Wojskowi emeryci są dyskryminowani

autor: Artur Radwan31.07.2008, 03:00

Przepisy dotyczące funduszu socjalnego dyskryminują emerytów i rencistów wojskowych, którzy nie zamieszkują wspólnie z członkami rodziny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • MARK(2009-01-07 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    witam-to rząd AWS a można powiedzieć ze ludzie obecnie bedecy w Po i PiS zmienili zasady waloryzacji emerytur wojskowych-ode szlem na emeryturę w 1996roku - i obecnie okazuje się ze sierżant który odejdzie po tylu latach co ja 35 będzie miał emeryturę większa niż ja prawie o 800zl -ja bylem oficerem i gdzie tu sprawiedliwość-jeśli zmieniano zasady to chyba ci co odchodzili przed zmianami powinni zachować nabyte uprawnienia tak mówi konstytucja i prawo gdzie twierdzi się ze nie działa w wstecz-proponuje BY RZĄD PODJĄŁ DECYZJE O PRZELICZENIU EMERYTUR MUNDUROWYCH NA NOWO -TO BĘDZIE SPRAWIEDLIWIE LUB WRÓCIŁ DO ZASADY ZE 75% AKTUALNIE OBOWIĄZUJĄCEGO WYNAGRODZENIA TO BĘDZIE SPRAWIEDLIWE

    Odpowiedz
  • grzegorz(2008-09-11 20:42) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem emerztem wojskowym od 1995 roku. Od dziesieciu lat prowady spolke z o.o. Zarabiam 10000 zl netto. Nie moge zawiesic calkowicie emeryture. Place wsyzstkie skladki + emerytalne, rentowe. Nie mam mozliwosci zwaloryzowac podstawy wyliczenia emerytury. Moja emerytura bedzie wynosic 1900 zl. Super+politycy ustawili emerytow wojskowych na poziomie dziada. Nie wykluczone, ze jak oslabne kaza mi spieprzac.

    Odpowiedz
  • kk(2008-09-08 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    To uderzanie w sluzby mundurowe wrecz zoologiczna zazdrosc,majac tylko przed oczami kase,wcale nie wieksza a obecnie mniejsza od wielu grup zawodowych,dokonajcie analizy o ktorych grupach sie nie mowi na wszelkich forach,a dojdziecie do prawdy,wynika z tego ze zabierajacy glos to w wiekszosci platfusy i nigdy nie bedacy mieli mozliwosci zobaczyc w rzeczywistosci,od srodka.A moze by tak niektorzy ciekawscy zaczeli zglaszac sie na ochotnika,stanowiska czekaja,kasa tez,mozecie zwiedzac na koszt panstwa np.takiue kraje jak Afganistan,Irak itp.Abyscie nie byli samotni w tych wojazach przydzielac sie bedzie przy kazdym wyjezdzie,kazdemu po 10 parlamentarzystow do waszej ochrony. Zapraszamy do polizania tego miodu w pasiece.

    Odpowiedz
  • morfeusz(2008-09-07 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    Szczególnie dla Adama... Wcześniejsze emerytury tzw. służb mundurowych nie są relkitem, jak pan to wyraził, totalitarnego komunizmu... System wcześniejszych emerytur doskonale funkcjonuje w krajach zachodnich, gdzie żołnierz po zakończeniu służby może liczyć na pomoc państwa w zatrudnieniu w tzw gospodarce uspołecznionej( w Polsce mam wrażenie że pomoc ta jest niestety teoretyczna)... Po drugie, rodziny wojskowych w swoich szeregach... mają także bezrobotnych( niestety nie żyją te rodziny w jakiejś innej rzeczywistości niż reszta społeczeństwa). Po trzecie, po 15 latach służby emerytura wynosi 40%... a tak zwana pełna po 30latach to 75%... Po podjęciu pracy emeryt wojskowy płaci wszystkie składki ubezpieczenia społecznego, w tym między innymi rentową( choć nigdy już nie zostanie rencistą... ). Przepraszam za szereg skrotów. Proponuję także więcej zrozumienia, tak z jednej jak i drugiej strony.

    Odpowiedz
  • emeryt wojskowy(2008-08-06 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    Po 15 latach jest tylko 45%.A 75% jest po 25 latach służby.Zostaliśmy oszukani ponieważ rząd AWS wprowadził 75% podstawy ale rewaloryzacja zaraz jak podwyżka dla kadry.A rząd SLD zmienił rewaloryzację na ogólne zasady i tak oszukał emerytów wojskowych.Już widzę tych chętnych co chcą w wojsku 12 lat służyć.

    Odpowiedz
  • :-((2008-08-06 07:06) Zgłoś naruszenie 00

    Do mark
    Nie tylko ich innych też
    Ale i ta jest nie żle 15 lat co z tego że 75 % ale i tak nie zła kasa
    A ponadto czy wojsko płaci składki ???

    Odpowiedz
  • Nomenklatura aktualna(2008-07-31 13:02) Zgłoś naruszenie 00

    Być może emeryci wojskowi mają troche gorzej nżz mieli za komuny, ale nie mają tak jak pozostali emeryci. Poza tym rodziny wojskowych nie mają w swoich szeregach bezrobotnych. Jakoś tak się szczęśliwie układa, że wszyscy nie mają problemu z pracą.

    Odpowiedz
  • mark(2008-07-31 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    witam-proponuje Ci abys sam poszedl sluzyc w wojsku i zobaczysz jakie to uprawnienia maja ci ludzie -wykiwano ich z emeryturami za rzadu AWS-bo zmieniono ustawe -niepytajac sie onic-jesli ja zmieniano to powinni im przeliczyc emerytury na nowo a nie pozostawiono 75%-tworzy sie nowy stary portwel juz teraz ci co odeszli wczesniej maja nieraz mniej niz powinni miec-TU WIDZE ROLE MINISTERSTWA i zwiazkow zawodowych by powrócic do starej zasady która funkcjonuje w calej europie caly czas 75% aktualnej stawki na danym stanowisku

    Odpowiedz
  • adam(2008-07-31 12:19) Zgłoś naruszenie 00

    Zarówno z uwagi na termin uzyskiwania uprawnień emerytalnych, jak i ich wysokość emeryci mundurowi są rażąco uprzywilejowaną grupą społeczną w stosunku do reszty społeczeństwa !. Nie ma na to najmniejszego uzasadnienia i stanowi to relikt totalitarnego komunizmu.

    Odpowiedz