Posłowie opozycji za wcześniejszymi emeryturami dla nauczycieli

17.07.2008, 18:37; Aktualizacja: 17.07.2008, 21:12

Posłowie opozycji z sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży opowiadają się za możliwością przechodzenia przez nauczycieli na wcześniejsze emerytury. Swoje zdanie wyrazili podczas czwartkowego nadzwyczajnego posiedzenia komisji poświęconego tej kwestii.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (26)

  • pina(2008-08-24 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    Na co 65 fikający koziołki, wystarczy 50 letni wykończony psychicznie dziećmi sekretarki i innych. Zapraszam wszystkich do pracy w tym zawodzie (tylko najpierw niech się wykształcą) wystarczy na 2 lata a potem do dyskusji. Zapewniam że odechce im sie takich komentarzy. Zobaczą czy to tylko 18 godzin. 18 z normalnymi dziećmi to sielanka, ale zdecydowanej większości uczniów niestety coś brakuje, tak jak ich mamusiom, przede wszystkim kultury i wychowania.

    Odpowiedz
  • kinia(2008-08-13 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    Chciałbym zobaczyć 65- letniego nauczyciela wychowania-fizycznego, który pokazuje uczniom jak wygląda przewrotka czy mostek"
    A ile lat mają trenerzy drużyn sportowych np. Ben Haker?

    Odpowiedz
  • Ula(2008-08-01 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumię tej nowej ustawy,ja miałam wybór albo przystąpić do funduszu emerytalnego wypłaconego z ZUS albo z OFE.Ja cały czas jestem w ZUS,a tu się dowiaduję,że moją emeryturę będzie mi naliczał wypłacał OFE u którego będę miała na koncie uzbieranych pieniędzy.Jak może mi naliczać OFE na który sie nie zgodziłam.Jeśli by tak miało być to ta ustawa powinna być zgłoszona do Trybunału Konstytucynego.

    Odpowiedz
  • Stasia(2008-08-01 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    A co z kobietami,które pracują w innych zawodach mają lat pracy 36 a niemogą iść na emeryturę bo nie mają wieku.
    Uważam,że kobiety,które przepracują 35 lat na zasłużoną emeryturę a mężczyżna 40 lat pracy .
    Nauczyciel 30 lat pracy na emeryturę może sobie pójść.
    Proszę wszystkie związki zawodowe aby te emerytury jeszcze o 1 rok zostały przedłużone,po to aby dobrze przygotować tę ustawę emerytalną.

    Odpowiedz
  • N.A.(2008-07-25 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    Kogoś kto uważa ,że nauczyciel pracuje 18 godzin zapraszam do szkoły.Zebrania,wycieczki,szkolne uroczystości, sprawdzanie prac,przygotowanie do lekcji, szkolenia w "wolnym czasie" kosztem własnej rodziny i za własne pieniądze, konferencje - to wszystko to nie jest 18 godzin.A poza tym nie wiem jak w innych szkołach ale u nas nie ma czasu na pogaduszki bo są dyżury, zajęcia wyrównawcze bezpłatnie prowadzone przez nauczycieli i konsultacje z rodzicami.Zawsze twierdziłam , że nikomu nigdy nie broniono być nauczycielem - a dlaczego niektórzy nie chcą? Przecież to taki "łatwy zawód".Najlepiej pisać bzdury w dodatku z błędami. Nawet nie będę czytać komentarzy do mojego głosu bo widzę , że najwięcej mają do powiedzenie Ci, którym wiedzę tłoczono do głowy. I dzisiaj chcą zabłysnąć.Ale czy mają czym??? N.A.

    Odpowiedz
  • Leo(2008-07-22 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    Jak tak dalej pouogólniamy,to KAŻDY wożny pije w pracy,a sekretarka maluje
    paznokcie przy biurku i warczy na interesantów.No i kradnie materiały biurowe.
    Więc przestańmy uogólniać.

    Odpowiedz
  • Alutka(2008-07-22 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Masz rację i TY sekretarko i woźny. Nr 5 napisał, że nauczyciele gardzą sekretarkami. Nauczyciele gardzą różnymi ludźmi, dlatego tyle pogardy w tych komentarzach dla nich

    Odpowiedz
  • wożny(2008-07-21 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    Do 18

    Masz rację sekretarko nauczyciel jakby miał 5 min. poświęcić za darmo uczniowi, to by się rozchorował. To niesamowici materialiści.

    Odpowiedz
  • szkolna sekretarka(2008-07-20 19:22) Zgłoś naruszenie 00

    Do 17

    Czasami plotkujemy z Wami nauczycielami. Tacy jesteście zajęci, że lekcji wyrównawczych nie chcecie prowadzić, bo Wam nie płacą, ale na pogaduszki macie zawsze czas, a też Wam nie płacą.

    Odpowiedz
  • do 4(2008-07-20 18:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ty sekretarko szkolna faktycznie możesz siedzieć do 65 lat przeciez wy nie macie wogóle co robić tylko,ploty,wlasne przy okazji interesy,za co wy wogóle odpowiadacie .Nie czepiaj sie nauczycieli a wogole to wstyd ,że w swoje gniazdo paskudzisz,fe.Idz na zasilek...

    Odpowiedz
  • maestro(2008-07-18 18:49) Zgłoś naruszenie 00

    15: Kwiatuszku ty mój przez tyle lat tyrasz jak wół po to żeby dostać ochłapy,kichaj na to wszystko i otwieraj nowy biznes.Kapuchy masz wtedy skolko godno.

    Odpowiedz
  • Łatwa(2008-07-18 18:18) Zgłoś naruszenie 00

    A prostytutki ? - dla nas przede wszystkim powinny być wcześniejsze emerytury - kto weźmie 60- latkę ? Długo mamy jeszcze dawać ???
    A pracujemy w szczególnie ciężkich warunkach

    Odpowiedz
  • Mural(2008-07-18 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    Jakby mnie dotyczyły pomostówki/w wieku 55 lat/,to bez łachy miałabym 35 lat pracy +4 nieskładkowe.Z moich składek ktoś dostaje emerytury,choć od 10 lat podobno mamy już indywidualne konta.Dlaczego ma mnie obchodzić,skąd dla mnie na to wezmą?

    Odpowiedz
  • ...(2008-07-18 16:53) Zgłoś naruszenie 00

    Płacić więcej i skończyć z przywilejami. Proste. Nikt nie będzie narzekał. Teraz ludzie odchodzą na wczesne emerytury żeby dalej pracować na czarno lub niepełny etat a emeryturę traktują jak dodatek. Tylko, że ktoś za to płaci: informatyk, murarz, sekretarka itd.

    Odpowiedz
  • Tadeo(2008-07-18 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Sekretarki i motorniczy oraz inne niepedagogiczne zawody:przeczytajcie uważnie tytuł artykułu."Posłowie opozycji za wcześniejszymi emeryturami dla nauczycieli".DLA NAUCZYCIELI!!!Znajdźcie sobie artykuł o was i przestańcie polewać nas gnojówką.

    Odpowiedz
  • Mural(2008-07-18 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    Niech każdy sam walczy o siebie,każda grupa zawodowa.A nie, rzucamy się do gardła sobie ,zamiast walczyć ze wspólnym wrogiem.To takie polskie i dlatego rzadko udaje się nam cokolwiek wywalczyć.TYPOWE.

    Odpowiedz
  • ABAJA(2008-07-17 23:21) Zgłoś naruszenie 00

    ZACZĘŁAM PRACĘ W 1970 R. PRZEPRACOWAŁAM 38 LAT I NIE MOGĘ IŚĆ NA EMERYTURĘ BO SĄ INNI, KTÓRZY MOIM KOSZTEM BĘDĄ SIĘ OBIJAĆ. JA MAM TAKZE PRAWO W TYM KRAJU BYC TRAKTOWANA NA RÓWNI Z BELFRAMI. ONI PRACUJA 18 GODZ. TYG. A JA 50 I WIECEJ GODZ. TO WSTYD BY WETERANOW PRACY ZAPEDZAĆ DO GROBU. CZY ZZ POMYSLA W KOŃCU O INNYCH GRUPACH ZAWODOWYCH. CZY W TYM KRAJU NIEWOLNICTWO SPRAWIA RZĄDZACYM PRZYJEMNOŚĆ. DLACZEGO PIS NIE POMYŚLAŁ O SPRAWIEDLIWEJ USTAWIE. DLACZEGO NASZYM RZADOM POTRZEBA 20 LAT NA PAPRANIU USTAWY EMERYTALNEJ. CZY W KONCU CI PSEUDOUDACZNICY ZROZUMIEJĄ CO DLA LUDZI ZNACZY BEZPIECZEŃSTWO I STABILIZACJA. RZĄDAM RÓWNYCH PRAW!!!

    Odpowiedz
  • Alutka(2008-07-17 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    Do Olka.
    Jak to wysyłać. Obecnie mówi się,że ludzie dobrowolnie idą na wcześniejsze emerytury???

    Odpowiedz
  • olek(2008-07-17 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    Gołębiewski tumanie,zobacz po ile lat mają najlepsi trenerzy sportowców i wyniki ich pracy.Żeby ludzi z wielkim doświadczeniem wysyłać na wcześniejsze emerytury to sabotaż.

    Odpowiedz
  • inne zawody też(2008-07-17 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    A pissuardesa? całe życie siedzi w smrodzie, a barman całe życie siedzi za barem i patrzy jak inni chlają i wącha to co inni palą a urzędniczka ślęcząca 8 godni przed ekranem komputera i wklepująca ogłupiające rzędy liczb,

    Odpowiedz