Wzrośnie pomoc dla żołnierzy i ich rodzin

autor: Bożena Wiktorowska25.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 28.10.2008, 12:42

O prawie 382 zł zostanie podniesiony próg dochodów uprawniający rencistów lub emerytów wojskowych do otrzymania pomocy socjalnej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • emeryt(2009-01-29 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    popieram p.emeryta od 1992 -rząd powinien wraz z ministrami od służb mundurowych przestrzegać prawa i konstytucji a zgodnie z tym ponownie przeliczyć emerytury wszystkim tym którym niesłusznie biura emerytalne MON i MSWiA od 1999 roku nienaliczaja emerytur zgodnie z obowiązującymi przepisami gdyż prawo nie działa w wstecz a tym bardziej ze biura te naruszyły obowiązujące przepisy i konstytucje-wszyscy emeryci i renciści służb mundurowych powinni rzadac by zgodnie z prawem przeliczono im ponownie emerytury wg zasad na których odchodzili na emerytury przed 1999roku

    Odpowiedz
  • eneryt inwalida Igrupy 38 lat służby(2009-01-21 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    Nalleźy zreformowac system emerytalny,którego zasady powinny byc. stałe Trzeba ten chałos uporzdkowac.

    Odpowiedz
  • emeryt od 1992(2009-01-08 20:32) Zgłoś naruszenie 00

    Nie życzę sobie jałmużny.Komu służy to mydlenie oczu.Niech Dyrektor Biura Emerytalnego naliczy mi emeryturę zgodnie z ustawą,która obowiązywała w dniu mojego odejścia.Przyznawać pomoc socjalną oficerowi po 30 latach służby jest urąganiem jego godności.

    Odpowiedz
  • czeslawz@interia.pl(2008-11-05 17:10) Zgłoś naruszenie 00

    Zołnierz pomoc socjalną ,a ja kaleka od urodzenia.Jak stawałem na stawkę
    wojskową dostałem kategorię zdrowia kat.E całkowicie niezdolny do służby
    wojskowej,MOPS wystąpił do ZUS o rentę socjalną nie otrzymałem i powstaje
    DONALD kubańska ruletka wasze ustawy to totoloto.

    Odpowiedz
  • emeryt z 1 gr inwalidzką(2008-09-02 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    Jak często można się ubiegać o pomoc socjalną?emeryt z

    Odpowiedz
  • Czytelnik(2008-08-15 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    Czy podniesienie progu dotyczy rodzin, czy tez osob prowadzacych samotnie gospodarstwa domowe ,pytam poniewaz stego co wiem byly wczesniej dwa progi jeden dla rodzin idrugi dla osob samotnie mieszkajacych dla nich wynosil ok.1622.85 czy on tez wzrosnie tylko do kwoty 1717,98.Prosze o odpowiedz?

    Odpowiedz
  • Paamon(2008-08-15 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    A co zmozliwoscia otrzymania pomocy socjalnej dla rencistow wojskowych pierwszej grupy samotnie mieszkajacych niejednokrotnie po przejsciu na rente placacych alimenty na dzieci ,a dochod ich przekraczac bedzie i tak po odliczeniu dodatku pielegnacyjnego mozliwosc uzyskania pomocy socjalnej bo przekrocy 50zloty ten prog czyli 1717.98zloty.Czy pomyslal ktos o nich?

    Odpowiedz
  • emerty(2008-07-31 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    papier przyjmnie wszystko a rzeczywistosc jest iina nikt sie nie interesuje rodzina i bylym żolnierzem

    Odpowiedz