien wyrzucić panią Fedak na zbity p... Jeżeli tego nie zrobi to bezie znaczyło, że ją popiera. A to oznacza, że o prezydenturze może zapomnieć. Jedyna rada to:
    1) zlikwidować MUNDUROWYM emeryturę po 15 latach pracy (to chore żeby mężczyzna 33-34 letni odchodził na emeryturę).
    2)Niech MUNDUROWI płacą składki emerytalno-rentowe obecnie nie płacą a więc ich emerytrury są finansowane z naszych składek,
    3) Niech rolnicy płacą składki emerytalno-rentowe
    Dlaczego okres przebywania na urlopach wychowawczych w latach 80-tych zaliczany jest jako okres nieskładkowy a obecnie kobietom na urlopach wychowawczych liczony jest jako składkowy (I bardzo dobrze)

    2

    Odpowiedz
  • ewa(2008-07-31 19:37) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko i wyłacznie lata pracy powinny decydować czy można iść na emeryturę czy nie. Nie może być tak żeby jedni mogli przechodzić na emeryturę po 15 latach pracy a kobieta po przepracowaniu 35 lat jest "za młoda" na emeryturę. jeżeli premier Tusk zgodzi się na "pomysły' pani Fedak ta naród mu tego nie zapomni - przy najbliższych wyborach

    Odpowiedz
  • MATKA POLKA(2008-07-31 20:13) Zgłoś naruszenie 00

    Za pieniądze na te wymyślane szkolenia i przekwalifikowania lepiej twórzcie miejsca pracy dla młodych a potem szkolcie.Co po szkoleniach jak nie ma pracy.Rocznik 1954 urzędnik stary,głuchy,ślepy/kobieta/menopauza,r ak z którym trzeba pracować zostanie przekwalifikowana na babcię klozetową,szatniarkę,dozorcę,głucha ślepa to sie nada.To sa pomysły Rządu na czele z Panią FEDAK.Skandal,smiech przez łzy.To kochana Polska drogie panie tak nam podziękują za wychowanie po 2,3,4 dzieci.Dziś młodzi nie chcą mieć dzieci by ich nie czekało to co mają nasze.Wolą wyjeżdzać do Irlandii,Niemiec i podcierać d..py.To jest Polska właśnie dla Polaków i Polek.

    Odpowiedz
  • angielski polak(2008-07-31 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    Już dziś POLKI i POLACy z Angli,Irlandii,Niemiec dziekują Panu Premierowi za ich los.Współczują matkom i pomagają,pocieszają.Aby do wyborów drugi raz się nie dadza nabrać.Dalej nie ma do czego wracać.

    Odpowiedz
  • lata pracy(2008-07-31 20:45) Zgłoś naruszenie 00

    KOCHANI! Trzeba do upadłego pisać, że istotne są tylko lata pracy/ składkowe i nie; proporcja:2/3 do 1/3 i nie odpuszczać; może coś dotrze do "sprawujących władzę" z naszego przecież wyboru!

    Odpowiedz
  • resonable(2008-07-31 22:28) Zgłoś naruszenie 00

    w koncu ktos was wezmie za mordy

    Odpowiedz
  • Krystyna - prac.umysłowa(2008-07-31 22:30) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram, powinny liczyć się tylko i wyłącznie lata pracy - a nie wieku, fizyczna praca wcześniej wykańcza człowieka, umysłowa ju tak nie - zakładam ,że służy zdrowie. Wiem to z doświadczenia - mam 40 lat pracy , - umysłowej 59 lat życia ii nadal pracuję, jednak 3 moje siostry /młodsze/po ciężkiej fizycznej pracy akordowej już od 4 lat nie pracują, bo nie mają siły / już się wyeksploatowały pobierją po 500 zł zasiłku emerytalnego / do kiedy ? nie wiadomo są to roczniki 1954 i młodsze/. Dlaczego to tak trudno zrozumieć - wiem na stanowisku posła i itp. chciałobysię być aż do śmierci a może i dłużej?
    Proszę się zastanowić nad tym co piszą ludzie pracy, wnioski są tu oczywiste.

    Odpowiedz
  • Tak Wam wyprali MÓZGI --nikt z WAS nie ma racji(2008-07-31 22:52) Zgłoś naruszenie 00

    Nam łaski nie robi ---Każdy powinien iść na emeryturę kiedy zechce bez względu na wiek pod warunkiem ,ze zgromadzi kapitał wystarczający co najmniej na najniższą emeryturę licząc do średniego życia ubezpieczonych w danej grupie zawodowej> z zakazem pracy, chyba ,że zrezygnuje z emerytury<.. To są Jego składki i pieniądze i żaden Rząd nie ma prawa decydować za odkładającego na emeryturę kiedy mu wolno iść.
    Inaczej to jest zwykłe złodziejstwo!!!
    skoro Rząd uważa ,ze minimalna emerytura wystarcza na życie? -- wola ubezpieczonego,to przecież jego składki. Dostrzegam tu możliwość likwidacji problemu bezrobocia i wcześniejszych emerytur ze względu na warunki pracy- po prostu każdy odchodzi kiedy chce!!!

    Odpowiedz
  • unreasonable(2008-08-01 00:57) Zgłoś naruszenie 00

    reasonable /67/ możesz jaśniej: kto kogo ma wziąć za buzię? skojarzenie nieładne;
    wyjaśnij!

    Odpowiedz
  • madzia(2008-08-01 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    ograniczenie pani minister pensji do minimum wpłyniew pozytywniw na gospodarkę

    Odpowiedz
  • alojzy(2008-08-01 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    A wyrzucenie jej z ministra, korzystnie wpłynie na nią samą, bo powinna iść na emeryturę. Będzie miała dużo czasu na czytanie tych bredni, co mówi.

    Odpowiedz
  • Wanda(2008-08-04 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby pani minister była mężczyzną to bym powiedziała że zamieniła się z chu..m na głowy , ale że jest kobietą to napisze że jak ktoś się cipą urodził to kanarkiem nie będzie .

    Odpowiedz
  • alka(2008-09-15 22:04) Zgłoś naruszenie 00

    wszyskim zabrac przywileje kto powiedział ze policjantem ,wojskowym ,czy nauczycielem trzeba być przez całe zycie zawodowe trzeba ich wszystkich przekwalifikowac i niech zap...ja jak wszyscy do 60 lub 65 lat i tak mozna mowic o sprawiedliwosci

    Odpowiedz