W urzędach pracy mają powstać centra aktywizacji zawodowej

autor: Paweł Jakubczak31.07.2008, 03:00

Centra aktywizacji zawodowej w PUP będą zajmowały się wyłącznie aktywizowaniem bezrobotnych, a nie wypłatą zasiłków.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (14)

  • aktywizacja bezrobotnych(2008-07-31 06:59) Zgłoś naruszenie 00

    Może od razu powiedzieć , że w takich centrach będą pracować ludzie z poszczególnych partii i agitować na wzór PZPR. Ci co się zapiszą będa mieli certyfikat i nie do końca chodzi o pracę , ale otrzymają zapłate za aktywizację i będą dyspozycyjni.
    Zamiast na aktywizację pieniądze przeznaczyć na budowę nowych zakładów pracy , a problem bezrobocia sam się rozwiąże.

    Odpowiedz
  • MB(2008-07-31 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    Masz rację przedmówco, ponieważ z pustego i Salomon nie naleje.

    Odpowiedz
  • Steff(2008-07-31 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    URZĘDY PRACY do LIKWIDACJI, to miejsce nierobów czekających na nierobów, kto chce , ten znajdzie prace.

    Odpowiedz
  • MB(2008-07-31 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    Do Steff: powiedz gdzie to już idę, jestem gotowa do pracy od 14 lat.

    Odpowiedz
  • filozus(2008-07-31 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    NIECH RZĄD WRESZCIE WYTŁUMACZY ZUS-OWSKIM APARATCZYKOM, ŻE NIE MOŻNA SZYKANOWAĆ BEZROBOTNYCH ZA ICH AKTYWNOŚĆ ZAWODOWĄ!
    Dyrektor oddziału ZUS we Wrocławiu Antoni Malaka i szef prawników tegoż oddziału ZUS Zbigniew Rak przyłapani na okłamywaniu swoich warszawskich zwierzchników i sądu. Oszukiwali, by zatuszować sabotowanie polityki prozatrudnieniowej rządu i bezprawne represjonowanie bezrobotnego za jego aktywność zawodową. Wpisz w wyszukiwarce: Bloger Adam Kłykow i czytaj „ZUS – szczyt głupoty”. Coś ze świata absurdu, legislacyjne polish jokes.
    Wszystkich niezainteresowanych przepraszam za te powtórki, ale dopóki na prawniczy debilizm urzędników ZUS nie reagują nadzorujące tę instytucję Kancelaria Premiera oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - dopóty mam zamiar być tą kroplą, która drąży skałę...

    Odpowiedz
  • aktywizacja bezrobotnych(2008-07-31 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    MB. Nie czekaj tylko aktywizuj się . Może zatrudnią cię na przy liczeniu głosów na w nadchodzących wyborach

    Odpowiedz
  • Steff(2008-07-31 23:33) Zgłoś naruszenie 00

    Do : MB , jeśli w młodości nie chciało się nosić teczki to teraz trzeba nosić woreczki, a pracy jest pełno, jesteś zwykłym leniem i niedorajdą, 14 lat bez pracy, skandal.

    Odpowiedz
  • Beny(2008-08-02 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    "14 lat bez pracy, skandal."?
    Prrrr! Wstrzymaj swe osądy pochopne o Wszechwiedzący(a)!
    Może ta Pani była tzw gospodynią domową. Toż to byłby dopiero "skandal", prawda?? :P
    Wogóle skoro żeś taki/taka Wszystkowiedząca to do polityki trza iść.
    Tam takich matołów pełno.
    "URZĘDY PRACY do LIKWIDACJI"?
    I ośrodki pomocy społecznej i wielka orkiestra świątecznej pomocy i zusy i wojsko i policja i i..i...i..
    Anarchi się zachciewa???
    Obowiązkiem Państwa jest zarówno dbać o takich Omnibusów jak Ty, jak i o tych mniej zaradnych.

    Odpowiedz
  • kamka(2008-08-04 20:07) Zgłoś naruszenie 00

    mam 2.5-letnia corkę i urząd pracy każe mi isc do pracy,nie wazne ze nie mam z kim zostawic dziecka,mam pracowac juz teraz!!!mialam taki plan za rok bo wtedy wysle corke do przedszkola,a teraz nie ma jajuz nawet sie dostaĆ,dziadki daleko i co dalej poradzcie bo mi w tym kraju żyĆ się już nie chce,nikogo nie obchodzi fakt,że ja też pracuję tylko w domu wychowując dziecko!!!

    Odpowiedz
  • pośrednik pracy(2008-08-07 22:17) Zgłoś naruszenie 00

    Kama ubezpieczenie zdrowotne masz przy pracującym mężu,wyłącz sie ze ewidencji osób bezrobotnych, tacy jak ty podnoszą wskażnik bezrobocią,są zarejestrowani a nie chcą pracy.

    Odpowiedz
  • licencjonowany pośrednik(2008-08-07 22:23) Zgłoś naruszenie 00

    Nie musza być wydzielone Centra,ale dały by gwarancę,że pośrednicy zajmowaliby się tylko aktywizacją osób bezrobotnych.Dzisiaj przyjmujemy oświadcznia dotyczące składek zdrowotnych, dochodów,wyznaczania terminów bezrobotnych, podbijamy legitymacje ubezpieczeniowe co miesiąc każdemu zarejestrowanemu bezrobotnemu itp,kiedy zajmować się prawdziwym pośrednictwempracy.Wszyscy administrujemy,,,Pracuję 17 lat ale takiej biurokracji w PUP nie było.

    Odpowiedz
  • wnerwiony(2008-08-18 21:54) Zgłoś naruszenie 00

    a kiedy pan boni zapyta się jakie pomysły mają sami zainteresowani czyli bezrobotni. najciemniej pod latarnią. nigdy nie był w urzędzie pracy tak jak minister pracy i oni wiedzą co bezrobotnym jest potrzebne? g...o ich interesują bezrobotni tak jak urzędników w up. jak sobie wyobraża wielki doradca pracę z bezrobotnymi jak teraz są olewani bezrobotni przez królewny w urzędach?. praca ich polega na zarejestrowaniu i wyplaceniu zasiłku. A gdzie jest ja pytam szukanie pracy dla bezrobotnych przez królewny? I jeszcze jedna rzecz. czy bezrobotni to są śmiecie , że oferuje im się pracę za ochłapy. niech pracodawca sam zapieprza . Gdzie ta druga Irlandia? panie Boni i Donku jakie tam są podatki od płacy . może niewiecie , to się spytajcie.

    Odpowiedz
  • titi(2008-08-21 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    ja mam podobna sytuację jak Kamka mam 6 miesięczne dziecko (złobka nie ma) z tym ze ja nie moge się podłączyć pod ubezpieczenie męża bo moj mąż studiuje dziennie a urząd pracuy juz chce mnie wysłać do pracy. Z kim mam zostawić mała ? ??? moze ktos cos poradzi,,,

    Odpowiedz
  • Jola(2008-09-01 19:14) Zgłoś naruszenie 00

    Moża za 90 zł rocznie ubezpieczyć się w firmach ubezpieczeniowych i spokój ze zgłaszaniem się do UP a masz ubezpiecznie zdrowotne.

    Odpowiedz