Będzie można doliczyć pracę w Kanadzie i USA, ubiegając się o emeryturę w ZUS

autor: Paweł Jakubczak30.07.2008, 03:00

Od stycznia zaczną obowiązywać umowy o zabezpieczeniu społecznym między Polską a Kanadą i USA.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • krystyna(2009-10-02 11:18) Zgłoś naruszenie 01

    Moj maz ma Canadyjska emeryture i mieszka w Polsce canadyjska strona zabiera mu 15% od tejze emerytury dlatego ze mieszka w Polsce czy moze mi ktos pomoc dowiedziec sie czy to jest zgodne z prawem.

    Odpowiedz
  • slonceiwiatr@poczta.onet.pl(2009-04-07 16:16) Zgłoś naruszenie 10

    Bardzo dokladne informacje na temat emerytur kanadyjskich w swietle nowej umowy publikowane sa w kanadyjskim magazynuie "Polonijny Konsultant" juz od kilku lat. Mozna dowiedziec sie jak jest zbudowana i naliczana emerytura i jakie jej czesci moga ulec redukcji z uwagi na nowa umowe o zabezpieczeniu spolecznym.

    Odpowiedz
  • Leszek les_pa_ca@yahoo,com(2009-02-11 02:51) Zgłoś naruszenie 00

    Do Pana Krzysztofa, czy otrzymal Pan odpowiedz ?
    Jestem w podobnej sytuacji(dokumenty z Polski Ksiazeczka Ubezpieczeniowa 17 lat ,Kanada 25 lat pracy do osiagniecia pelnej emerytury 4 lata.
    Pozdrawiam Leszek

    Odpowiedz
  • ribap@poczta.onet.pl(2009-01-27 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    Macieju, czy mozesz przyblizyć nam swoje stwierdzenie? Dlaczego tak moze się zdarzyć? moja mama przepracowała 20 lat w Polsce i 10 w USA( ma zieloną karte), zastanawia się co ma robić. Proszę o rady.

    Odpowiedz
  • Maciej@mail2northpole.com(2009-01-14 03:08) Zgłoś naruszenie 00

    To niestety nie oznacza , ze dostaniemy wiecej. Kto tknie emeryture z Polski
    moze straci nawet 50% emerytury z USA. Ladnie , co?

    Odpowiedz
  • krzysztof(2009-01-11 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    Czy to oznacza ze ta umowa obowiazuje takze Kanade na zasadzie wzajemnosci? Czy to bedzie zalatwiane w taki sposob ze jesli ja mam przepracowane w Kanadzie 22 lata i przejde na emeryture kanadyjska przy 65 latach to bedzie mi doliczona do CPP jakas suma za 18 lat pracy w Polsce? W jaki sposob mam udowodnic w Kanadzie ze przepracowalem kilkanascie lat w Polsce?

    Odpowiedz
  • sabineczka12@yahoo.pl(2008-11-16 19:01) Zgłoś naruszenie 00

    zgadam sie ze stwierdzeniem pana Aleksandra!!! Jestem w takiej samej sytuacji mam przepracowne w Polsce 43 lata a w USA 10 lat i tez nie posiadam zielonej karty - wszystko opłacane tzn. polskie i amerykańskie podatki. co dalej robić?

    Odpowiedz
  • aleksander(2008-11-02 01:00) Zgłoś naruszenie 00

    W kwestii emerytur jest mowa o legalnych rezydentach czyli posiadajacych zielone karty a jak sie ma sprawa z osobami nie posiadajacymi zielonych kart a zatrunianych,placacych podatki i skladki social security w USA ?

    Odpowiedz
  • wieslaw(2008-08-08 01:01) Zgłoś naruszenie 00

    bardzo dziekuje za wyjasnienie tematu ,prawa do emerytury Polska-Kanada-USA,potrojne dzieki dla GP.pl

    Odpowiedz