Zamiast przywrócenia do pracy wyższe odszkodowanie

autor: Izabela Rakowska-Boroń31.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 29.10.2008, 14:52

Ministerstwo Pracy przygotowuje nowelizację kodeksu pracy, likwidującą instytucję przywrócenia do pracy. Pracownicy będą mieć prawo co najmniej do sześciu pensji odszkodowania za wadliwe zwolnienie. Związki zawodowe zgodzą się na proponowane przez rząd rozwiązanie, ale chcą, aby odszkodowanie było wyższe.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

 • Panie Januszu --zostaw Pan tą decyzję pracownikom ....(2008-07-31 09:01) Zgłoś naruszenie 00

  "Nie ma sensu, żeby pracownik wracał do pracy po wcześniejszym zwolnieniu i pracował w złej atmosferze - podkreśla Janusz Łaznowski, członek prezydium Komisji Krajowej NSZZ Solidarność."

  Odpowiedz
 • lotto53(2008-07-31 09:11) Zgłoś naruszenie 00

  Tradycyjnie solidaruchy zgadzają sie bo Towarzystwa Wzajemnej Adoracji to nie dotyczy tak jak z tym góralem co wszystko by partii oddał poza owcami...bo te ma. Najwyższa pora aby sądy wzięły się do pracy i miały zawity czas na orzekanie w sprawach przywrócenia do pracy np. 6 miesiecy, a nie proste sprawy toczą się latami. To kpina z prawa i aspiracjami Państwa Prawa.

  Odpowiedz
 • zwolniny pracownik(2008-07-31 09:52) Zgłoś naruszenie 00

  zWIĄZKI ZAWODOWE TO LIPA DBAJĄ TYLKO O WŁASNE DUPY I INTERESY MAJĄTKI A NIE O PRACOWNIKÓW. Działacz związkowy będzie mógł przywrócony do parcy ale inny pracownik nie- SOLIDARNA - sprawiedliwość. śmiechu warte.

  Odpowiedz
 • xyz(2008-07-31 10:29) Zgłoś naruszenie 00

  Wreszcie cos rozsadnego...
  Dosc socjalizmu, ktory tak naprawde uderza w pracownikow...

  Odpowiedz
 • Wazelinka Rządu....(2008-07-31 12:15) Zgłoś naruszenie 00

  przyglądam się Gazecie Prawnej i doszedłem do wniosku ,że jest to tuba propagandowa Rządu. Szkoda ,że tak niegdyś poczytna gazeta została sprowadzona do tak niskiego poziomu. Brak niezależnego dziennikarstwa ,o czym świadczą posty pod informacjami ,przeraża.
  Jeżeli macie szanowni Internauci inną dobrą gazetę informującą o Zmianach Prawnych gdzie dziennikarze odważniej wskazują na brak zdrowego rozsądku w Polsce -bardzo proszę podzielcie się wiedzą bo tego wazeliniarstwa bezkrytycznego tu nie można już czytać.

  Odpowiedz
 • WK(2008-07-31 14:42) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli wejdzie te przepisy to raj dla pracodawców. Zacznie się zwalnianie niewygodnych pracowników. Ludzi z kompetencjami zastąpi się rodzinką itp. On lub ona mi się niepodopa to ją z zwolnię, zmieni się układ polityczny to już mogę przeciwników zwalniać. Według mnie to głównie da zmiana przepisów. Jeżeli związki zawodowe są za tym to one nie powinny się nazywać związkami.

  Odpowiedz
 • pracownik dużego zakładu(2008-07-31 17:35) Zgłoś naruszenie 00

  Związkowcy to ludzie - filary swoich pracodawców, wykonują otrzynane od nich "zlecenia", nie bronią interesów pracowników, lecz pracodawców, których wspoera sztab kolesiów. Kpina!

  Odpowiedz
 • mifin@wp.pl(2008-07-31 19:40) Zgłoś naruszenie 00

  Pracodawca prywatny zapłaci z własnej kieszeni, a z jakiej zaplaci to odszkodowanie pracodawca - na przyklad - urząd administracji publicznej? Tu już nie będzie żadnych hamulcy, nawet i tych finansowych. I tak za wszystko zapłaci Skarb Państwa, czyli my wszyscy.
  Piękny pomysł. To chyba element programu wspierania rodzin? Co urząd, to rodzinny interes. Analfabeta będzie robił za głównego specjalistę, mechanik po zawodówce będzie pełnomocnikiem ds. środków unijnych, itd., itp.
  Wyleci każdy, kto nieostrożnie powie o ustosunkowanym koledze lub co gorsza przełożonym, że są matołami, luc wręcz złodziejami.
  Już widzę składy personalne komisji przetargowych - Antka kobity szwagra teść i ciocia ze strony kuzynki.
  Budżet jest obszerny. Wytrzyma odszkodowania i wytrzyma znikanie - w niewiadomy sposób - finansów publicznych i środków unijnych.
  Do czasu.

  Odpowiedz
 • Pięny pomysł na pozbycie się niewygodnych i nie uległych(2008-07-31 22:45) Zgłoś naruszenie 00

  teraz będą pracować tylko Ci co łamią przepisy BHP lub zgadzają się oszukiwać.

  Odpowiedz
 • Zbigniew(2008-08-01 13:22) Zgłoś naruszenie 00

  Minęło już 4 lata od czasu bezprawnego zwolnienia z pracy i w dalszym ciągu pozostaję bez pracy, a sprawa w dalszym ciągu toczy się w sądzie, to kto mi zapłaci za czas pozostawania bez pracy w przypadku wygranej

  Odpowiedz
 • tiros(2009-05-31 21:02) Zgłoś naruszenie 00

  to nieprawidłowo zwolniony pracownik powinien określić czy chce powrotu do pracy czy odszkodowania i tyle. Jasne jest także ze odszkodowanie wynoszące maksymalnie 3 miesiące jest śmieszne w porównaniu do straty pracy czy odszkodowań prezesów cwaniaków wynoszących po kilka milionów nie jest satysfakcjonujące Odszkodowanie w przypadku nieprawidłowego zwolnienia powinno wynosić co najmniej 12 pensji byłoby rozsądnym zabezpieczeniem przed skutkami zwolnienia ale i w tym wypadku wybór powinien być po stronie pracownika

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane